“Sandıkların yarısı açıldığında Kapaklı’yı terk edecek”

Cumhur İttifakı AK Parti Belediye Başkan Adayı Mustafa Çetin, Karaağaç Mahallesinde bulunan Tokat Sulusaray Balıklıhisar Köyü Sosyal ve Yardımlaşma Derneğinde vatandaşlarla bir araya geldi. Konuşmasında Kapaklı Belediye Başkanı ve Millet İttifakı CHP Kapaklı Belediye Başkan adayı İrfan Mandalı’yı eleştiren Çetin, “Saha da gördüğüm tablo şu: Mevcut belediye başkanına ciddi bir öfke var. Öfke gerçek. Bu öfkedeki tepkiyi ben yaşıyorum. Çok büyük öfke ve tepkinin onu sandıkta hüsrana uğratacağını görüyorum. Sandıkların yarısı açıldığında kendisi Kapaklı’yı terk edecek.” dedi.

“Sandıkların yarısı açıldığında Kapaklı’yı terk edecek”

Cumhur İttifakı AK Parti Belediye Başkan Adayı Mustafa Çetin, Karaağaç Mahallesinde bulunan Tokat Sulusaray Balıklıhisar Köyü Sosyal ve Yardımlaşma Derneğinde vatandaşlarla bir araya geldi. Konuşmasında Kapaklı Belediye Başkanı ve Millet İttifakı CHP Kapaklı Belediye Başkan adayı İrfan Mandalı’yı eleştiren Çetin, “Saha da gördüğüm tablo şu: Mevcut belediye başkanına ciddi bir öfke var. Öfke gerçek. Bu öfkedeki tepkiyi ben yaşıyorum. Çok büyük öfke ve tepkinin onu sandıkta hüsrana uğratacağını görüyorum. Sandıkların yarısı açıldığında kendisi Kapaklı’yı terk edecek.” dedi.

Bakış Haber Merkezi
Bakış Haber Merkezi
17 Mart 2019 Pazar 15:12
“Sandıkların yarısı açıldığında Kapaklı’yı terk edecek”
banner44

Kapaklı Bakış - Dernek önünde düzenlenen programa Cumhur İttifakı’nın AK Partili Belediye Başkan Adayı Mustafa Çetin, AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Ercan Üçel, MHP Kapaklı İlçe Başkanı Nusret Güvercin, Ülkü Ocakları Kapaklı İlçe Başkanı Mert Kaya, meclis üyeleri, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı. Programda konuşan dernek başkanı Fatih Yelkaya, “31 Mart’ta yerel seçimler var. Bugün burada Mustafa Çetin başkanımızı ağırlıyoruz. İnşallah kendileri için hayırlı olur ve seçimi kazanır.” dedi.

“GAZİ OSMAN PAŞA’NIN TORUNLARI GEREKENİ YAPACAKTIR”

Ardından konuşan MHP İlçe Başkanı Nusret Güvercin ise, “Tokatlılar kararını vermiş. Gazi Osman Paşa’nın torunları gerekeni yapacaktır. Allah izniyle 31 Mart’ta Kapaklı’yı Mustafa Çetin’e emanet edeceğiz. Buradaki coşkuyu 31 Mart akşamı belediye meydanında da yaşayacağız.” dedi.

MECLİS ÜYELERİ SÖZ ALDI

Programda meclis üyesi adayları Fatih Kaleli, Serkan Genç ve Özgür Cengiz de bir konuşma yaptı. Meclis üyesi adayı Fatih Kaleli, Karaağaç’ı ak belediyecilik hizmetleri ile tanıştıracaklarını ifade ederken, bir diğer meclis üyesi adayı Serkan Genç ise “15 gün sonra sandıkta irademizi ortaya oyacağız. Bu irade Kapaklı’ya yeni bir vizyon ve heyecan katacak olan sayın Mustafa Çetin başkanımızı 31 Mart akşamı hep beraber belediye başkanı olarak görmek istiyorum. Kapaklı meydanda toplanacağız. Sizlerden destek bekliyoruz. Kapaklı’yı hep beraber değiştireceğiz.” dedi. Meclis üyesi adayı Özgür Cengiz ise yaptığı konuşmada Kapaklı Belediye Başkanı ve Millet İttifakı CHP Kapaklı Belediye Başkan adayı İrfan Mandalı’yı eleştirerek, 31 Mart’ta gereken cevabı sandıklarda vereceklerini ifade etti.

