banner85

banner84

CHP’nin ilçe kongresine Mandalı damga vurdu

CHP Kapaklı 2. Olağan Kongresinde tek liste ile seçime giren mevcut başkan Kenan Seçkin güven tazeleyerek yeniden ilçe başkanı oldu. Kongreye ise Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’nın Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a yaptığı eleştiriler damga vurdu.

Siyaset 03.12.2017, 18:35 03.12.2017, 19:39
CHP’nin ilçe kongresine Mandalı damga vurdu

Kapaklı Bakış - Ali İhsan Mandalı Düğün Salonunda yapılan CHP Kapaklı 2. Olağan Kongresine Tekirdağ Milletvekilleri Emre Köprülü ve Faik Öztrak ile Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, CHP Tekirdağ İl Başkanı Recep Ökten, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, CHP Kapaklı İlçe Kenan Seçkin ile çok sayıda partili katıldı.

“İNSANLAR DURUP DURURKEN BURAYA GELMİYOR”
Kongrenin Divan Başkanlığını yapan Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Kapaklı’daki siyasi harekatı çok iyi bildiğini belirterek, “Kapaklı’daki siyasi harekatı sizler kadar bilirim. Nereden nereye geldi Kapaklı. Kapaklı, Çerkezköy ve Ergene, Türkiye’nin 81 ilinden insanların geldiği yerlerdir. Buralarda siyaset yapmak, buralarda belediye başkanlığı yapmak öyle kolay değil. Her gelen 6 ay sonra bir şeyler ister. Buralarda dimdik ayakta duracaksınız, bu da kolay bir şey değil. Buradaki sıkıntılar kitap haline getirsek Aziz Nesin’in kitaplarının önüne geçer. 2013 yılında Kapaklı’nın nüfusu 85 bin, şimdi 105 bin 243 resmi rakamlar. Ama her sene bunun üstüne eklemek lazım. Bu insanlar durup dururken buraya gelmiyor. Bu insanların buraya geliş nedeni bir iş. Biz aynı davanın üzerinde çalışan insanlarız. Buraya gelip bize bir aşure tadı veriyorlar. Aşure bir birinden farklı meyvelerin bir araya gelmesinden oluşuyor. Sizde Türkiye’nin 81 ilinden gelerek güzel bir haz, güzel bir tat verdiniz. Kongremiz hepimize hayırlı olsun katıldığınız için teşekkür ediyorum.”dedi.

“SEÇİMİ OLDU BİTTİYE GETİRDİLER İDDİASI”
Ardından konuşmalara geçildi. Kongreye aday olmak istediğini ancak seçime girmesinin engellendiğini iddia eden Eşref Kahraman “Öncelikle kongremiz hayırlı olsun. Kişilerin değil partinin kazanımı hep önceliğimiz olacaktır. Referandumda Marmara Bölgesine tek kaybeden ilçe Kapaklı olmuştur. Çok büyük bir oy farkı mevcuttur. Bu sonucun en büyük sorumlusu mevcut İlçe başkanı ve yönetimidir. Daha güçlü kadro ve yönetim olmalı ki çıkan bu sonuç değişsin. Biz bu değişsin diye yola çıktık. Seçime girmeyelim diye her türlü yolu denediler. Bir önceki ilçe başkanlığı seçiminde olduğu gibi bu seçimi de oldubittiye getirmeye çalıştılar. Haksızlıklar karşısında susan dinsiz şeytandır. 5 gün önce aday olmayacağım diyen ilçe başkanı aday oldu. İlçe başkanımı aradım durumu anlattım. Bizlere üye listelerini vermediler. Yalvardık, yakardık üye listesini verin 1800 kişiye ulaşmamız lazım dedik vermediler.” ifadelerini kullandı.“BUNLARIN YATACAK YERİ YOK”

