banner85

banner84

Bezgin: Ak hizmetin ne olduğunu herkese göstereceğiz

AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Salih Bezgin, “İrfan Mandalı iktidarı 31 Mart 2019 gecesi bitmiş olacaktır. Ben net konuşuyorum. İlçe başkanı olarak ilk göreve geldiğim gün de dedim. Ben değil biz olacağız. Bunu bozan karşısında beni bulur. 2014’te kaybeden bizim belediye başkan adayımız olmadı, Kapaklı’da yaşayan tüm vatandaşlarımız oldu. Biz 31 Mart gecesi Kapaklı’ya AK Parti’nin bayrağını dikerek ak hizmetin ne olduğunu herkese göstereceğiz.” diye konuştu.

Siyaset 15.11.2018, 19:17
Bezgin: Ak hizmetin ne olduğunu herkese göstereceğiz

Kapaklı Bakış - AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Salih Bezgin, Bakış Gazetesi’nin Bakış TV stüdyosuna konuk oldu ve sosyal medyadan canlı yayınlanan “Gündeme Bakış” programında deneyimli gazeteciler Bakış Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Mehmet Akif Aldoğan ve Haber Müdürü Fırat Keskinkılıç’ın ve yayını takip eden vatandaşların sorularını yanıtladı.
“AMACIMIZ KAPAKLI’NIN KAZANMASI”

Program yaklaşan yerel seçimler ve aday adayları ile ilgili sorularla başladı. Kapaklı olarak son seçimlerde Tekirdağ’da AK Parti oylarında 1.sırada olduklarını ifade eden Bezgin “Bunun gururunu ve onurunu yaşıyoruz. Yerelde maalesef ben merkezli bir siyaset oluyor. Bundan dolayı önceki seçimler hüsranla sonuçlandı. Bu sene aday adaylığı açıklamalarını parti teşkilatımızda yaptık. Bizim için amaç Ahmet’in Mehmet’in kazanması değil Kapaklı’nın kazanması.“ dedi. ‘Aday adayı olacak mısınız?’ sorusuyla ilgili olarak ise Bezgin, “Herkes belediye başkanı olmak ister. İlçe başkanı olarak Genel Merkezimiz karar verecek sonucunu bekliyoruz.” dedi.

“AK HİZMETİN NE OLDUĞUNU HERKESE GÖSTERECEĞİZ.”

Bezgin konuşmasını “İrfan Mandalı iktidarı 31 Mart 2019 gecesi bitmiş olacaktır. Ben net konuşuyorum. İlçe başkanı olarak ilk göreve geldiğim gün de dedim. Ben değil biz olacağız. Bunu bozan karşısında beni bulur. 2014’te kaybeden bizim belediye başkan adayımız olmadı, Kapaklı’da yaşayan tüm vatandaşlarımız oldu. Biz 31 Mart gecesi Kapaklı’ya AK Parti’nin bayrağını dikerek ak hizmetin ne olduğunu herkese göstereceğiz.” diye sürdürdü.

“YERELLER KIRILGANLIĞA MÜSAİT

Başkan Bezgin “Aday adaylığını açıklamaları esnasında tüm aday adaylarından söz aldınız bunun temel amacı nedir? Geçmiş yıllarda partiye destek vermediğini düşündüğünüz kimseler olduğu için mi yaptınız?” sorusuna ise, “2004’den beri siyasetteyim. Yereller kırılganlığa müsait. Bunun da önüne geçebilmek adına böyle bir yol izledik. Mevzu bahis Ahmet, Mehmet değil. Kaybeden Kapaklı halkı oluyor bunu vurgulamak lazım. “ şeklinde yanıt verdi.

