Tekirdağ 26°
parçalı az bulutlu

Mandalı, meclis üyesi adaylarını tanıttı

Kapaklı Belediye Başkanı ve Milet İttifakı’nın CHP’li Belediye Başkan adayı İfan Mandalı, “Büyük buluşma ve aday tanıtımı” toplantısı düzenledi. Burada Mandalı, tüm meclis üyesi adaylarını sahneye davet ederek kamuoyuna tanıtı. Mandalı, yaptığı konuşmada ise Cumhur İttifakı AK Parti Kapaklı Belediye Başkan adayı Mustafa Çetin’i eleştirdi.

Mandalı, meclis üyesi adaylarını tanıttı

Kapaklı Belediye Başkanı ve Milet İttifakı’nın CHP’li Belediye Başkan adayı İfan Mandalı, “Büyük buluşma ve aday tanıtımı” toplantısı düzenledi. Burada Mandalı, tüm meclis üyesi adaylarını sahneye davet ederek kamuoyuna tanıtı. Mandalı, yaptığı konuşmada ise Cumhur İttifakı AK Parti Kapaklı Belediye Başkan adayı Mustafa Çetin’i eleştirdi.

Bakış Haber Merkezi
Bakış Haber Merkezi
10 Mart 2019 Pazar 18:39
Mandalı, meclis üyesi adaylarını tanıttı
banner44

Kapaklı Bakış - Eski Belediye Meydanında düzenlenen Kapaklı Belediye Başkanı ve Millet İttifakı CHP Kapaklı Belediye Başkan adayı İrfan Mandalı ve meclis üyelerinin tanıtım programına CHP Genel Başkan yardımcısı ve Parti sözcüsü Faik Öztrak,  CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer ve İlhami Özcan Aygün, İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, CHP Tekirdağ İl Başkanı Mehmet Ali Işıkgör, CHP İlçe Başkanı Kenan Seçkin, İYİ Parti İlçe Başkanı Yusuf Çetin, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“İRFAN MANDALI’YI DESTEKLİYORUZ”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan programda ilk konuşmayı İYİ Parti İlçe Başkanı Yusuf Çetin gerçekleştirdi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in selamını ileterek konuşmasına başlayan Çetin, “Bizler Millet İttifakı olarak, 24 Haziran’da başlayan bu birlikteliğimizi 31 Mart yerel seçimlerinde de sürdürüyoruz. Kapaklı’da İYİ Parti olarak Millet İttifakı’nın adayı Sayın İrfan Mandalı’yı belediye başkanı olarak destekliyoruz. Kendisine bu yolda her türlü desteği vereceğiz. Yaklaşık 80 bin seçmeni olan Kapaklımızın da kendisine destek olacağına inanıyoruz. Biz sadece belli bir kesimin oyuna sahip değiliz tüm seçmenlerin oyuna talibiz.” dedi.

“KAPAKLI’DA DESTAN YAZMAYA HAZIRIZ”

Ardından CHP İlçe Başkanı Kenan Seçkin ise yaptığı konuşmada, “Aldığımız bu görevi 2014 yılından beri Tekirdağ ilimizin tüm ilçelerinde layıkıyla yerine getirmenin gururunu yaşıyoruz. Toplumun her alanında belediyecilik anlayışımızı yerine getirmiş bulunuyoruz. Bu anlayışın devamı için 31 Mart’ta sizlerden destek bekliyoruz. Kapaklımız Türkiye’nin her yıl en çok nüfusu artan ilçelerinden biridir. Halkın adamı İrfan Mandalı ve meclis üyelerimiz ile birlikte bir dönem daha Kapaklı’da destan yazmaya hazırız.” ifadelerini kullandı.

“BİZİM KOYUNLARIMIZ ALKIŞLIYOR”

İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan ise, “Genel Merkezlerimiz tarafından yapılan Millet İttifakı’nın amacı Türkiye Cumhuriyeti’nin temel değerlerini yaşatmaktır. Bu ittifakı da genel seçimlerin ardından yerel seçimlerde de devam ettiriyoruz.  Büyükşehirde Kadir Albayrak’ı, 8 ilçede CHP’nin adaylarını kayıtsız şartsız destekliyoruz. 3 ilçemizde kendi adaylarımız var. Şimdilerde beka sorunu diye tutturdular. Aslında en büyük sorun Türkiye Cumhuriyeti’ni yöneten mevcut iktidardadır. Türkiye Cumhuriyeti’nin tek bekası bu iktidardan kurtulmaktır. Yerel seçimlerle başlayıp genel seçimlerde bu iktidarı başımızdan def edeceğiz. Enerji Bakanı Kapaklı’da doğalgaz bulundu demiş. Bizim Trakya’mızın zaten her yerinde doğalgaz var. Bakan termik santrali yapacağız diyor, yapmayacağız demiyor ve bizim koyunlarımız alkışlıyor. O yüzden bizler yerel seçimlerde tüm İYİ Parti’liler, CHP’liler birleşip bu iktidara yerel seçimlerden başlayarak son noktayı koymalıyız.” diye konuştu.