“ROZETİNİ ÇIKARMASI GEREKİRKEN KARAAĞAÇ’I CEZALANDIRDI”

AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Ercan Üçel ise selamlama konuşmasının ardından sözü görevi devraldığı AK Parti Kapaklı eski ilçe başkanı Salih Bezgin’e bıraktı. “Başarmak inanmanın yarısıdır” diyerek konuşmasına başlayan Bezgin, “Hep beraber inanmamız lazım. Kapaklı’nın kaderi sizlere bağlı. Önce 31 Mart günü sandığa gittiğinizde belediye başkanından çok Kapaklı’nın kaderini değiştirmek için oy kullanacağınızı unutmayın. Malum belediye başkanı 2014 yılında seçildiğinde Karaağaç’ı kendisine oy vermediler diye cezalandırdı. Rozetini çıkarması gerekirken Karaağaç’ı cezalandırdı. Şimdi cezalandırma sırası biz de. Karaağaç’ta geziyor, devlet yatırımları yok diyor. Biz Karaağaç’a lise kazandırdık. Liseye şehidimiz Kadir Dadaş’ın ismini verdik. O ne yaptı? Kadir Dadaş kardeşimizin ailesine haciz gönderdi. Böyle bir belediye başkanımız olduğu için ben utanıyorum. Derenin ıslahını DSİ yaptı. İrfan Mandalı’nın Karaağaç’ta eserini gösterebilir misiniz?” ifadelerini kullandı.

“BİZ DE ARKASINDAN ATLADIK VE TOPRAĞA SECDE ETTİK”

Bezgin’in ardından Cumhur İttifakı’nın AK Partili Belediye Başkan Adayı Mustafa Çetin kürsüye geldi. Çetin konuşmasına, “İstiklal Marşımızın kabulünün 98. yılını kutladık. İstiklal Marşını okuduğunuz zaman bayrakla başlıyor, toprakla devam ediyor, şehitlerimizden, vatan, millet, ezandan bahsediyor ve müthiş bir duyguyla sona ediyor. Dünyada bütün milletlerin bir marşı vardır. Ama bizim milli marşımızın bir özelliği vardır. İstiklal Marşıdır. Yani İstiklal Marşı olan başka bir millet yoktur.
Bununla ilgili küçük bir hikaye anlatmak istiyorum. Bulgaristan’da doğdum. Evladı Fatiha’n torunuyum. 10 yaşında Kapıkule’ye geldiğimizde rahmetli dedem hafızdı. 72 yaşında camdan atladı toprağa secde etti. Biz de arkasından atladık ve toprağa secde ettik. Türk bayrağını dalgalandığını gördüğümde tüylerim diken diken olmuştu. Bize Türkçe okumak, konuşmak yasaktı. İstiklal Marşını ilk dinlediğimde inanılmaz derece duygularla coştum. Çünkü İstiklal Marşının özü benim özlemimi anlatıyor. Bayrağı, ezanı, vatanı, toprağı, devleti anlatıyor. Onu arkadaşlarımdan rica etmiştim 10 kıtasını okusunlar diye. 1 hafta içerisinde 10 kıtasını da ezberlemiştim. Şairinin Mustafa Kemal Atatürk olduğunu zannediyordum. Sonradan öğrendim ki bir diğer Rumeli çocuğu Mehmet Akif Ersoy yazmış. Balkanlarda yaşamış, zulüm altında kalmış tüm mazlum dünyanın yaşadığı sıkıntıları 10 kıtasında da anlatan bir İstiklal Marşımız var. Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın.” ifadeleriyle başladı.