BELEDİYEYİ ELEŞTİRDİ

Kapaklı Belediyesi’ni eleştiren AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Salih Bezgin “Kapaklı 81 ayrı kültürün yaşadığı bir yer. İnsanlarımız buraya ekmek kazanmak için geldi. Fakat Kapaklı’da kaldırım yok, insanlarımız yolda yürüyorlar. Kadir Başkan 2018 Kapaklı’nın yılı olacak dedi. İhalesi yapılan bir işe neden başlamadınız, Pınar Bulvarını neden başlatmadınız? Kapaklı halkının gidebileceği sosyal tesisler yok. Kapaklı halkı o kadar mütevazı bir halk ki, eski belediye binasının arkasında bir tane kardeşimiz semaverde çay koyuyordu yaz akşamları, insanlar belediye meydanında o semaverde çay içip mutlu olan insanlar.” dedi.

40 MİLYONLUK PROJE

AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Salih Bezgin, “Görevde olduğunuz sürede neler yaptınız?” sorusuna “Bugün buraya müjdeyle geldim. Tekirdağ Valisi’ne hayırlı olsun ziyaretine gittik ve yine Tekirdağ’da emniyet müdürümüzle istişare ettik. Kapaklı’ya yeni emniyet müdürlüğü hizmet binası yapılacak. Kapaklı’ya hayırlı uğurlu olsun. Kapaklı’da Yıldızkent kavşağı kanayan yaramız. Dönemin Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ilçemize geldiğinde kendisine sıkıntıyı ilettik. Bakanımız ilgilendi ve proje çalışmaları başladı. İlk olarak dal-çık yapılacaktı. Fakat daha sonra karayolları genel müdürlüğümüz ile projeyi kot farkından dolayı viyadük olacak şekilde değiştirdik. 40 milyon liralık bir proje olacak ve şuan imza aşamasında. Kapaklı Vergi Dairesi Ocak ayı sonuna doğru hizmete açılacak. Atatürk Mahallesi’nde yapımında sona gelinen Kapalı Spor Salonumuzu birkaç ay sonra hizmete kavuşturmuş olacağız. Yine İsmet Paşa Mahallesinde ikinci spor salonunun temeli atıldı direkleri dikiliyor. Belediye başkanı 41 projesinde kapalı spor salonu yapacağım diyordu, yapamadı.”dedi.

“KAPAKLI’YA AK PARTİ BAYRAĞINI DİKECEĞİZ”

Kapaklı’ya Devlet Hastanesini kazandırdıklarını belirten Salih Bezgin, “Normalde yapılmayacaktı. Girişimlerimizle acil olduğunu söyledik. Kapaklı’ya yeni bir hastane yapmak için belediye 30 dönümlük yer önerdi. Biz de daha büyük bir yer istedik ve Kazak Gölü girişindeki boş arazi aklımıza geldi. Arazi Orman Müdürlüğüne ait fakat belediyeye 28 yıllığına kiralamışlar. Biz 70 dönümlük o alanı Kapaklı Belediyesinden istedik. Yalansa çıksın yalan desin belediye başkanı, tam bir buçuk yıl bir imzayı vermedi. Sonunda imzayı aldık ve yazımız Milli Emlak Müdürlüğüne gitti, Çerkezköy OSB tarafından mevcut hastane alanının onlara verilmesi sonucu oraya hastane kazandırılacak. Kısa sürede ihale süreci başlayacak. Bizler Kapaklı halkının kazanması için çalışacağız, Kapaklı’ya AK Parti bayrağını dikeceğiz.” İfadelerine yer verdi.

