banner71

Yeni İlçe Başkanı Yılmaz oldu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kapaklı İlçe Kongresini gerçekleştirdi. Kongreye tek liste ile giren Erdinç Yılmaz, yeni ilçe başkanı oldu.

Gündem 12.01.2020, 15:34 12.01.2020, 17:40 Bakış Haber Merkezi
Yeni İlçe Başkanı Yılmaz oldu

Kapaklı Bakış - CHP Kapaklı 3. Olağan Kongresi Pembe Köşk 2 Düğün Salonunda gerçekleştirildi. Kongreye CHP Tekirdağ Milletvekilleri Candan Yüceer ve İlhami Özcan Aygun, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, CHP Tekirdağ İl Başkanı Mehmet Ali Işıkgör, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Nurten Yontar, belediye meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ve çok sayıda partili katıldı.

DİVAN HEYETİ SEÇİLDİ

CHP Kapaklı 3. Olağan Kongre, İlçe Başkanı Kenan Seçkin’in açılış konuşması ile başladı. Seçkin, “İlçe kongrelerimizin ilçelerimize, ilimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.” diye konuştu. Ardından divan heyeti oluşturuldu. Divan kurulu başkanlığına Erdinç Turan, yardımcılığına Efes Kale, yazman üyeliklere Fahrettin Gür, Arzu Mandalı Sucu ve Mehmet Öge seçildi.

“31 MART SEÇİMLERİNDE 4 YERDE İŞ KAZAMIZ OLDU”

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından yönetim kurulu üyesi Can Akay tarafından faaliyet raporu ve gelir gider tablosu okundu. Ardından protokol üyeleri birer konuşma gerçekleştirdi. İlk olarak Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak bir konuşma yaptı. Albayrak, “İktidara giden yolda 11 ilçemizin kongrelerini gerçekleştiriyoruz. Kapaklı’yı özlemişim. Kapaklı’daki bu coşkuyu görmenin de ayrı bir mutluluğu var. Bazen çalışmalarda istemesen de iş kazaları olur. Bizim de 31 Mart seçimlerinde 4 yerde iş kazamız oldu. Bunlardan biri de Kapaklı. Önümüzdeki seçimlerde bu iş kazalarını ortadan kaldırarak, birlik beraberlik içerisinde 12 belediye başkanlığını CHP’nin alacağından çok eminim. Bu coşku ve heyecan bunu gösteriyor. Kapaklı’da büyükşehir olarak güzel hizmetler yaptığımızı rahatça söyleyebilirim. Noksanlarımız vardır. Bu dönem elimizden geldiğinde yapılacaktır. 287 gün içerisinde bu görevi devralan AK Parti’nin yerel yöneticileri Kapaklı’ya hiçbir şey yapmadıkları gibi hala ne yapacağız telaşı içerisindeler. Bir şey yapma şansınız yok. 17 yıldır iktidardasınız Türkiye’ye ne yaptınız ki Kapaklı’ya yapasınız? Kapaklı 2 bin nüfustan 116 bin nüfusa 18 senede geçtiği zaman ciddi bazı sorunları beraberinde yaşıyor. Yerel yönetimler ve iktidar tarafından hızlı büyüyen bir ilçeye yeterli yatırım yapılmazsa sıkıntılar çoğalabiliyor. Altyapısı 20 bin nüfusa göre yapılmış bir Kapaklı’da nüfus 116 bin olduğunda ‘17 senede neden yapmadın?’ derler. Türkiye’de bir iktidar var. Ama adım adım iktidardan düşüyorlar. Her türlü anketler gösteriyor ki AK Parti Türkiye’yi yönetemez hale gelmiştir. Önümüzdeki süreçte özellikle 2024 seçimlerinde kaybettiğimiz yerlerde tekrar CHP bayrağını dalgalandıracağız. Büyükşehir belediye başkanı Kapaklı’da her zaman sizlerin yanında olacaktır. Kongrenin Kapaklımız için, Tekirdağ’ımız için, ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum. Yerel ve genel iktidarda 2024’de buluşmak üzere.” diye konuştu.

