Tekirdağ 19°
parçalı bulutlu

Çetin: “Kapaklı’da her taraf zaten çamur”

Cumhur İttifakı AK Parti Kapaklı Belediye Başkan adayı Mustafa Çetin, Kapaklı’nın temsil ve hizmet anlamında, belediyenin çalışması anlamında bir değişime ihtiyacı olduğunu ifade ederek, geçmişte hangi partiye oy verdiğini sorgulamadan, herkesin oyuna talip olduklarını belirtti. Kapaklı Belediye Başkanı ve Millet İttifakı CHP adayı İrfan Mandalı’nın kendisi ile ilgili söylediklerine de yanıt veren Çetin, “15 yıldır yapmadıklarını, yapamadıklarını bir kenara bırakmış, inanılmaz gergin ve öfkeli, bizlere çamurlar atıyor. Hâlbuki farkında değil, Kapaklı’da her taraf zaten çamur içerisinde. “dedi.

Çetin: “Kapaklı’da her taraf zaten çamur”

Cumhur İttifakı AK Parti Kapaklı Belediye Başkan adayı Mustafa Çetin, Kapaklı’nın temsil ve hizmet anlamında, belediyenin çalışması anlamında bir değişime ihtiyacı olduğunu ifade ederek, geçmişte hangi partiye oy verdiğini sorgulamadan, herkesin oyuna talip olduklarını belirtti. Kapaklı Belediye Başkanı ve Millet İttifakı CHP adayı İrfan Mandalı’nın kendisi ile ilgili söylediklerine de yanıt veren Çetin, “15 yıldır yapmadıklarını, yapamadıklarını bir kenara bırakmış, inanılmaz gergin ve öfkeli, bizlere çamurlar atıyor. Hâlbuki farkında değil, Kapaklı’da her taraf zaten çamur içerisinde. “dedi.

Bakış Haber Merkezi
Bakış Haber Merkezi
26 Şubat 2019 Salı 17:08
Çetin: “Kapaklı’da her taraf zaten çamur”
banner44

Kapaklı Bakış - AK Parti ve MHP tarafından oluşturulan Cumhur İttifakı’nın AK Parti Kapaklı Belediye Başkan adayı Mustafa Çetin seçim çalışmaları kapsamında Uzunköprü Meriç Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti.

KATILIM YOĞUN OLDU

Yaşar Doğu Caddesi üzerinde bulunan Uzunköprü Meriç Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ndeki ziyarete AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Ercan Üçel, MHP İlçe Başkanı Serkan Genç, Cumhur İttifakı belediye meclis üyesi adayları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Dernek Başkanı Mehmet Teksöz, seçimlerin hayırlı olmasını temenni ederek “Cumhur İttifakı Belediye Başkan adayımız, ilçe başkanlarımız ve yönetimleri, meclis üyeleri ve meclis üyesi adayları, değerli misafirler hepiniz hoş geldiniz. “ dedi.

“ADAYIMIZA İNANCIMIZ TAMDIR”

Teksöz’ün ardından Cumhur İttifakı belediye meclis üyesi adayı ve MHP İlçe Başkanı Serkan Genç bir konuşma yaptı. Genç konuşmasında, “Bizleri en kalbi duygularla misafir ediyorsunuz, hepinize teşekkür ediyorum. Cumhur İttifakı kapsamında MHP meclis üyesi adayı olarak şuan karşınızdayız. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Bey’in temelini beraber attığı ve bugünlere getirdiği Cumhur İttifakı 24 Haziran seçimlerine ortak girdi. Bugün de yerel seçimlere ortak giriyor. Biz de ittifak kapsamında belediye başkan adayımız Sayın Mustafa Çetin’i destekliyoruz. “ dedi. Yıllardır Kapaklı’da yaşadıklarını ve Kapaklı’nın problemlerini gördüklerini ifade eden Genç, “Kapaklı’yı misyon, vizyon ve donanımıyla marka şehir yapacak, bu birikime sahip aday Mustafa Çetin’dir. Adayımızın Kapaklı’nın makus talihini yenecek, ilçemizi Türkiye’ye ve dünyaya tanıtacak bir vizyona sahip olduğuna inancımız tamdır. Sizleri 31 Mart akşamı belediye meydanında Mustafa Çetin’in başkanlığını kutlamaya davet ediyorum. Serhat şehrimiz Edirneli hemşehrilerimiz bizleri misafir ettiğiniz için teşekkür ediyorum.” ifadeleriyle konuşmasını tamamladı.