MİLLET BAHÇESİ SÖZÜ

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’nın 2014’teki seçim kitapçığında yer alan projeleri değerlendiren Bezgin “Sayın belediye başkanı 2009 yılında Ayvaz Kıraathanesinde “Karagöz Gölü Deresine Aqua Park yapacağım” dedi. Yaptı ama seçim kitapçığına yaptı. Aqua Park yaptı, insanlar balık tutuyor, yüzüyor. Arabalar yüzüyor.” dedi. 41 proje içerisinde yer alan engelli yaşam evi yok, çocuk trafik eğitim alanı yok, atış poligonu yok, yüzme havuzu yok, kapalı spor salonu yok. ” dedi. Bezgin, geçtiğimiz günlerde Tekirdağ’a gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı’na millet bahçesi taleplerini ilettiğini de ifade ederek, “Vatandaşımız teveccüh buyursun 31 Mart’tan sonra Karagöz gölü deresi mevkiine bu yaza kadar Millet Bahçesini yetiştirmenin sözünü veriyorum.” dedi.

“40 İŞÇİNİN YEVMİYESİ VERİLMEMİŞ”

Kapaklı Belediyesi tarafından yapımı devam eden pazar yeri ile ilgili olarak ise Bezgin, “Orada 40 işçinin yevmiyesi verilmemiş. İhale yapıldıktan sonra tabela takma zorunluluğu var fakat ortada tabela yok. İhaleyi alan kişi CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Engin Memiş! Rantın arkasını biz arayacağız, sigortasız çalıştırdıkları adamların parasını versinler. “ şeklinde konuştu.

“KENDİ BÜSTÜNÜ YAPAN BELEDİYE BAŞKANI İLE KARŞI KARŞIYAYIZ”

Kapaklı Belediyesi tarafından ilçenin muhtelif yerlerine konulan büstler ile ilgili de eleştirilerde bulunan AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Salih Bezgin, “Kendi büstünü yapan belediye başkanıyla karşı karşıyayız, bu Türkiye’de tektir.”  dedi.

“ÇÜNKÜ ARMUT DİBİNE DÜŞÜYOR”

Son günlerin tartışma konusu olan fidanların sökülmesi ile ilgili olarak da Bezgin, “Fidanlar kepçeyle kazındı. 15 Temmuz Hatıra Ormanına 24 Mart 2017’de 400 fidan diktik diyor. Fidanların kazıldığı yeni hükümet konağının yanındaki alandaki fidanları da 15 Temmuz Hatıra Ormanı’na diktiğini söylüyor. O zaman 15 Temmuz Hatıra Ormanının fidan cenneti olması, 550-600 tane fidan olması gerekiyor. Ama yok! Asıl kendisi mitomani hastası. Genel başkanı neyse kendisi de aynı çünkü armut dibine düşüyor.” dedi.

“HAZİNE ARAZİSİNİ ALIP 20 PARSEL YAPIP TAKSİTLE SATIYOR”

Bezgin, taktığı ve fotoğrafını da sosyal medyadan paylaştığı espri ve eleştiri konusu da gözlükler ile ilgili olarak ise, “Gözlüğü yaptığı hizmetleri göremiyorum belki görürüm diye taktım. Oradan rant çıkmaz demiş ya, rantın alasını gösteriyorum. Burası bizim 33 dönüm hazineden hastane için ayrılan yeri bugün 20 parsel yapıp ihaleyle satıyor. Bizim derdimiz rant değil ağaçların sökülmesiydi. Hazine arazisini alıp 20 parsel yapıp taksitle satıyor.” diye konuştu.

“EN BÜYÜK ATATÜRKÇÜ AK PARTİ AİLESİDİR”

‘Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan gecesini gündüzüne katarak bu ülke için çalışıyor’ diyen Başkan Bezgin, “En büyük Atatürkçü AK Parti ailesidir. Dünyanın en büyük havaalanını biz yaptık. İstikbal göklerdedir sözü Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sözü. Demir ağlarla ördük ana yurdu diyoruz, peki hızlı trenlerle örmüyor muyuz? Ey Türk Gençliği diyor, biz gençlere 18 yaşında seçme ve seçilme hakkı vermiyor muyuz? Selanik’teki Mustafa Kemal’in evini TİKA yaptı. 1938 yılında Etnografya Müzesinde mumyalı tutan İnönü’nün CHP’sidir.  Atatürk’ü koruma kanunu çıkaran Adnan Menderes’tir. 1953 yılında Etnografya Müzesinden toprağa kavuşturan Adnan Menderes’ti. Bu ülkenin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Ne zaman seçim olsa birileri çıkıp halkı provoke etmeye çalışıyor.” ifadeleriyle konuşmasını sürdürdü.