YÜCEER: TÜM ADAYLARIMIZA ŞİMDİDEN HAYIRLI OLSUN DİYORUM

Kaplan’ın ardından CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yücer kürsüye geldi. Yüceer konuşmasında, “Bu ilçe benim çocukları kucağıma aldığım, onları büyüttüğüm yer. Şu an aday olan İrfan Mandalı ve birbirinden değerli meclis üyesi adaylarımızı sonuna kadar destekleyeceğiz. İrfan Mandalı herkesin belediye başkanı oldu. Her yere hizmet götürdü. Bizim anlayışımız da aynen böyledir. Sadece betona değil geleceğe, çocuklarımıza yatırımımız var. Dünden bugüne kadar tüm belediye başkanlarımız Tekirdağ’ın çehresini değiştirdi. Başkanımız bundan sonra da Kapaklı’da yapacakları ile tekrardan Kapaklı’yı uçuracaktır. Elbette eksikler var. Büyükşehir olduk. Yapılacak çok işlerimiz, yarım kalan projelerimiz var. Sizlere daha çok hizmet gerekli. Memleketin geldiği durum ortada. İşsizlik, yoksulluk, yolsuzluk hepsi ortada. Artık üretemeyen bir Türkiye yarattılar. Tarımı bitirdiler, tarihinde hiç olmadığı kadar borcu var ülkemizin. Geldiklerinde 130 milyar dolardı. Şimdi ise 527 milyar dolar borcumuz var. Her doğan çocuğumuz bugün 30 milyar dolar borçla doğuyor. Söylenecek söz yok. Bugün gelmişler beka sorunu diyorlar. Eğer beka sorunu varsa, bu sorun sizin iktidarınız tarafından oluşturulan bir sorundur. Çünkü 17 yıldır tek başlarına iktidardalar. İstedikleri kanunu çıkarıp, istedikleriyle masaya oturdular. İstediklerini istedikleri yere atadılar. FETÖ ile aynı yere yürüdüler, İŞİD’e kol kanat gerdiler. PKK açılımı yaptılar. 17 yıldır beka sorununu çözemediniz, şimdi beka sorunu var diyorsunuz, çocuk mu kandırıyorsunuz? Bizlerin birlik ve beraberliği devam ettiği sürece, hiç kimse bize bir şey yapamaz. Memleketçe millet sevdası üzerine kurulmuş bir ittifakın içerisindeyiz. Bunun da farkındayız. Tekirdağlı hemşehrilerim tüm adaylarımıza sahip çıkacak ve onları destekleyecek. Tüm adaylarımıza şimdiden hayırlı olsun diyorum. AKP’nin ranta dayalı belediyecilik anlayışına asla terk etmeyeceğinizi biliyorum. Yolumuz açık olsun.” dedi.

“TEKRAR 12-0 YAPACAĞIZ”

Yüceer’in ardından CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygün bir konuşma yaptı. Aygün yaptığı konuşmasında, “Kapaklı tamam. Demek ki Belediye Başkanımız İrfan Mandalı ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak işlerini doğru yapmışlar. İktidar, Millet İttifakının gücünü gördü ve duydu, artık yavaş yavaş balonları sönmeye başladı. Enerjileri bitti, ampul sönmeye başladı. 31 Mart akşamı ampul patlayacak. Türkiye’deki ölüm rakamlarına baktığımızda Tekirdağ olarak 4. sıradayız. 4 kişiden birisi hayatını kanserden kaybediyor. Ergene Nehri hemen yanımızda. İki gün önce Enerji Bakanı Kapaklı’ya gelmiş. Tekirdağ’ın yer yerinde doğal gaz var sayın bakan. Doğalgazı olan bir bölgedeyiz. Tekirdağ’da kaya gazı da var. Bakan Trakya’da termik santral yapmayacağız demiş. Onu sen demedin Danıştay’daki hakimler sayesinde termik santral iptal oldu. Vergi sıralamasında sekizinci, hizmet almada kırklardayız. Vergi veriyoruz ama bize dönüş olarak gelmiyor. 5 yıllık bir süre içerisinde Tekirdağ’ımız 836 milyon lira merkezi bütçeden para almış. Ama bizim belediyelerimiz 4 milyarlık yatırım yapmışlar. Helal olsun başkanlarıma diyorum ben. Kıt kanaat imkanlarını halkına kazandırmak için sahada sizlerle beraber geçiriyorlar. 2014’te 12-0 yapan tek iliz. Sizlere teşekkür ediyorum ve şimdi tekrar Millet İttifakıyla 12-0 yapacağız.” ifadelerini kullandı.