“SİZ EDİRNELİLERLE ÇOK DAHA GÜÇLÜYÜZ”

Edirnelilere teşekkür ederek konuşmasına başlayan AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Ercan Üçel konuşmasında “Bu akşam Edirne kızanları bizlere sahip çıktı, Allah razı olsun. Edirneliler devletine, milletine bağlı, hukuka, kanunlara saygılı insanlardır. Ben inanıyorum ki bu 2019 seçimlerine Edirneliler damgasını vuracaktır. 2019 yerel seçimlerine hazırlanırken siz Edirnelilerle çok daha güçlüyüz. MHP ve ülkücü kardeşlerimizle daha da güçlüyüz. Ve en önemlisi adayımızla çok güçlü geliyoruz inşallah.”  dedi.

“BAKANIMIZI İLÇEMİZDE MİSAFİR EDECEĞİZ”

Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’un TBMM Başkanı seçilmesinin Tekirdağ için önemli olduğunu belirten Üçel, “Önemli değerimiz olan hocamız TBMM Başkanı olmuştur. Biz artık bu gücün farkındayız. Şentop hocamıza gittiğimizde artık açılmayacak kapı yok. Kapaklı’ya tüm hizmetleri yağdıracağız inşallah. Bir diğer değerimiz Süleyman Soylu Bakanımız belediye başkan adayımızın yakın çalışma arkadaşı. Onu da Mart ayında inşallah ilçemizde misafir edeceğiz. “ diye konuşmasını sürdürdü.

15 TEMMUZ’DA BAYRAĞINI ALIP NİÇİN SAHAYA İNMEDİN?

Kapaklı Belediye Başkanı ve Millet İttifakı CHP’nin adayı İrfan Mandalı’yı eleştiren Üçel, “Bizlerin değerlerinin en önünde Türk Bayrağı geliyor. Ankara’da iken, bir baktık ki mevcut belediye başkanımız Türk bayraklarını almış yürüyor. Biz o bayrağı vatan için canımızı verirken kullanırız, kendi seçim malzememiz olarak asla kullanmayız. Belediye başkanı bir anda milliyetçi oluverdi. Ben kendisine soruyorum, 15 Temmuz’da bayrağını alıp niçin sahaya inmedin? Bir hafta köylerde ne yaptın? Bizler çok açık oy oranıyla bu seçimi kazanmak istiyoruz. Bizleri misafir ettiğiniz için sizlere teşekkür ediyoruz. ” ifadeleriyle konuşmasını tamamladı.

ZİYA ARSLAN HEMŞEHRİLERİNDEN DESTEK İSTEDİ

Ardından meclis üyesi adayı Ziya Arslan bir konuşma yaptı. Edirneli olduğunu ifade eden Arslan, çıkmış oldukları yolda tüm hemşehrilerinden destek istedi.

“SİZLERE SÖZ VERİYORUM”

Programdaki son konuşmayı ise Cumhur İttifakı’nın AK Parti Kapaklı Belediye Başkan adayı Mustafa Çetin gerçekleştirdi. “Söz veriyorum” diyerek konuşmasına başlayan Çetin, ''Söz vermek kolay değil, ama biz size söz veriyoruz. Allah'ın izniyle 31 Mart akşamı sözümüzü tutacağız, 1 Nisan sabahı göreve başlayacağız. Yerel seçimlere adım adım ilerliyoruz. Adaylığımızın açıklanmasının ardından 32 gündür Kapaklı'yı mahalle mahalle, sokak sokak, ev ev, dernek dernek geziyoruz. Kendinizi buradan görmenizi çok isterim. Gözlerinizdeki o heyecanı, Kapaklı'nın her yerine gittiğimde görüyorum. İnanıyorum ki bu heyecan kartopu gibi büyüyecek ve 31 Mart akşamı gereken cevabı sandıkta verecek.” dedi.

“KAPAKLI’DA HER TARAF ZATEN ÇAMUR”

Kapaklı vurgusunu ön plana çıkararak saha çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Çetin, “Kapaklı 81 ilden insanlarımızın geldiği, yuva kabul ettiği bir ilçemiz. Kapaklı vurgusu yaparak, Kapaklı’yı geliştirip, zenginleştirmek için el ele vereceğiz. Seçimler gelip geçer. Kimsenin kalbi kırılmasın. Bu bir hizmet yarışıdır. Herkes kendi vicdanıyla bir karar verecek. Biz vatandaşı kutuplaştırmak ve gerginliğe itmek istemiyoruz. Biz sorunlarımızı çözmek için neler yapacağız onları konuşmak istiyoruz. Ancak son günlerde üzülerek izliyoruz ki mevcut belediye başkanımız 15 yıldır yapmadıklarını, yapamadıklarını bir kenara bırakmış, inanılmaz gergin ve öfkeli bizlere çamurlar atıyor. Hâlbuki farkında değil, Kapaklı’da her taraf zaten çamur içerisinde. “diye konuştu.

