Tekirdağ 10°
parçalı bulutlu

Çetin’e derneklerden tam destek

Yerel seçimlere 2 aydan az bir süre kala belediye meclis üyeliği başvuruları giderek artmaya başladı. Kapaklı’nın tanınan 5 ismi AK Parti Kapaklı Belediye Meclis üyeliği için kendi hemşerileri ile birlikte bağlı oldukları derneklerde başvuru programı düzenledi. Düzenlenen programlarda Cumhur İttifakının Kapaklı Belediye Başkan Adayı Mustafa Çetin gövde gösterisi yaparken, İlçe Başkanı Ercan Üçel de adayların başvuru evraklarını teslim aldı. 

Çetin’e derneklerden tam destek

Yerel seçimlere 2 aydan az bir süre kala belediye meclis üyeliği başvuruları giderek artmaya başladı. Kapaklı’nın tanınan 5 ismi AK Parti Kapaklı Belediye Meclis üyeliği için kendi hemşerileri ile birlikte bağlı oldukları derneklerde başvuru programı düzenledi. Düzenlenen programlarda Cumhur İttifakının Kapaklı Belediye Başkan Adayı Mustafa Çetin gövde gösterisi yaparken, İlçe Başkanı Ercan Üçel de adayların başvuru evraklarını teslim aldı. 

Bakış Haber Merkezi
Bakış Haber Merkezi
11 Şubat 2019 Pazartesi 14:49
Çetin’e derneklerden tam destek
banner44

Kapaklı Bakış - 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlere 50 günden az bir süre kala AK Parti’de Belediye meclis üyeliği başvuruları sürüyor. Geçtiğimiz pazar günü Kapaklı Cemevinde Yasin Yılmaz, Erzurumlular Derneğinde Barış Sürücü, Samsun Özhavzalılar Derneğinde Rühi Özden, Hanedan Düğün Salonunda Halil Yıldırım, Samsunlular Derneğinde İbrahim Aktürk belediye meclis üyeliği başvurularını yoğun katılım ile birlikte hemşerilerinin yanında teslim etti. Başvuru sırasında Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Mustafa Çetin ve İlçe Başkanı Ercan Üçel de adayların yanında yer alarak tüm adaylara başarılar diledi.

YASİN YILMAZ ADAYLIĞINI AÇIKLADI
İlk olarak Erenler Cemevi’nde Yasin Yılmaz’ın başvurusu için program düzenlendi. Programa Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Mustafa Çetin ve İlçe Başkanı Ercan Üçel ile çok sayıda vatandaş katıldı. Programda konuşan Üçel, Yılmaz’a çıktığı yolda başarılar diledi. Ardından kısa bir konuşma gerçekleştirerek vatandaşlara seslenen Mustafa Çetin, “Yasin kardeşimize bizim yanımızda yer aldığı için teşekkür ediyorum. Yoğun bir program izliyoruz. Bizler ile birlikte sizlere de çok iş düşüyor. Kimseyi ayrıştırmadan herkesin oyuna talibiz. Seçimlere az bir süre kaldı. Bizler elimizden geldiğince 117 bin vatandaşımızın ellerini sıkmaya çalışacağız. Fakat bizim ulaşamadığımız yerlerde sizler devreye gireceksiniz. Onun için sizlere vekalet veriyorum. Bir Belediye Başkan Adayı gibi çalışmanızı istiyorum.” dedi.

BARIŞ SÜRÜCÜ MECLİS ÜYELİĞİ İÇİN ADAY OLDU
Yasin Yılmaz’ın meclis üyeliği başvurusunun ardından bir diğer isim olan Barış Sürücü Kapaklı Erzurumlular Derneği’nde yoğun katılım ile başvurusunu gerçekleştirdi. Hiçbir programı atlamadan yoğun bir tempoda çalışmalarını sürdüren Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Mustafa Çetin ve İlçe Başkanı Ercan Üçel’de toplantıyla katılım göstererek Barış Sürücü’ye başarılar diledi. Burada da kısa bir konuşma gerçekleştiren Çetin, “Öncelikle hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyorum. Bizim dadaşlar ile bir gönül bağımız var. Sizlerin desteğinizi yanımızda görmek ne güzel. Burada gösterdiği medeni cesaret ile aday olan Barış Sürücü kardeşimi kutluyorum. Kendisi, ailesi ve Kapaklı’mız için hayırlı olmasını diliyorum. Bu seçimde 31 Mart gecesine kadar durmayacağız çalışacağız. Sizlerin de desteğiyle ulaşamadığımız tek bir vatandaşımız dahi kalmasın istiyoruz. Kapaklı’da değişimin ve gelişimin başlangıcı biz olacağız. Bu değişimi ve gelişimi birlikte başaracağız.” dedi. Hatıra fotoğrafı çekimi ile program son buldu.

RUHİ BABA ÖZHAVZALILAR DERNEĞİNDE BAŞVURUSUNU YAPTI
Samsun Özhavzalılar Derneği’nde düzenlenen program ile “Ruhi Baba” lakaplı Ruhi Özden çok sayıda hemşehrisi ile birlikte Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Mustafa Çetin ve İlçe Başkanı Ercan Üçel’in de katılımıyla meclis üyeliği aday adaylığı başvurusunu yaptı. İlçe Başkanı Üçel burada yaptığı kısa bir konuşma ile Ruhi Özden’e çıkmış olduğu bu yolda başarılar diledi. Buradaki vatandaşlara seslenen Çetin, “Çok kıymetli dava ve gönül adamı Ruhi baba ile bizler 2009 da birlikte çalıştık. Kendisine çıkmış olduğu bu yolda başarılar diliyorum. Kendisi ailesi ve Kapaklı’mız için hayırlı olmasını diliyorum. Hepimizde müthiş bir heyecan var. Allah’ın izni ve sizlerin desteği ile 31 Mart akşamı büyük zaferi hep birlikte kutlayacağız. Ben 51 yaşında bir kardeşiniz abiniz olarak, 25 yıldır Kapaklı’da siyasetin içerisindeyim. Samimiyetle gayret tevazuyla hizmet ederek Kapaklı’da bekleneni gerçekleştireceğiz. 15 yıldır yönetimdekilerin neyi nasıl yaptığını söylememe gerek yok. Bunları hep birlikte görüyoruz. 117 bin nüfuslu Kapaklı bir köyden ileriye gidemedi. Sizlere vekalet veriyorum. Sizler de bir aday gibi gidin ve eşinize dostunuza anlatın. Desteklerini isteyin. Hepimiz çalışacağız. Durmayacağız, uyumayacağız. 31 Mart akşamı seçimi kazanacağız ve mevcut başkanı 5 yıl tatile göndereceğiz.” dedi. Ardından söz alan Ruhi Özden, “Başkanımızın az önce bahsettiği gibi biz 2009 yılında birlikte çalıştık. Ona ufak bir kaza gözüyle bakıyoruz. Bu yıl bu iş olacak. Bizler kazanacağız. Bu yolda tüm hemşehrilerimizi yanımızda görmek istiyoruz. Mevcut yönetimin ne yaptığı ortada bunu anlatmaya gerek yok. Onun için değişim ve gelişim bizlerle gelecek.” dedi. Çetin, Ardından vatandaşların soru ve önerilerini dinledi.