“SON SÜREÇTE TALİHSİZLİK YAŞADIK”

Albayrak’ın ardından konuşmalarını yapmak üzere kürsüye CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer geldi. Yüceer konuşmasına şu ifadelerle başladı: Kapaklı ilçe kongremizin hayırlı olmasını ve gerçekten hepimizin özlemini duyduğu huzur ve refah günlere vesile olmasını diliyorum. Kazananın, kaybedenin olmadığı bir seçim yapıyoruz. Önemli olan hak, hukuk mücadelesini en güçlü şekilde verebilmek. Bu mücadelede, bu onurlu mirasta asla yılmamak. Çerkezköy ve Kapaklı’da siyasete başladım. Birlikte yoldaşlık yaptım. Ülkemizi boğmak istedikleri karanlığa karşı hep beraber direndik. Geçmişten bugüne emeği olan herkese yürekten teşekkür ediyorum. Hepinizden Allah razı olsun. İlçe başkanımız Kenan Seçkin’e ve yönetimine çok teşekkür ediyorum. Belediye Başkanımız İrfan Mandalı’ya da teşekkür ediyorum. Sağ olsun. Son süreçte bir talihsizlik yaşadık. Kapaklı ve Çerkezköy’ün göç sorunu var. Hızlı göç alıyor.  2014’ten bugüne 22 binin üzerine seçmen almış. Bu süreçte başarılı hizmetler yapıldı.

“CHP KURULUŞUYLA, MÜCADELESİYLE BÜYÜK BİR PARTİ”

CHP’nin büyük bir parti olduğunu ve kuruluşunda azim ve hırs olduğunu belirterek konuşmasına devam eden Yüceer, “CHP kuruluşuyla, mücadelesiyle büyük bir parti. Kuruluşumuzda Milli mücadele var. Azim, hırs, kararlılık, cumhuriyet, millet egemenliği var. Onurlu ve taşınması güç bir mirasımız var. Mirasın bizlere yükledikleri var. CHP’li olmak kolay değil ama büyük bir onur. CHP’nin çatısı altında, Atatürk’ün devrimleri yolunda, sizlerle birlikte olmaktan, sizlerle yol yürümekten büyük onur duyuyorum. Çok teşekkür ediyorum. Kişiler önemli değil diyoruz. Önemli olan mücadelemizin, bizim, halkımızın kazanması. Bunun bilinciyle hareket ediyoruz. Bu yüzden de birlik beraberliğimizi ilçe kongrelerimizde göstermeye çalışıyoruz. Bugün son ilçe kongremiz. Bundan sonra il, gençlik ve kadın kolları kongrelerimiz olacak. Sonra büyük kurultayımız olacak. Orada genel başkanımızı, parti meclisimizi seçeceğiz.” dedi.

YÜCEER İSİM VERMEDEN AKGÜN’Ü ELEŞTİRDİ

Konuşmasının devamında kendisini mahalli delege seçimlerinde mezhepçilik yaptığı iddiasıyla eleştiren CHP İlçe Başkan adayı Zafer Akgün’ü isim vermeden eleştiren Yüceer şöyle konuştu: Biz de demokrasi var. Tabii demokrasi demek aklımıza her geleni, her düşündüğümüzü kamuoyu önünde söylemek değil, basının önünde söylemek değil. Demokrasi bu değil. Bizim parti işleyişimiz var. Eleştiriler olacak. Farklılıklarımıza saygı duyarak eleştirilerimiz olacak. Saygı çerçevesinde, aynı ideali paylaşana insanların rekabeti çerçevesinde olacak. Bunu yaparken asla kimlik, köken, cinsiyet, inancı konu etmeyeceğiz. Ayrıştırmadan, ötekileştirmeden eleştirilerimizi dile getireceğiz. Bunu yapan kimliği, kökeni, cinsiyeti dillerine dolayan, bunun üzerinden siyaset yapan bir parti zaten var. Bunun partimize taşınması elbette doğru bir şey değil. Buna izin veremeyiz. Bizler hakaret ederek, kişisel ikbali için, gündelik siyaset için hakaret eden, küfreden, iftira atan, kendi kişisel ikbali için yalana dolana meyleden insanlardan fayda gelmeyeceğini biliyoruz. CHP’li olmak kendi kişisel ikbalini ülkenin ve milletin menfaatinin önüne koymamak demektir. CHP’li olmak en sert tartışmaları yapıp, ortak akla inanmaktır. CHP’li olmak çağdaş bir Türkiye idealinden asla vazgeçmemektir. Bizler demokrasiyi yeniden inşa edeceğiz. İnsan haklarını, adaleti kurumsallaştıracağız. Bunun için mücadele ederken kişisel ikballeri için, gündelik ikballeri için buna köstek olmasına da izin veremeyiz. Eleştirilerimiz, farklılıklarımız varsa örgüt işleyişimiz belli, orada dile getirirsiniz. Ama partimizi kamuoyu önünde ileri geri, oradan buradan konuşmalarla yıpratmaya çalışmak, kısır tartışmalarla yormaya çalışmak kültürümüz artık yok. Buna kimse izin vermez.