“HEDEFİMİZ KAPAKLI’YA HİZMET GETİRMEK”

Cumhur İttifakı kapsamında MHP ile birlikte hareket ettiklerini ve parti gözetmeksizin herkesin oyuna talip olduklarını ifade eden Çetin,” Geçmişte hangi partiye oy verdiğini sorgulamadan, herkesin oyunu istiyoruz. Kapaklı’da yapılmamış hizmetleri yapmak için yola çıktık.  Her kesimin oyuna talip olduğumuzu gösterecek bir liste yaptık.  Bizim hedefimiz Kapaklı’ya hizmet getirmek.” dedi.

“TRAKYA İÇİN ÖNEMLİ BİR ÖDÜL”

TBMM Başkanı seçilen AK Parti Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’u tebrik etmek için Ankara’ya gittiklerini hatırlatan Çetin, “Şentop hocamızla gurur duyduk. Bir Rumeli evladı Mustafa Kemal meclisi açmıştı, yine bir Rumeli evladı göreve geldi. Bu Trakya için çok önemli bir ödül. Cumhurbaşkanımızdan sonra en önemli koltuk artık Tekirdağ’ın evladı, hocamızın koltuğu. Bu seçimi kazandıktan sonra projelerimizle Ankara’ya gideceğiz. Kapaklı için ne gerekiyorsa isteyeceğiz. “ dedi.

“NE KADAR YALAN VARSA HEPSİ BURADA”

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’nın 2009 ve 2014 yılı proje kitapçığını vatandaşlara gösteren Çetin, “2009-2014 projeleri burada,  artık halkımız gözünü açtı. Ne kadar yalan varsa hepsi burada. 2014’de 41 projesi var. Bakalım hangisi var dediğimizde buraya unuttuğu kendi büstü var. Geçen akşam bir yerde bir ifade kullanıyor. ‘Gelsin ona öğreteyim’ diyor. Acaba bana mühendislik mi öğretecek ne öğretecek? Ben onun ne öğreteceğini biliyorum ama bizde Allah korkusu var. Bizde yalan yok, dolan yok, vatandaşı kandırmak yok, haram yemek yok. Biz tüyü bitmemiş yetimin hakkını korumak için yola çıktık. Kapaklı’nın yığınla sorunu var. Bu sorunları çözmek için yola çıktık.” diye ifade etti.

“İLK TOPRAĞI ÖPTÜĞÜM YER EDİRNE”

Kapaklı’ya yapacakları sosyal donatı alanları arasına 81 ilin sembolü olan değerlerinin minyatürlerini koyacaklarını belirten Çetin, “Dünya listelerinde yer alan Uzunköprü ilçemizde bulunan Uzunköprü’nün minyatürünü de ilçemize yaparak Uzunköprülülerin de Kapaklı’da var olduğunu göstereceğiz.” dedi. Edirne’nin kendisi için önemini anlatan Çetin, “Türkiye’de ilk ayak bastığımız, öptüğümüz toprak parçası ve dalgalanan Türk bayrağını gördüğüm ilk yer Edirne.” dedi.

“VATANDAŞ BİZDEN PARA TALEP ETMİYOR, BİZDEN HİZMET BEKLİYOR”

Kapaklı Belediye Başkanı ve Millet İttifakı CHP adayı İrfan Mandalı’yı eleştirmeyi sürdüren Çetin, Kapaklı’da makyaj belediyeciliği olduğunu ifade etti. Çetin konuşmasında, “Musluk sularımız içilmiyor, kullanamadığımız su için Trakya'nın en pahalı faturalarını ödüyoruz. Yollar köstebek yuvası gibi. Bugün Bahçelievler Mahallesi'nde geziyoruz, vatandaşlar yollara isyan ediyor. Kıymetli belediye başkanımızın cesareti varsa o yollarda yürüyerek gezsin, arabayla selam vermesin. O insanların içine girsin. Kapaklı makyaj belediyeciliği ile bugünlere kadar geldi. Seçimlere 6 ay kala çamur yollar üzerine asfalt, beton dökülüyor. O yapmadı ama biz yapacağız.” dedi. Mandalı’nın kendisine yönelttiği sözlere de yanıt veren Çetin, “Bize değişik yakıştırmalarda bulunuyor. Maddi gücün olmadan nasıl çıktın karşıma diyor. Kendisinin maddi gücü varmış, onu ima ediyor. O gücü de nerden aldığını biliyoruz. O kadar çirkin, o kadar rant ilişkileri var ki. Çok şükür ben helal kazandığım parayla seçime girdim. Vatandaş bizden para talep etmiyor, bizden hizmet bekliyor. Şuan aramızda para alarak gelen, iş korkusuyla gelen kimse yok. Onun kalabalıklarına baktığımız zaman neler olduğunu görüyoruz. Alenen belediyenin çalışanı seçim araçlarıyla propaganda yapıyor. Biz kavgayla tartışmayla zaman kaybetmeyi gerçekten istemiyoruz.” ifadelerini kullandı.

“BELEDİYE AİLE ŞİRKETİ GİBİ YÖNETİLİYOR”

Yaptıkları anketlerde yüzde 60’ın üzerinde oyla seçimi kazanacaklarını iddia eden Çetin eleştirilerini, “Belediye aile şirketi gibi yönetiliyor. İşlerine gelenleri dinliyorlar, işlerine gelmeyenleri kapıdan geri çeviriyorlar. Belediye onların çiftliği değil. Belediye gerçekten çalışması gereken bir yer. Biz Allah’ın izniyle AK Parti’nin tüm il ve ilçelerde gerçekleştirdiği tüm hizmetleri sizlere yaşatacağız. Belediyenin neresinden tutsanız kopuyor. Belediye başkanımız 12 ayın 6 ayını yurtdışında geçiriyor. Kapaklı bunu hak ediyor mu? Bir dosyayı imzalatmak için haftalarca beklediğimiz oluyor.” ifadeleriyle sürdürdü.

“YALANA, DOLANA DEĞİL LÜTFEN HİZMET İÇİN OY KULLANIN”

Kapaklı’nın temsil ve hizmet anlamında, belediyenin çalışması anlamında bir değişime ihtiyacı olduğunu ifade eden Çetin, “Ben değil biz anlayışıyla belediyede yeni bir akım oluşturacağız. Belediye meclis üyelerimiz ve muhtarlarımıza görevler vererek birlik içerisinde hizmet aşkıyla var gücümüzle çalışacağız. “ dedi.
Parti gözetmeksizin herkesin oyuna talip olduğunu belirten Cumhur İttifakı’nın AK Parti Kapaklı Belediye Başkan adayı Mustafa Çetin konuşmasını, “Hangi partili olursanız olun bu sefer hizmete oy verin. Yalana dolana değil lütfen hizmet için oy kullanın. Herkese vekalet veriyorum. Belediye başkan adayıymış gibi, meclis üyesi adayıymış gibi çalışarak, ben değil biz anlayışıyla bu dönem hizmetleri Kapaklı’ya getirmek için çalışalım. Eğer 5 yıl içerisinde sizleri memnun edemezsek 2024 yılında oyu bırakın, selam bile vermeyin diyorum.” ifadeleriyle sürdürdü.

“KAPAKLI’YA HİZMET EDECEĞİZ, DERDİMİZ BU”

Kapaklı Belediye Başkanı ve Millet İttifakı CHP adayı İrfan Mandalı ile açılışta karşı karşıya geldiklerini ve abi diyerek, samimiyetle sarıldığını ifade eden Çetin, “Saygıdan abi nasılsın dedim ve kendisine samimiyetle sarıldım. Geçenlerde konuşurken ‘Bana sarıldığında korkudan tir tir titriyorsun’ diyor. Ben senden neden korkayım ama senin personelin 14 Şubat’ta belediyeye geldiğimde, ellerini sıktığımda titriyordu. Kendilerine korkmayın dedim. Sizler de verdiğiniz hizmetlerde keyif alacaksınız, bizim kimseyi ekmeğinden etme gibi bir derdimiz yok dedim. Kendisine hakikatten güvenmiyorum. Üzülüyoruz, bunları hak etmiyoruz. Ahlaklı dürüst bir belediyeyi inşa edip, Kapaklı’ya hizmet edeceğiz, derdimiz bu. “ dedi.

Kapaklı Bakış

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
B.B 2019-02-26 21:45:50

Sevgili başkan adayı Çetin istemedende olsa içinizdeki koltuk sevdasını açığa çıkarmışsınız