“AK PARTİ VATANDAŞINA ZARAR OLAN HİÇBİR ŞEYİN ALTINA İMZA ATMAZ”

İzleyicilerden gelen soruları da yanıtlayan Bezgin, termik santral ile ilgili gelen soruya, “Belediye başkanı ağzına sakız gibi almış termik santral, termik santral. Trakya bölgemiz nehri olan bölge değildir. Nehriniz yok ki HES yapasınız. Rüzgar enerji santralinde kullanılan bir pervane yalnız 40 evi aydınlatıyor. Bu bölgede ortalama 100 bin ev vardır. O da en az 200 pervane demek, işyerleri ve kurumları da katarsak 500 pervane koymanız lazım, o da sürekli rüzgar olduğu zaman. Biz bu bölgeye termik santral yapmak zorundayız. Ama nasıl yapmak zorundayız? Tüm partiler olarak ortak karar almamız lazım. Bizler termik santralin yerini tartışmamız lazım. Buradan ilçe başkanlarına sesleniyorum. Gelin hep birlikte Ankara’ya gidip termik santralin yeri ile ilgili fikrimizi söyleyelim. Elektrik 1 saat gittiğinde hemen isyan ediyoruz. Ben ülkeme yapılacak her şeyin yanındayım, zararlı olan her şeyin de karşısındayım. AK Parti vatandaşına zarar olan hiçbir şeyin altına imza atmaz.”  şeklinde yanıt verdi.

“ORADA BİR ZULÜM VAR”

Suriyelilerin Türkiye’ye alınmasına ilişkin gelen soruya Bezgin, “Türkiye’de 36 etnik kimlik ile Türkiye’dir. Bugün Suriyeliler neden ülkemize alındı diye soruyorlar. Hepimiz insanız, orada bir zulüm var. Orada kanayan bir yara var. Herkes elini vicdanına koysun, bu Dünya üzerinde sesini çıkartan sadece Recep Tayyip Erdoğan. Şunu asla unutmayalım. Bir Müslümanın kanının akmasıyla tef çalacak insanlar, Avrupa’dakilerdir. Ben Müslümanım ve benim vicdanım sızlar.” ifadelerini kullanarak cevap verdi.

“KAPAKLI’DA FAKİR DE FUKARA DA KALMAYACAK”
Kapaklı’ya yerel seçimleri kazandıkları an ilk olarak aş evi yaptıracaklarını belirten Bezgin, “Yerel yönetimlerin görevlerinden bir tanesi 100 bin nüfuslu ilçelere aş evi kurmaktır. Bugün buradan sözünü verelim. AK Belediye geldiği zaman yapacağı ilk işlerden biri aş evi kurmaktır. 2014 yılında ben aday adayı olduğum zaman Kapaklı kart projemiz vardı. Hangi aday adayı kardeşimize nasip olursa ona da anlatacağım. Kapaklı’da fakir de fukara da kalmayacak.” dedi.

 “İKİTELLİ SANAYİSİ İÇİN 10 MİLYON METREKARE ALAN AYRILDI”

İkitelli sanayisinin Kapaklı’ya taşınmasına ilişkin gelen soruya Bezgin, “10 milyon metrekarelik İkitelli Organize Sanayisi Veliköy Mahallesinde bulunan Kale Kilit Fabrikası’nın arkasından Velimeşe’ye doğru olan alana taşınacak. 1 milyon metrekare Yanıkağıl bölgesinde konut yapılacak. Neden oraya yapılacak diye soracak olursanız. Tren yolu hemen yanında, otoban dediğimiz yola en yakın nokta. Buradaki çalışmalarda sona gelindi. İlerleyen günlerde bu proje de hayata geçecektir.” ifadeleriyle yanıt verdi.