“TEKİRDAĞ, PARİS GİBİ OLMA YOLUNDA HIZLA İLERLİYOR”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak ise yaptığı konuşmasında, “Bir tarafta yorulduk diyen bir belediyecilik anlayışı, diğer tarafta böyle güzel toplulukları meydana çekebilen bir belediyecilik anlayışı var. Bu nedenle sizleri kutluyorum. Türkiye İnsani Gelişmişlik Vakfı var. Bu kuruluş her yıl Türkiye’nin en ileri ilçelerini tespit ediyorlar. En ileri 30 ilçenin 19’u CHP Belediyesi. Tekirdağ halkı son 5 yılda devlete 35 milyar lira vergi ödemişler. Devletten de ala ala 850 milyon almışlar. Sizler ise buraya 4 milyarlık yatırım yapmışsınız. Sadece büyükşehir olarak bin 200 kilometre yol, bin 140 kilometre içme suyu hattı, bin 303 kilometre kanalizasyon hattı, 157 kilometre de yağmur suyu hattı yapıldı. Bundan önceki 5 yıllık dönemde kasaba gibi olan Tekirdağ şimdi artık büyükşehir oldu. Tekirdağ, Paris gibi olma yolunda hızla ilerliyor.” dedi.

“HEPSİNİN OYUNA TALİBİZ”

Hükümeti eleştirerek konuşmasını sürdüren CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak “Beni desteklemeyen herkes haindir diyen bir yönetim anlayışı var. Milletin birliğini sağlamakla sorumlu olan cumhurbaşkanlığı makamı aksine milletin içine nifak sokuyor. Bunu kabul etmemiz mümkün değil. Şartlar bugün 12 Mart’tan, 12 Eylül’den ve 28 Şubat’tan dahi daha kötü. Cumhurbaşkanı gömleği üzerinde olan parti genel başkanı muhalefet partilerinin genel başkanına istediğini söylüyor. Ama onlar kendisine bir laf söylediği zaman milyonlarca liralık davalar açıyor. Dün de Sayın Akşener’e söyledi, seni içeri atarım dedi. Bu şartlar altında seçime giriyoruz. Ama ne yaparlarsa yapsınlar martın sonu bahar. Buradan sizlere zafer kazanacağız demiyorum. Büyük başarı elde edeceğiz diyorum. Çünkü biz, AK Parti'ye oy veren, MHP'ye oy veren, bizim dışımızdaki partilere oy veren hiçbir seçmenimizi, düşman olarak görmüyoruz, hepsinin oyuna talibiz" dedi.

EYT’LİLERDEN MANDALI’YA TAM DESTEK

Milletvekillerinin ardından Emeklilikte Yaşa Takılanlar adına Bahattin Çakır bir konuşma yaptı. Çakır yaptığı konuşmada kendilerine destek olan Kapaklı Belediye Başkanı ve Millet İttifakı CHP Kapaklı Belediye Başkan adayı İrfan Mandalı’ya teşekkür ederken, Mandalı’yı destekleyeceklerini de ifade etti.

“KADİR BEY HER ZAMAN ARKANDA”

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı ve Millet İttifakı’nın CHP’li Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kadir Albayrak ise konuşmasında, “Kapaklı’da bir heyecan sezdim. Kapaklı’nın bu heyecanı bu meydana taşımasından oldukça mutlu oldum. Bugün İrfan Başkanımızın günü. 5 yıldır beraber çalışıyoruz. Gerçekten Kapaklı’ya olan sevgisini en yakından bilen biri olarak biliyorum. İrfan Başkanımız 2 bin nüfustan bu gününe gelene kadar tanıyan bir başkan kendisi. Şu anda da Kapaklı’nın yüzde 60’ını 70’ini isim isim sayabilir. Biz 5 yıl boyunca Tekirdağ’ın bütün belediyelerine eşit şekilde hizmet ettik. Bugün burada Kapaklılara bir kez daha söylemek istiyorum. Sayın İrfan Başkan sonuna kadar çalışmaya devam. Yetmediğin yerde Kadir Bey arkanda her zaman.”