“HİZMET KURALINI HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

Kapaklı Belediye Başkanı ve Millet İttifakı CHP Kapaklı Belediye Başkan adayı İrfan Mandalı’yı eleştirerek konuşmasını sürdüren Çetin, “Sahalardayız çok sayıda buluşma gerçekleştirdik. Yakın zamanda projelerimizi detaylıca açıklayacağız. Kapaklı’da sorunları hepimiz biliyoruz. İnanılmaz derecede tepkilerle karşılaşıyorum. Teyzelerimiz karşısında Mandalı varmış gibi öfkeyle anlatıyorlar. Onlara ben sizi Mandalı’dan kurtarmaya geldim diyorum. İnşallah hep beraber bir değişimi ortaya koyacağız. Kapaklı Belediyesinde 3Ç kuralı var. Çöp, çamur, çukur. İnşallah biz göreve geldikten sonra hizmet kuralını hayata geçireceğiz. Ben değil biz anlayışıyla yöneteceğiz.” dedi.

“KAPAKLI’DA TAZE KANA İHTİYAÇ VAR”

Eleştirilerini sürdüren Çetin, “Kapaklı’yı küçük bir zümre yönetiyor. Aile şirketi haline gelmiş. Sadece rantçıların, menfaatçilerin istediği şekilde yürüyen belediye kültürü var. 5 yıl boyunca istiflediklerini meydanlarda sokaklarda dağıtıyorlar. Bu dönem halkımız bunlara inanmayacak. Mevcut belediye başkanı yurtdışındaki mal varlıklarını kontrol etmek için sık sık yurtdışına gidiyor. Kapaklı’nın 14 mahallesinin sıkıntısı umurunda değil. Umurumda olsaydı eğer Kapaklı bütçesiyle çok daha güzel hizmetler yapılacaktı. Büyükşehir hizmetleriyle Kapaklı buluşamadı. Çerkezköy’de büyükşehir hizmetlerini görüyorsunuz. Vahap Başkanın Kadir başkanın karşısında nasıl dirayetle mücadele ettiğini, hizmeti söke söke alıp getirdiğini gördüm. 14 mahallenin bir tanesinde düğün salonumuz yok. Kapalı Pazar yerimiz, otoparkımız yok. Dere ıslahlarını 15 yıldır dillendiriyor, onlar da yok. Karaağaç’ın mevcut hizmet binasını harabeye çevirdiler. Ulaşımı karmakarışık bir hale getirdiler. Öğretmenler lojmanı ile ilgili sıkıntımız var. Kapaklı’da gerçekten bir değişime, bir taze kana ihtiyaç var.” dedi.

“KAPAKLI HALKI BUNU HAK ETMİYOR”

Meclis üyeleri, muhtarlar ve dernek başkanları ile koordineli bir şekilde yoğun mesai harcayacaklarını vurgulayan Çetin konuşmasına, “Gitmemiz gereken hangi makam hangi koltuk varsa oraya gideceğiz. Mevcut belediye başkanının kendisine defalarca söyledik, bir kez Ankara’ya gittin mi? Ankara’ya gidemiyor, sebebi olarak da biz muhalefet partisindeyiz diyor. Ancak kendisi Cumhurbaşkanımızın mitinginde saatlerce bekleyip, AK Parti belediye başkanı olmak istiyorum diyebiliyor. Kendi menfaati olduğu zaman saatlerce bekliyor. Ama vatandaşın sorunu olduğu zaman ben muhalefet partisindeyim diyor. Büyükşehir CHP’de. Neden ulaştırma, su, yol sorunlarını çözmüyorsun? Biz bahane üreten bir belediye başkanı istemiyoruz. Kapaklı halkını bunu hak etmiyor. 31 Mart’tan sonra tatile göndereceğiz. Gitsin torunlarıyla oynasın, ama Kapaklı’nın kaderiyle oynamasın artık, yeter.” ifadeleriyle devam etti.