YILDIRIM, YOĞUN KATILIM İLE BAŞVURUDA BULUNDU
Hanedan Düğün Salonunda düzenlenen ve yoğun katılım sağlanan program ile Halil Yıldırım meclis üyeliği için aday oldu. AK Partinin çeşitli kademelerinde görev yapmış olan Yıldırım’ı Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Mustafa Çetin ve İlçe Başkanı Ercan Üçel ve Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Serkan Genç de yalnız bırakmadı. Başvuruyu teslim alan Üçel, Yıldırıma başarı diledi. Ardından MHP Kapaklı İlçe Başkanı Serkan Genç kısa bir konuşma gerçekleştirdi. Genç konuşmasında Cumhur İttifakı olarak çıktıkları bu yolda Mustafa Çetin’e tam destek olacaklarını belirtirken, Halil Yıldırım’a da başarılar diledi. Yaklaşık 300 vatandaşın katıldığı programda Cumhur ittifakının adayı Mustafa Çetin, “Bugün burada toplanarak Halil kardeşimizi yalnız bırakmadığınız ve bizlere destek verdiğiniz için hepinizden Allah razı olsun. 1986 yılında Kapaklı belde oldu. Maalesef o gün bu gündür yerel iktidarla genel iktidarı buluşturamadık. Halkımızın takdiri böyle oldu. Günü kurtarmak için yapılan hizmetler artık kurtarmıyor. Zaman kaybetmeden bir değişime ihtiyacımız var. 1 Nisan itibariyle Kapaklı’da değişimi gelişimi başlatacağız. Hep beraber birlikte bir mücadele ortaya koyacağız. Ben değil biz diyen bir kadroyla belediyede görev yapacağız. Gerekirse Ankara’da yatıp kalkacağız, Kapaklı’nın ihtiyaçlarını getireceğiz. Dün kendisine de söyledim Belediye Başkanımızın, 15 yıldır artık heyecanını yitirdin, yoruldun dedim, sen 5 yıllık bir tatili hak ediyorsun dedim. 1 Nisan günü onu 5 yıllık bir tatile göndereceğiz. 5 yıl sonra geri döndüğünde Kapaklı’yı beğenmezse meydan yine onun. Mühür yine sizlerde olacak. 5 yılda yaptıklarımızı beğenmezseniz siz karar vereceksiniz. Adaylık sürecimizde dahi 4 saat uyku ile her yere yetişmeye çalışıyoruz. Her yere yetişmeye çalışıyoruz. Belediyeyi aldığımızda ise uyumayacağız. Önce hayal edeceğiz, sonra Kapaklı’da olmazları olduracağız. 
Çetin’in ardından başvuruda bulunan Halil Yıldırım söz aldı. Kendini tanıtarak sözlerine başlayan Yıldırım, “2013 yılında başlamış olduğum siyasi hayatıma bugün biz olma arzusuyla yine karşınızdayım. Çıkmış olduğum bu yolda sizlere hizmet etme arzum inşallah gerçeğe dönüşür. Bu süreç göründüğünden zor ve yorucu olacaktır. Başkan adayımız ve sizlerin huzurunda belediyenin anahtarını alacağımıza söz veriyoruz. Ben 2000 yılından beri Kapaklı’da yaşıyorum. Kapaklı’da bir değişimin bir gelişimin vaktinin geldiğine inanıyorum. Bunu başaracak olan da bizleriz.” dedi. Ardından hatıra fotoğrafı çektirildi ve program sonlandırıldı.

AKTÜRK YENİDEN MECLİS ÜYESİ ADAYI OLDU
Geçtiğimiz dönem meclis üyeliği görevinde bulunan İbrahim Aktürk yeni dönem için de meclis üyeliği başvurusunda bulundu. Samsunlular Derneğinde gerçekleştirilen başvuru programında Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Mustafa Çetin ve İlçe Başkanı Ercan Üçel ve çok sayıda Samsunlu hemşehrisi Aktürk’ü yalnız bırakmadı. Düzenlenen programda hali hazırda mecliste olan ve yeni dönem için aday olan Aktürk’ün başvurusunu İlçe Başkanı Ercan Üçel kabul etti. Üçel ve Çetin Aktürk’e çıkmış olduğu yolda başarılar diledi. 
Aktürk burada yaptığı konuşmada, “Fazla söze gerek yok. Aday tanıtım programımız var. Ben İbrahim Aktürk, 1963 Bafra doğumluyum. 1987’de Kapaklı’ya geldim. 23 yıl Organize Sanayi Bölgesinde çalıştım. Emekli oldum. 2014 yerel seçimlerinde Kapaklı Belediye meclis üyesi seçildim ve hala görevime devam ediyorum. 31 Mart 2019’da yapılacak olan seçimler için tekrar müracaat ettim. Bu sene o sene diyorum ve hayırlı akşamlar diliyorum.” dedi. 