“BİZ ÇOK BÜYÜK BİR AİLEYİZ”

Program belediye meclis üyesi adaylarının tek tek sahneye davet edilmesiyle devam etti. Ardından Kapaklı Belediye Başkanı ve Millet İttifakı CHP Kapaklı Belediye Başkan adayı İrfan Mandalı bir konuşma yaptı. Toplanan kalabalığı selamlayarak konuşmasına başlayan Mandalı, milletvekilleri ile Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür etti. Mandalı, “15 yıldır söylediğim bir cümle var. Biz büyük bir aileyiz. Bugün burada bu kalabalığı görünce bu cümleyi değiştirmeye karar verdim. Biz çok büyük bir aileyiz. Sizlerin teveccühü ile 15 yıldır sizlere hizmet etme gayretindeyim. Birlikte gece gündüz, partili partisiz ayrımı yapmadan çalıştık, çabaladık.” dedi.

ÇETİN’İ ELEŞTİRDİ

Cumhur İttifakı AK Parti Kapaklı Belediye Başkan adayı Mustafa Çetin’i eleştirerek konuşmasını sürdüren Mandalı, “Bunların Kapaklı’ya hizmet etmek, taş üstüne taş koymak gibi dertleri yok. Kapaklı’yı ve Kapaklı halkını zerre kadar düşünmüyorlar. Pınarça Mahallemize kurulması gündeme gelen termik santrale sesini çıkaramadı. Sizlerin sağlığını düşünmeyen bir adamın Kapaklı’ya ne yararı olabilir? Bunlar sizin hizmet almanızı da istemiyorlar. 9 ay önce ihalesini yaptık ve Karaağaç’a geçici bir asfalt plenti kurduk. Bu plent ile Kapaklı ve Karaağaç’ın neredeyse tüm yollarını asfalt yapacaktık. Ama sonra ne oldu biliyor musunuz? Termik santral konusunda üç maymunu oynayan bu şahıslar geçici asfalt plenti söz konusu olunca aniden çevreci oldular. İktidarın gücünü kullanarak şantiyemizi durdurdular. Amaçlarını sizler de gayet iyi biliyorsunuz. Bunların niyeti, insan sağlığı falan değil, bunlar akıllarınca İrfan Mandalı'nın hizmet yapmasını engellemek istediler. Ancak unuttukları bir şey var; İrfan Mandalı'nın arkasında vatandaş var. Benim hizmet yapmamı geciktirebilirsiniz belki ama beni asla durduramazsınız.” dedi. Çetin’i eleştirmeyi sürdüren Mandalı, “Daha önce iki kez karşıma çıktı. İkisinde de sizler onu bu göreve layık görmediniz ama hala ısrar ediyor. İnşallah 31 Mart'ta sizler yine gerekli cevabı vereceksiniz bu arkadaşa. Sonra zaten 2024'e kadar bir daha göremezsiniz bunu. Çünkü kendisi sadece seçimden seçime çıkıyor ortaya, seçimden sonra aniden kayboluyor. Şimdi sokakta zorla milletin elini sıkıyor ya seçimden sonra kimseye selam vermez bu Kapaklı halkı iyi bilir kendisini. Kimsenin cemiyetine katılmışlığı yoktur aslında kendisi de durumun farkında sırf bu yüzden kendisine oy istemeyi bıraktı. Şimdi millete diyor ki tamam, ben seçimden seçime çıkıyorum ama bak benim bakan tanıdıklarım var. Ben Kapaklı'ya devlet yatırımı getireceğim ben hizmet edemesem de onlar Kapaklı'ya hizmet eder diyor. Bak işine be kardeşim! Madem bu kadar istekliydin hizmet etmeye 5 yıldır neredeydin? 5 yıldır neden getirmedin devlet yatırımlarını? Ne hastanemiz var, ne adliyemiz? Nerede bu devlet yatırımları? Biz vatandaşımıza hizmet ediyoruz zaten siz hizmete engel olmayın yeter. Çok şükür belediyemizin bir kuruş borcu yok bir kuruş faiz ödemeden 15 yıldır kapaklımıza hizmet ediyoruz! Biz bize yetiyoruz çok şükür! “sevdamız kapaklı" diyerek tam 15 yıldır sizlerin teveccühü ile sizlere hizmet etmeye çalışan bir belediye başkanıyım 15 yıl içerisinde neler yaptığımızı, Kapaklı'nın nasıl bir değişim yaşadığını hepiniz biliyorsunuz. yine de hatırlamanız için bir kitap hazırladık. Bu kitap, birlik olunca üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir şey olmadığının kanıtıdır. Dedim ya, biz çok büyük bir aileyiz ve birlikte çok güçlüyüz. inşallah yeni dönemde de sevdamız kapaklı diyerek yeni projelerimizle sizlere hizmet etmeye devam edeceğiz.
Programın sonunda başkan Mandalı eşi Fatma Mandalı ile sahnede dans etti. Ardından ise tüm adaylar ile toplu fotoğraf çekildi.

Kapaklı Bakış

Son Güncelleme: 10.03.2019 19:28
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.