“SANDIKLARIN YARISI AÇILDIĞINDA KAPAKLI’YI TERK EDECEK”

Seçimlerde iddialı olduklarını belirten Çetin, “Biz 24 Haziran’da Cumhur İttifakı olarak Trakya’nın en yüksek oyunu aldık. Mandalı, Cumhur İttifakı oylarının hangi gerekçeyle kendisine alacağını iddia ediyor? Ona oy vermiş olan CHP’liler bize gelip onu şikayet ediyorlar. Dolayısıyla kendisi önce CHP’li vatandaşın oyuna sahip çıksın.  İYİ Parti’nin de oyunu alamayacak. Ben iddialıyım. Saha da gördüğüm tablo şu: Mevcut belediye başkanına ciddi bir öfke var. Öfke gerçek. Bu öfkedeki tepkiyi ben yaşıyorum. Çok büyük öfke ve tepkinin onu sandıkta hüsrana uğratacağını görüyorum. Sandıkların yarısı açıldığında kendisi Kapaklı’yı terk edecek.” dedi.

“KAPAKLI’DA EKSİK OLAN NE VARSA GETİRECEĞİZ”

TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop’un önemli bir güç olduğunu ifade eden Çetin, “Kendisiyle geçtiğimiz gece bir araya geldik. Kapaklı’nın ihtiyaçlarını kendisine ifade ettik. Kapaklı’da eksik olan ne varsa getireceğiz. Hastaneyi, üniversiteyi, adliyeyi ne varsa Kapaklı’da da olacak. Göreve geldikten sonra gittiğimiz kapılardan elimiz boş dönmeyeceğiz. Biz sizleri haklı çıkarmak istiyoruz. Görevi aldıktan sonra bize oy vermeyenlerinde hayır dualarını almak için gece gündüz çalışacağız. Bunun sözünü veriyorum size.” dedi.

“KARAAĞAÇ BİR BEŞ YIL DAHA KAYBETMESİN”

14 mahallenin sorunlarını belirlediklerini ve her mahalle için ayrı çözüm ve projeler hazırladıklarını ifade eden Çetin konuşmasını, “İmar meselesi Karaağaç’ın en büyük meselesi. Topyekun bir imar ihalesi yapıldı. Fakat Ankara’daki şirket bu ihaleyi bir türlü bitirmedi. İnşallah göreve geldiğimizde tüm mahalleleri kapsayan imar revizyonu yapacağız. Tek amacımız Kapaklı’ya hizmet etmek. İlk kutlamayı Karağaç’ta yapacağım. Belediye kapısı size hep açık olacak. Mahallelere geleceğiz. Sorunlarınızı dinleyeceğiz. Belediye işi gönül işi. Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’de yaşattığını biz Kapaklı’da hayata geçireceğiz. Vatandaşın derdiyle ilgilenen herkesle çalışmaya devam edeceğiz. Öte yandan AK Partiliymiş, MHP’liymiş yan gelip yatanlara dur diyeceğiz. Kimsenin ekmeğiyle oynamayacağız. Bizim derdimiz yaşadığımız bu bölgeyi geliştirmek. Vatandaşın sosyal beklentilerini hayata geçirmek. Fakir fukaranın derdine derman olmak. Bizim belediyeden rant derdimiz yok. Eğer öyle bir derdimiz varsa o koltuk bana nasip olmasın. Biz Karaağaç’taki personeli Karaağaç’taki ek hizmet binasında görevlendireceğiz. Kapaklı’ya kadar yormayacağız. Niyetimiz halis. 15 gün kaldı. Rica ediyorum, herkes çevresine sahip çıksın. Yalanlara iftiralar inanmasın. Bir beş yıl daha kaybetmesin Karaağaç. Birlik beraberliğimizi koruyalım. Sandıktan sonra hep beraber güzellikleri yaşayacağız. İnşallah güzel günler ileride. Bu meşakkatli yolda Allah yar ve yardımcımız olsun, gazamız mübarek olsun.” ifadeleriyle tamamladı.

Kapaklı Bakış

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Bilge Vatandaş 2019-03-18 17:24:31

Bence sandıkların yarısı açılmadan siz anlayacaksınız ki bu iş hayalinde ötesinde telefonları kapatıp şehir dışına uzunca bir müddet tatile gideceksiniz kozuva ve mestanla...