Konuşmasını sürdüren Kahraman, “Bunların yatacak yeri yok. İl başkanımızı aradım yaklaşık 600 kişi bulmamız gerekiyordu. Listeleri oluşturmamamız için ellerinden geleni yaptılar ama yaptık. Uyumadan yaptık listeleri seçime girdik. Benimle birlikte beraber hareket eden arkadaşlar her türlü baskı ile karşılaştılar. Arkadaşlarımızı işleriyle tehdit ettiler. Bunlar sosyal demokrat olamaz. İl başkanını aradım listelerin vermiyorlar dedim. ‘Olur mu öyle şey, ben sana temin ederim’ dedi ama etmedi. Zarfların hiçbirinde mühür yoktu. Kullanılan oy ile imza sayısı birbirini tutmuyordu ve bir sandık kayboldu. Tüm bunlara rağmen aldığımız oy yüzde 40, biz dört kişi çalıştık. Karşı grup 40 kişiydi işte bunların gücü bu kadar. Hep sustuk bu konudan ne yerel medyada nede sosyal medyada dile getirilmedi. Ben 27 yıldır bu partideyim. Biz seçime giderken söylemiştik kim seçime giderse gitsin biz bu partinin neferi olmaya devam edeceğiz. Bizim tek bir hesabımız var. Yerelde ve genelde Cumhuriyet Halk Partisini birinci yapmak. Mevcut başkanı iyi tanıyoruz. Ne sorsan bilmez, anlamaz. Partiye hiç bir katkısı olmayan şaibeli ve kukla bir başkan istemiyoruz. Hele hele Cumhuriyet Halk Partisine oy vermedim diyen birini hiç istemiyoruz. Bu kadar başarısız biriyle hayati önem taşıyan 2019 seçimlerine nasıl gideriz. Kapaklı’da makas açılırsa Tekirdağ’da nasıl kapatırız. Tüm olumsuzluklara ve adaletsizliğe rağmen ötekileştirme olmasın diye aday olmayacağım.” dedi.

ÖNCE TEŞEKKÜR ETTİ, SONRA ELEŞTİRDİ
Ardından kürsüye gelen Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, burada Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ı Kapaklı’ya yatırım yapmadığını belirterek eleştirdi. Büyükşehir’in yapması gereken yatırımlara değinen Mandalı, “Arıtma tesisinin adını Çerkezköy-Kapaklı Arıtma tesisi olarak değiştirilmesine de vurgu yapmak istiyorum. Biz tabi değerli başkanımın önderliğinde Karaağaç ve Kapaklı Organize Sanayi Bölgesinin asfaltlama çalışmasına 12 milyonluk yatırımı yapmış olduk.  Köy yollarımız vardı, üç tane ilçeyi birbirine bağlayan yolu yaptı. O yüzden de ayrıca teşekkür ediyorum. Oy potansiyeli olmamasına rağmen 50 milyona yakın bir yatırım gerçekleştirdi. Çok önemli konulardan bir tanesi 11 ilçemize 11 okul. Bu 11 okul içerisinde en büyüğü Kapaklı’ya yapıldı. 45 derslikli bir ilkokul yapılmış oldu. Tabi ki ben sayın Başkan gibi düşünmezdim. Seçmen olarak dar bir seçmen içerisindeyiz. Ben isterdim ki o 6 milyonluk yatırımı okul aile birliklerinde toplanarak Kapaklı’da gerçekten ihtiyaçlar neyse onları tanzim edelim. Okul ihtiyaçlarını veya önerimi burada yapmış olalım.” diye söyledi.

YAPILMAYAN TEK İLÇE KAPAKLI
Kapaklı’ya yatırım alamamaktan yakınan Başkan Mandalı, “Maalesef Kapaklımıza yatırımları artık alamamaya başladık. Yüzde 20’lik bölüm hizmet aldı diyebiliriz. 90 bin nüfus dersek hizmet yapılmayan bölge. Biz hizmeti büyükşehirden daha alamadık Kapaklı’da merkezi anlamda. Büyükşehir’in bir parkı var mı. 90 bin nüfuslu yerde Büyükşehir’in bir parkı yok bundan mağduruz. Başkan Albayrak önümüzdeki 2018 de bunu gerçekleştireceğini ifade etti. Bunların içerisinde prestij yollardan bahsediyor. Prestij yolları yapılmayan ilçe kalmadı neredeyse. Ama bunların içinde yapılmayan ilçe olarak Kapaklı var.” dedi.“TRENİ KAÇIRMAYIN”