“İKTİDAR YOLUNDA TEKİRDAĞ’DA YENİDEN 12-0 YAPMAK HEDEFİMİZ”

İktidarı hedeflediklerini belirten Yüceer konuşmasını şu ifadelerle tamamladı: Partimizin tek bir hedefi var, iktidar olmak. Bizim hedefimiz var. Kapaklı’yı Allah’ın izniyle tekrar kazanmak. Siyasette 3-4 yıl çabuk geçer. Yarın seçim olacakmış gibi çalışmak zorundayız. İktidarı kazanmak zorundayız. Çünkü sarayın gündemiyle bizim gündemimiz çok farklı. Onların derdi kurdukları rant düzeninin hep sürmesi. Sarayın saltanatı sürsün istiyorlar. İşsizlikle, yoksullukla, maaşla, enflasyonla, çiftçi ve besicinin haliyle onların umurunda değil. Tek bir dertleri var, israf ve rant düzeni devam etsin. Sarayın saltanatı devam etsin. Bizim hedeflerimiz var. İktidar yolunda Tekirdağ’da yeniden 12-0 yapmak hedefimiz. Türkiye’de zafer kazanmak bizim hedefimiz. Tek adam rejimini bir an önce ortadan kaldırmak. Kaybedecek, gücümüzü zayıflatacak, inancımızı kıracak ne iç tartışmalara ne de birbirimizle mücadeleye zamanımız var. Rakibimize karşı bu mücadeleyi hep beraber vermeliyiz. Geçmişten gelen bir gücümüz var. Demokrasiye inanan milyonlar bunu başaracak, bundan şüphem yok. Yeter ki biz kenetlenelim. Sosyal adaletin yaşandığı, hem içeride hem komşularıyla barışı sağlamış, laik Türkiye Cumhuriyeti için birlikte mücadele edelim. Demokratik rejimi derdest edenlerin, tek adam rejimini bu topluma dayatanların sonu yakın. Yeter ki inanalım. Hep beraber çalışalım. 17 yıldır hizmet görmedik. Ama gölgelerini çok gördük. Pınarça’ya yapılmaya çalışılan termik santrali gördük. Bırakın hizmeti hala kanser vakalarına rağmen, termik santral dayatmasında olanlar, Istrancaları katledenler var. Kapaklı, Tekirdağ sarayın saltanatına gereken cevabı verecektir. Yolumuz açık, birliğimiz daim olsun. Allah birliğimizi bozmasın. Yaşasın demokrasi, yaşasın cumhuriyet, yaşasın CHP.

“BİRİLERİ HALKI YANLIŞ YÖNLENDİRİYOR, ALDATIYOR

Yüceer’in ardından konuşan CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun ise konuşmasında şunları dile getirdi: Bugün söylenecek çok söz var. Kapaklı genel hizmetlerden, Ankara’dan katkı alıyor mu? Çerkezköy alıyor mu? Saray alıyor mu? Diğer ilçeler alıyor mu? İktidar partisinin milletvekilleri çokça kez buralarda geziyorlar fakat gezdikleri yer devlet kurumları. Vatandaşın arasına çıkmıyorlar. Vatandaşla kucaklaşmıyorlar, sadece bürokratlarla kucaklaşıyorlar. 2019 değerlendirmesinde diyorlar ki Tekirdağ merkezi bütçeden çok büyük katkı almış. Öyle bir katkı almışız ki yatırımda 38. sıradan 15. sıraya yükselmişiz. Maalesef rakamlar öyle söylemiyor. Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın rakamlarına göre Tekirdağ 2014’te yatırım almada 32. sırada, vergi verirken 9. sıradayız. 2018 yılına geliyoruz; yatırım almada 35. sıradayız, vergi vermede yine 9. sıradayız. En vahimi de 2019 yılı. 2019 yılında yatırım almada 38. sıraya gerilemişiz. Bunu ben söylemiyorum, Hazine ve Maliye Bakanlığı söylüyor. ”

Aygun’un ardından söz alan CHP Tekirdağ İl Başkanı Mehmet Ali Işıkgör ise, kongrenin hayırlı olmasını ve yeni yönetime başarılar diledi.

“2024 YILINDA İNŞALLAH HEM YERELDE HEM GENELDE İKTİDAR OLMAK İSTİYORUZ”

Kongredeki son konuşmayı CHP Kapaklı İlçe Başkanlığına seçilen Erdinç Yılmaz gerçekleştirdi. Yılmaz şunları konuştu: Yaklaşık 12 haftadır çalışıyoruz. 12 haftada 23 bin hektarlık Kapaklı’da aracımla 6 bin 300 kilometre yol yaptım. Pınarça’dan Karlı’ya, