Tekirdağ 26°
parçalı az bulutlu

Çetin’den Mandalı’ya: Babayiğitsen açıkla

Cumhur İttifakı AK Parti Kapaklı Belediye Başkan adayı Mustafa Çetin, Kapaklı Belediye Başkanı ve Millet İttifakı CHP adayı İrfan Mandalı’yı eleştirdi. Çetin, “Kendi siyasi geleceği olduğunda saatlerce meydanlarda bekleyen belediye başkanımız, vatandaşın sorunları söz konusu olduğun da maalesef Bulgaristan’ı tercih ediyor. Ayda kaç kere gittiğini, yılda kaç günü Bulgaristan’da geçirdiğini babayiğitsen açıkla. Sen açıklamazsan ben açıklayacağım.” dedi.

Çetin’den Mandalı’ya: Babayiğitsen açıkla

Cumhur İttifakı AK Parti Kapaklı Belediye Başkan adayı Mustafa Çetin, Kapaklı Belediye Başkanı ve Millet İttifakı CHP adayı İrfan Mandalı’yı eleştirdi. Çetin, “Kendi siyasi geleceği olduğunda saatlerce meydanlarda bekleyen belediye başkanımız, vatandaşın sorunları söz konusu olduğun da maalesef Bulgaristan’ı tercih ediyor. Ayda kaç kere gittiğini, yılda kaç günü Bulgaristan’da geçirdiğini babayiğitsen açıkla. Sen açıklamazsan ben açıklayacağım.” dedi.

Bakış Haber Merkezi
Bakış Haber Merkezi
11 Mart 2019 Pazartesi 18:37
Çetin’den Mandalı’ya: Babayiğitsen açıkla
banner44

Kapaklı Bakış - Cumhur İttifakı AK Parti Kapaklı Belediye Başkan adayı Mustafa Çetin, saha çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Sinoplular Derneği’nde düzenlenen keşkek ikramı ve meclis üyesi tanıtımına katılan Çetin, akşam saatlerinde de Samsunlular Derneği’nde adeta miting yaptı. Kapaklı Samsunlular Derneği önünde düzenlenen programa Cumhur İttifakı AK Parti Kapaklı Belediye Başkan adayı Mustafa Çetin, AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Ercan Üçel, MHP İlçe Başkanvekili Nusret Güvercin, Ülkü Ocakları Kapaklı İlçe Başkanı Mert Kaya, Kapaklı eski belediye başkanı Enver Özel, çok sayıda siyasi ve Samsunlu vatandaş katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan programdaki ilk konuşmayı Kapaklı Samsunlular Derneği Başkanvekili Mustafa Acar yaptı. Acar, “Bu gece Samsunluların gecesi oldu. İnşallah tüm Samsunlular olarak 31 Mart akşamını da bu coşkuyla kutlayacağız. İlçe Başkanımız Ercan Üçel, 2019 yılının Mustafa’ların yılı olduğunu söyledi. Milletvekilimiz Prof. Dr. Mustafa Şentop TBMM Başkanı oldu. Mustafa Çetin başkanımız inşallah başkan olacak. Ben de Mustafa Acar olarak inşallah Samsunlular Derneğinin başkanı olacağım. Durmak yok yola devam.” dedi.

CUMHUR İTTİFAKININ MEŞALESİ YANMIŞTIR”

Ardından konuşan MHP İlçe Başkanvekili Nusret Güvercin ise, “19 Mayıs 1919’da Mustafa Kemal Atatürk nasıl milli mücadeleyi Samsun’dan başlattıysa, bugün de burada Cumhur İttifakının meşalesi yanmıştır. Sayın lider Devlet Bahçeli Beyimizin dediği gibi ‘Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben’ diyoruz. Mustafa Başkanımızı Allah’ın izniyle belediye başkanı yapacağız.” dedi.

ÜÇEL: BAŞARAMAYACAKSINIZ

AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Ercan Üçel ise yaptığı konuşmasında, “Biz bu yola çıkarken MHP ile ittifak yaptık. Bu gece görüyoruz ki Samsunlu kardeşlerimiz de bizimle ittifak halinde. Allah hepsinden razı olsun. İnşallah hep birlikte kazanacağız. Birileri sizlerin oyları üzerinden hesap yapıyordu ama inşallah tutmayacak. Başaramayacaksınız. Kapaklı’daki Samsunluları bölemeyeceksiniz. Cumhur İttifakının yükselişini durduramayacaksınız.” ifadelerini kullandı.

SAMSUNLU MECLİS ÜYELERİ TANITILDI

Konuşmaların ardından Cumhur İttifakı AK Parti Kapaklı Belediye Başkan adayı Mustafa Çetin’in meclis listesinde yer alan Samsunlu İsmail Akdaş, Ruhi Özden, Sefer Demir, Adem Sekmen, Ahmet Kaya, Emrah Sevinç, Ayhan Erdal ve İbrahim Aktürk sahneye davet edildi ve tanıtıldı.

SAMSUNLULARA SESLENDİ

Ardından kürsüye gelen Cumhur İttifakı AK Parti Kapaklı Belediye Başkan adayı Mustafa Çetin bir konuşma yaptı. Coşkulu kalabalığa seslenen Çetin, “Maşallah harika görünüyorsunuz. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun. İnsanı mert, bereketli toprakların sahibi Bafralılar, efeler diyarı Vezirköprülüler, kaplıcalar diyarı Havzalılar, doğa harikası Alaçamlılar, Yaşar Doğu’nun torunları Kavaklılar, ovalarından bereket fışkıran Çarşamba, Ladik, Terme, tüm Samsun burada mı? 1919’da kurtuluş meşalesini Samsun’dan yakan Mustafa Kemal Atatürk nasıl bir kurtuluşa imza attıysa, inşallah bu akşam buradan bir Mustafa da Kapaklı’da meşaleyi yakacak ve 31 Mart akşamı zaferle kutlayacağız.” dedi.

“SEÇİMDEN SONRA O DA BİZİM YANIMIZA GELECEK”

Gönül siyaseti yapmak istediklerini ifade eden Çetin, “Karadeniz insanı merttir, sözünün eridir. Ben de sözümü tuttum 8 meclis üyesini Samsun’dan yazdık. Şimdi sıra sizde. 31 Mart günü mührü siz vuracaksınız.” dedi.  Çetin, Samsunlular Dernek Başkanı ve CHP meclis üyesi adayı olan Mustafa Önder’i ima ederek, “1 tane daha meclis üyemiz olacak. Nefsine yenildi ama olsun seçimden sonra o da bizim yanımıza gelecek ve sayımız 9 olacak.” dedi.

“KAPAKLI’DA GÖRDÜĞÜNÜZ BİR HİZMET VAR MI?”

Kapaklı Belediye Başkanı ve Milet İttifakı’nın CHP’li Belediye Başkan adayı İfan Mandalı’yı eleştirerek konuşmasına devam eden Çetin, “CHP’li belediye başkan adayımız Bafra Belediyesinin şu kadar borcu varmış diye atıfta bulunuyor. Kendine bakmıyor, Bafra’ya laf atıyor. Senin ne kadar kredi kullandığını bu vatandaş biliyor. 5 yıl içerisinde Kapaklı Belediyesine ait olan arsaları satarak 21 milyon lira kasaya indirmiş. Kendisi bugün de buranın yarısı kadar bir kalabalığa hitap ederken, ayarı bozuldu. Öyle şeyler söylüyor ki, asfalt plentine atıfta bulunarak AK Partililer bizi çalıştırmıyor, biz her yere asfalt yapacaktık ama orayı kapattılar diye yalan söylüyor. Bahsettiği ihale 11 milyon liralık bir ihale. Sattıkları 21 milyon. Madem 11 milyona Kapaklı’nın her yerine asfalt yapacaktın. Şu 21 milyona sattıklarınla duble asfalt yapsaydın. Nerede bu hizmet? 5 yıllık Kapaklı’nın bütçesi 350 milyon civarında. Büyükşehrin bütçesiyle bu rakam 450’lere ulaşabiliyor. Allah için soruyorum Kapaklı’da gördüğünüz bir hizmet var mı?

“YEREL DEĞİL GENEL KONUŞUYOR”

Kendisi 15 yıldır yapmadığı hizmeti kamufle etmek için yerel değil genel konuşuyor. EYT’den vuruyor, güya ‘işçi yanlısıyım, sosyal demokratım’ diyor. Ancak geçmiş dönemlerde Kapaklı Belediyesinde temizlik işlerinde görev yapmış işçilerin maaşlarını ödemediği için o insanları mahkeme mahkeme süründürüyor. Bu mu senin sosyal demokratlığın? Genel siyaset yapmaya çalışıyor. Soğandan patatesten bahsediyor. Patates tarlasına dönmüş bu yollarda patates soğan ekseydin tüm Trakya’ya yeterdi zaten.” ifadelerini kullandı.

BÜST HABERLERİ SEYRETTİRİLDİ

Mandalı’yı eleştirerek konuşmasına devam eden Çetin, “41 proje dedi. 1 tanesini dahi hayata geçiremediği gibi projeye yazmaya unuttuğu Türkiye gündemine düşen büstü var.” dedi ve ardından Bülent Ecevit Parkında bulunan büstle ilgili ulusal medyada çıkan haberler alandaki vatandaşlara seyrettirildi. Kapaklı Belediye Başkanı ve Milet İttifakı’nın CHP’li Belediye Başkan adayı İfan Mandalı’nın Zeytindalı Operasyonu ile ilgili “Son günlerde Afrin olayı. Sanki topraklarımıza bir metrekare toprak kazandırmış gibi. Vurana bakıyorsun Allah Allah diyor. Vurulana bakıyorsun Allah Allah diyor.” sözleri de ekrandan alandakilere izlettirildi.

“VATANDAŞIN DUYGULARIYLA OYNUYOR”

5 Temmuz ile ilgili de konuşan ve Mandalı’yı eleştirmeyi sürdüren Çetin, “O kahpe gecede şehit olan tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. O akşam biz meydandaydık. Vatandaşlarımızı cesaretlendiriyorduk. Vatandaşlara ne pahasına olursa olsun meydanları terk etmeyeceğimizin, bayrağımızı indirmeyeceğimizin, ezanları dindirmeyeceğimizin mesajını veriyorduk. O gün İlçe Başkanımız Salih Bezgin’di. Kendisini aradı. Belediyeye ait olan sesli cihaz aracını halkı bilgilendirmek için istedi. Kendisi önce olmaz dedi, sonra olur dedi. Ama meydanlarda yoktu, aracı da vermedi. O gün sabaha kadar vatandaşlar meydanda nöbet tutarken bir çayı dahi bizden esirgedi. Şimdi maalesef duraklarda görüyoruz vatandaşlara çay çorba dağıtıyor. Mevlana Camiinde bizim belediye başkanını abdest alırken, vakit namazında gördün mü? Yok. Ama ne hizmetse kandil simidi dağıtmak için kapıda duruyor. Vatandaşın duygularıyla oynuyor.” diye konuştu.