Konuşmasını sürdüren Mandalı,  yerel seçimlerin ardından yaptıkları grup toplantısında ilk projeyi veren ilçelerden birinin Kapaklı olduğunu belirterek, “İlk projeyi veren biz, en son yatırımı alan kim? Yine Kapaklı. Etnografya müzesini gerçekleştirmemiz gerekiyor. Kültür İşleri Müdürlüğümüzden bekliyorum. Maddi anlamda çok götürüsü olan bir şey değil bu. Önemli konulardan biri de yaşlı bakım evi. Engelliler Günü 3 Aralık ama bunu sadece bugün olarak görmemeliyiz 365 gün bu saygıyı göstermeliyiz. Yaşlı bakım evinin de aynı şekilde yapılmasını bekliyoruz başkanım. 30 Mart 2014’ten önce olsaydı bunların hepsini yapardım ama ne yapayım fakirlik. Yüzme havuzu yazmışsınız başkanım. Ama formaliteden yazılmış. Bu 2018’de yapılsın. Tabi en önemli konulardan bir tanesi benim hala daha dört köyümden ulaşım gelmiyor. Bunu halletmemiz lazım. Vatandaşımız maalesef Çerkezköy’e ulaşma şansını bulamıyor. Hastane yok, adliye yok vatandaşın Çerkezköy’e yarım saat geç varmasına gerek yok. Sayın Başkanım bu çok önemli bir konu önümüzde bir yerel seçim var. Ben sizin içinizden bir dostunuz olarak aktarmaya çalışıyorum. Ne zaman ben yanlış yaptım dersin başkanım biliyor musun. 1 Nisan 2019’da. O tarihe dikkat etmek lazım. ‘Keşke ben Sayın İrfan Mandalı’nın söylediklerini dinleseydim de bu hatayı yapmasaydık’ dersin ama o zaman da tren çoktan çuf çuf çuf deyip gitmiş olur. Bu sorunu çözecek olan tek yer var onunda başkanı sizsiniz. Biz de ulus milliyetçiliği var. Eğer Türkiyem şarkısı çalıyorsa bunu herhangi birine mal etmeye gerek yok. O şarkı hepimizin şarkısı. Eğer İzmir’in dağlarında çiçekler açıyorsa bunu Cumhuriyet Halk Partisine mal etmeye gerek yok. Bu Türkiye Cumhuriyeti’nin türküsüdür. Benim temelimde sosyal demokratlığın haricinde bir görüş ve düşünce yoktur. Biz Tekirdağ olarak vergi verirken 8., alırken 58’inciyiz. Vergimizi bol bol veriyoruz ertelenen borcumuz da yok. Vatandaşların isteklerine cevap veremiyoruz. Sportif konularla ilgili bir tane stadımız var. Voleybol, basketbol gibi alanlarda da inşallah Sayın Başkanım yardımcı olur. Kapaklı Büyükşehir’e katkı sunarken 4., alırken 11’inci. 2018 yılı Kapaklı’nın yatırım yılı olacak dedin hesaplamalara baktım eksilerdeyiz. Biz 3,5 yaşında ilçeyiz bu benim hakkım. Diğer ilçeler Cumhuriyet tarihinden beri ilçe.” dedi.“VERDİĞİMİZ SÖZLERİ TUTACAĞIZ”

Kongrede konuşma yapmayı planlamayan Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’nın yaptığı eleştirilere cevap vermek için kürsüye geldi. 2018 yılının Kapaklı’nın yılı olacağını ifade eden Başkan Albayrak, “Biraz önce sayın başkanı dinledik. Başkan heyecanlı ve kendisini Kapaklı’ya adamış bu güzel. Değerli arkadaşlarım şunu unutmayın Büyükşehir olarak ne söz verdiysek onları yerine getireceğiz. Pınarça’nın kullanamadıkları suyu, o paslı akan o su bundan sonra rahatça kullanılacak. Bir hafta sonra Kapaklı’da olmayan altyapı sağlıksız içme suyunun tamamını yenileyeceğimiz. 21,5 trilyonluk yatırımın temelini hep beraber burada gururla atacağız. 2018 yılı Kapaklı yılı olacak. Üst geçidinden parkına kadar yapacağız. Ve başka ne varsa yerine gelecek.” dedi.


 

“BİZDE DÜRÜSTLÜK ÖN PLANDA”
Geçtiğimiz günlerde Milat Gazetesinde kendisi hakkında çıkan haberlere de değinen Albayrak, “AK Parti bir gazete bastırmış. Tekirdağ’ın 11 ilçesine dağıtıyor bu gazeteyi. Bu gazete Milat diye biz gazete AK Parti’nin İstanbul’daki yayın organlarının bir kolu. AK Parti bu gazeteden bastırmış her yere dağıtıyor. Haberde Cumhuriyet Halk Partili belediyeden trilyonluk vurgun. Yanında da hayatı yolsuzlukla mücadeleyle geçmiş Kadir Albayrak. Bizim uğraşacağımız kişiler bunlar. Bizde dürüstlük ön plandadır oraya yolsuzluk giremez. Bizim yaptığımız yatırımlar onları rahatsız ediyor. 3,5 yıldır milletvekilleri var Kapaklı’ya bir tane yardımları yok. Ne yaparlarsa yapsınlar yine 12-0 olacak. Biz birbirimizle kol kola vereceğiz. Her şey Kapaklı için olsun. Kongremiz hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

HİZMETLERİN GÖZLE GÖRÜLÜR ŞEKİLDE YAPILMASI LAZIM
Kongrede son olarak konuşan CHP Kapaklı İlçe Başkanı Kenan Seçkin, şimdiye kadar yaptıkları çalışmalara değindi, hem de hakkında suçlamalarda bulunan Eşref Kahraman’a cevap verdi. Seçkin, “Göreve geldiğimiz günden beri partimizi en iyi şekilde temsil etmek için çalışıyoruz. Elimizden gelen çaba ve özveri ile çalıştık. Kapaklı’da nüfusun büyük bir çoğunluğu sanayide çalışmakta. Bölgemizin sorunlarını çözmek adına büyük bir gayretle çalışmaktayız. Ama bunu tek başına yapma ihtimalimiz yok. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızdan da desteklerini bekliyoruz. Unutulmamalıdır ki Kapaklı nüfus olarak Tekirdağ’ın dördüncü büyük ilçesidir. Hizmetlerin gözle görülür şekilde yapılması lazım. Teşkilatımız partimizi en iyi şekilde temsil etmek için büyük fedakarlık göstermiştir.  Teşkilatımızın hedefi Cumhuriyet Halk Partisinin bayrağını yeniden dalgalandırmak ve Kapaklı’dan bir milletvekili çıkartmaktır. İlçe kongremizin herkese kayırlı olmasını diliyorum. Delege seçimleri ortak yapıldı ve Büyükşehirden iki tane yöneticimizin gözetiminde yapıldı. Sandık çalınması diye bir şey söz konusu değil. Partimiz 7/24 açık. İstenilen bilgilerin hepsini teşkilattan alabilirsiniz. Parti bin 100 oy aldığında o konuşan arkadaş ceketini alıp gitti. Ama biz elimizi taşın altına koyduk. Biraz sonra burada 32 tane yönetim kurulu üyesi görecek. Oturup izleyeceksin konuşup kaçmak yok. Referandumda da iki parti güç birliği yaptı. Karşımızda iki parti devletin tüm imkanlarını kullandı ama aramızdaki fark çok fazla değildi.” dedi.

KENAN SEÇKİN YENİDEN İLÇE BAŞKANI
Konuşmaların ardından seçime geçildi ve Kenan Seçkin yeniden ilçe başkanı oldu. Kenan Seçkin başkanlığındaki yönetim kurulu şöyle oluştu: Aydın Taşbaş, Can Akay, Emin Kartal, Ercan Karagöz, Ferhat Kaş, Kazım Ok, Levent Nur, Mehmet Öğe, Melahat Engin, Mülayim Hacet, Nezahat Tunalı, Seyfi Özgerçek, Şahika Çalışkan, Tülay Akat, Zafer Çalışkan, Zafer Ulus.Yedek üyelikler ise: Ferit Pınar, Deniz Karagöz, Ayhan Aslan, Zeki Yıldırım, Arzu Duran Aydoğan, Ayşe Bayraktar Vataf, Kayhan Çetin, Yaşar Has, Mustafa Filiz, Hüseyin Güzelergene, Mahsuni Durak, Mehmet Cinli, Ulki Bingöl Tekin, Esvet Çalışkan, Özgür Baran, Elif Özelgül.

Kaynak: Kapaklı Bakış
Yorumlar (0)
banner80
Namaz Vakti 26 Mayıs 2020
İmsak 03:44
Güneş 05:36
Öğle 13:12
İkindi 17:10
Akşam 20:38
Yatsı 22:22
banner81
15°
parçalı bulutlu
banner82
banner83
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 26 53
2. Başakşehir 26 53
3. Galatasaray 26 50
4. Sivasspor 26 49
5. Beşiktaş 26 44
6. Alanyaspor 26 43
7. Fenerbahçe 26 40
8. Göztepe 26 37
9. Gaziantep FK 26 32
10. Denizlispor 26 31
11. Antalyaspor 26 30
12. Gençlerbirliği 26 28
13. Kasımpaşa 26 26
14. Konyaspor 26 26
15. Malatyaspor 26 25
16. Çaykur Rizespor 26 25
17. Ankaragücü 26 23
18. Kayserispor 26 22
Takımlar O P
1. Hatayspor 28 53
2. Erzurum BB 28 47
3. Bursaspor 28 46
4. Adana Demirspor 28 45
5. Akhisar Bld.Spor 28 45
6. Fatih Karagümrük 28 43
7. Altay 28 43
8. Ümraniye 28 40
9. Giresunspor 27 38
10. Keçiörengücü 28 35
11. Balıkesirspor 28 35
12. Menemen Belediyespor 28 35
13. İstanbulspor 27 33
14. Altınordu 28 31
15. Boluspor 28 25
16. Osmanlıspor 28 24
17. Adanaspor 28 20
18. Eskişehirspor 28 17
Takımlar O P
1. Liverpool 29 82
2. Man City 28 57
3. Leicester City 29 53
4. Chelsea 29 48
5. M. United 29 45
6. Wolverhampton 29 43
7. Sheffield United 28 43
8. Tottenham 29 41
9. Arsenal 28 40
10. Burnley 29 39
11. Crystal Palace 29 39
12. Everton 29 37
13. Newcastle 29 35
14. Southampton 29 34
15. Brighton 29 29
16. West Ham 29 27
17. Watford 29 27
18. Bournemouth 29 27
19. Aston Villa 28 25
20. Norwich City 29 21
Takımlar O P
1. Barcelona 27 58
2. Real Madrid 27 56
3. Sevilla 27 47
4. Real Sociedad 27 46
5. Getafe 27 46
6. Atletico Madrid 27 45
7. Valencia 27 42
8. Villarreal 27 38
9. Granada 27 38
10. Athletic Bilbao 27 37
11. Osasuna 27 34
12. Real Betis 27 33
13. Levante 27 33
14. Deportivo Alaves 27 32
15. Real Valladolid 27 29
16. Eibar 27 27
17. Celta de Vigo 27 26
18. Mallorca 27 25
19. Leganés 27 23
20. Espanyol 27 20

Gelişmelerden Haberdar Olun

@