 “KAPAKLI İÇİN, BİNLERCE PROJE ÜRETEBİLİRİZ”

Seçim hazırlıklarınız ne durumda? Yapacağınız projelerden bahseder misiniz? Şeklinde gelen sorular üzerine de konuşan Bezgin, “Bir huzur evi mutlaka yapılmalı, kadın sığınma evi yapılmalı, bir aş evi yapılmalı, bunları da geçiyorum. Kapaklı kaldırım dahi olmayan bir yer binlerce proje üretebiliriz. Önemli olan acil eylem planı altında Kapaklı’ya yapmamız gerekenleri belirlemektir. Bu konudaki çalışmalarımız hızla devam ediyor. Zamanı gelince bunları da kamuoyunun bilgisine paylaşacağız.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Kapaklı Bakış
Yorumlar (0)
banner80
Namaz Vakti 14 Temmuz 2020
İmsak 03:48
Güneş 05:42
Öğle 13:21
İkindi 17:19
Akşam 20:49
Yatsı 22:35
banner81
17°
açık
banner82
banner83
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 32 66
2. Trabzonspor 32 62
3. Sivasspor 32 57
4. Beşiktaş 32 56
5. Galatasaray 32 52
6. Alanyaspor 32 51
7. Fenerbahçe 32 50
8. Gaziantep FK 32 42
9. Antalyaspor 32 41
10. Göztepe 32 39
11. Kasımpaşa 32 39
12. Gençlerbirliği 32 36
13. Denizlispor 32 35
14. Konyaspor 32 33
15. Malatyaspor 32 32
16. Çaykur Rizespor 32 32
17. Kayserispor 32 32
18. Ankaragücü 32 29
Takımlar O P
1. Hatayspor 33 63
2. Erzurum BB 33 59
3. Adana Demirspor 33 58
4. Akhisar Bld.Spor 33 57
5. Bursaspor 33 56
6. Fatih Karagümrük 33 53
7. Altay 33 51
8. Keçiörengücü 33 47
9. Ümraniye 33 44
10. Giresunspor 33 44
11. Menemen Belediyespor 33 43
12. İstanbulspor 33 40
13. Balıkesirspor 33 38
14. Altınordu 33 36
15. Boluspor 33 30
16. Osmanlıspor 33 27
17. Adanaspor 33 21
18. Eskişehirspor 33 12
Takımlar O P
1. Liverpool 35 93
2. Man City 35 72
3. Chelsea 35 60
4. Leicester City 35 59
5. M. United 34 58
6. Wolverhampton 35 55
7. Sheffield United 35 54
8. Tottenham 35 52
9. Arsenal 35 50
10. Burnley 35 50
11. Everton 35 45
12. Southampton 34 44
13. Newcastle 35 43
14. Crystal Palace 35 42
15. Brighton 35 36
16. West Ham 35 34
17. Watford 35 34
18. Bournemouth 35 31
19. Aston Villa 35 30
20. Norwich City 35 21
Takımlar O P
1. Real Madrid 35 80
2. Barcelona 36 79
3. Atletico Madrid 36 66
4. Sevilla 36 66
5. Villarreal 36 57
6. Getafe 36 54
7. Real Sociedad 36 54
8. Athletic Bilbao 36 51
9. Valencia 36 50
10. Granada 35 50
11. Osasuna 36 48
12. Levante 36 43
13. Real Betis 36 41
14. Real Valladolid 36 39
15. Eibar 36 39
16. Celta de Vigo 36 36
17. Deportivo Alaves 36 36
18. Leganés 36 32
19. Mallorca 36 32
20. Espanyol 36 24

Gelişmelerden Haberdar Olun

@