“YILDA KAÇ GÜNÜ BULGARİSTAN’DA GEÇİRDİĞİNİ BABAYİĞİTSEN AÇIKLA”

Sahada yoğun bir şekilde gezdiğini ve ev, dernek toplantılarına katıldığını ifade eden Çetin, görüştüğü her 10 kişiden sekizinin ‘Evladım kurtar bizi bundan’ dediğini ifade etti. TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop’tan ciddi destekler alarak devlet kurumlarını Kapaklı’ya getireceklerini belirten Çetin, “Belediye başkanımız ben Mustafa hocamız deyince rahatsız oluyor. Kendisi Ankara’nın yolunu bilmiyor. 2014 yerel seçimleri yaklaşırken kaç kere Ankara’ya giderek ilgili kurumlarla görüşmesini istedik. Kendisi AK Parti hükümetini eleştiriyor. Ankara’ya gideceği zaman sonuç alamayacağı iddiasında bulunuyor. Vatandaşın beklentisi söz konusu olduğu zaman böyle bahaneler üreten belediye başkanımız Cumhurbaşkanımız o dönem başbakanımızdı Çerkezköy’e geldiğinde saatlerce bekledi. AK Parti’den belediye başkanı olmak için yalvardı. Kendi siyasi geleceği olduğunda saatlerce meydanlarda bekleyen belediye başkanımız, vatandaşın sorunları söz konusu olduğun da maalesef Bulgaristan’ı tercih ediyor. Ayda kaç kere gittiğini, yılda kaç günü Bulgaristan’da geçirdiğini babayiğitsen açıkla. Sen açıklamazsan ben açıklayacağım.” ifadeleriyle konuşmasını sürdürdü.

PROJELERİNİ AÇIKLADI

Projelerinden bazılarını açıklayan Çetin, “Bizim derdimiz hizmet. Bu hizmeti almamız için nereye gitmemiz gerekiyorsa gideceğiz. 15 yıldır kendisi iktidarda ve sürekli Kapalı Pazar yeri vaat ediyor. Var mı, maalesef yok. İnşallah onu yapmak bize nasip olacak. Kapaklı’ya yakışan son derece modern bir Kapalı Pazar yerini hayata geçireceğiz. Yine Kapaklı esnafının kazanması için, vatandaşımızın Çerkezköy yerine Kapaklı’yı tercih etmesi için tüm hizmetleri getireceğiz. 26. Dönem milletvekilimiz Ayşe Doğan geldi ve müjdeyi verdi. Sağlık Bakanlığı imzayı attı. Modern bir hastaneyi Kapaklı’ya kazandıracağız. Kazak Gölü yolu üzerindeki 70 dönümlük bir alana yapılacak. İnşallah bu sene temelini atacağız ve en kısa zamanda da faaliyete geçireceğiz. Bunun sözünü veriyoruz. Yıldızkent Kavşağı ile ilgili çalışmalarda kısa sürede başlayacak ve oradaki trafik sorunu çözülecek. Bahçelievler Mahallemiz ile İsmet Paşa Mahallesi arasında yaşanan geçiş sorununu da OSB’ye giden viyadüğü düzenleyerek çözüme kavuşturacağız. Belediyenin gücünü doğru kullanarak, devletin gücünü de arkamıza alarak Kapaklı’yı eğitim ve kültür merkezi yapmak istiyoruz. Kapaklı’yı parlayan bir yıldız yapacağız, size söz veriyoruz.” dedi.

TRAKYA’NIN EN BÜYÜK MİLLET BAHÇESİ KAPAKLI’YA YAPILACAK

Bahçelievler Mahallesi ile Kapaklı Sahası arasında kalan kısma Trakya’nın en büyük millet bahçesini yapacaklarını ifade eden Çetin, “Pınar Bulvarına güzel bir düzenleme yapacağız.
Kapaklı Müzesi yapacağız. Bülent Ecevit Parkında yer alan büstü de 1 Nisan sabahı ambalaj yaptırıp evine göndereceğim. Evindeki salonun başköşesine koysun ve karşısında selam dursun.” ifadeleriyle konuşmasını tamamladı.
Çetin’in konuşması ise ‘Mandalı gidecek Çetin gelecek’ sloganlarıyla sık sık kesildi.

Kapaklı Bakış

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.