KALABALIĞA HAYRAN KALDI
Aktürk’ün ardından Başkan Adayı Mustafa Çetin söz aldı. Konuşmasına bu derneği birçok kez ziyaret ettiğini dile getirerek başlayan Çetin, “Buraya onca milletvekili geldi, bakan geldi ben böyle kalabalığı ilk defa görüyorum. Allah hepinizden razı olsun. Kapaklı’da hiç olmadığı kadar birlik ve beraberlik içerisindeyiz. Bunu sağlayan tüm hemşehrilerimden Allah razı olsun. 1 Nisan da yapılmamış olanları yapmak için Kapaklı’da değişimi birlikte başlatacağız. Yıllarca mücadele ettik ama iktidarı yerel ile buluşturamadık. Bu seçimde herkes bunu bekliyor. Kardeşlerimiz diyor ki, sahalara meydanlara inelim. Siyasette hamleleri adım adım yapacağız. Acele etmeyeceğiz. Herkesi kucaklayacağız. Kapaklı’nın geleceği ve çocuklarımızın yarınları için Kapaklı’da bir ilki gerçekleştireceğiz. Buna yürekten inanıyoruz. Burada öyle bir başarı elde edeceğiz ki, bu Kapaklı’da ne oluyor diyecekler. Ben birçok eve gidiyorum. Bu evlerde geçmiş dönemlerde farklı partilere oy vermiş kişilerle konuşuyoruz. 1 Nisan itibariyle tüyü bitmemiş yetimin hakkını koruyacağız. Kapaklı’da rüşvete son vereceğiz ve herkesi kucaklayacağız. Belediyenin kapısını sökeceğiz. Gerekirse taburede oturacağız bu milletle birlik olacağız. Su problemi var diyosunuz. TESKİ’yi gösteriyor. Ulaşım problemi var diyorsunuz. UKAME’yi gösteriyor. Yol sorunu var diyorsunuz. Büyükşehiri gösteriyor. Be adam sen neye yarıyorsun. Bizler değişim istiyoruz. Samsunluları burada bir olmaya davet ediyorum. Buraya hizmeti getirmek için nereye gitmemiz gerekiyorsa gideceğiz. Yalvaracağız gerekirse Kapaklı’ya hizmeti getireceğiz. Tüm bu duygularımla hepinizden Allah razı olsun diyorum. Çalışmalarımıza birlik ve beraberlik içerisinde devam edeceğiz. Güzel hayallerimiz var. Ekibimiz ile birlikte bu hayallerimizi sahada anlatacağız.” dedi. Program Dernek binası önünde fotoğraf çekimi ile sona erdi.

SAĞDIÇ ADAYLIĞINI AÇIKLADI
Aslen Samsunlu olan ve uzun yıllardır Kapaklı’da yaşayan Durmuş Sağdıç,  31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimler için AK Parti belediye meclis üyeliği başvurusunda bulundu. Başvuruda bulunmasının ardından düzenlenen programa programa Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Mustafa Çetin ve İlçe Başkanı Ercan Üçel ve Sağdıç’ın çok sayıda hemşehrisi katıldı. Sağdıç’a destek verenler programın yapıldığı sokağı doldurdu. Burada başvuruyu teslim alan Üçel, Sağdıç’a başarılar diledi. 
Ardından Başkan Adayı Mustafa Çetin bir konuşma yaptı. Konuşmasına herkesi selamlayarak başlayan Çetin, “Allah’ın izniyle çıktığımız bu yolda Samsunluların desteği bizleri zafere ulaştıracak. Eskiden Samsunlular 4-5 parça diyorlardı. Bu dönem görüyorum ki Samsunlular tek parça. Kapaklı’nın ihtiyacı olan değişimi ve gelişimi hep birlikte sağlayacağız. 31 Mart akşamı Kapaklı’da yeni bir sayfa açacağız. Adem Sekmen yanımızda, Bilal Acar yanımızda, Hasan Acar yanımızda hepimiz bir olacağız. Türkiye’nin 81 vilayetinden gelmiş vatandaşlarımız için can ile baş ile çalışacağız. Allah kalbimi ve niyetimi biliyor. Ben demeyeceğiz biz diyeceğiz. İnşallah göreve geldikten sonra iş çok. Herkes bir ucundan tutacak ve beraber hizmet getireceğiz. Durmuş kardeşime çıktığı yolda başarılar diliyorum.” dedi. 
Çetin’in ardından söz alan Sağdıç, “Buraya geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun. Beni çok mutlu ettiniz. Yolumuz açık olsun.” dedi.

Kapaklı Bakış

Son Güncelleme: 12.02.2019 17:21
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.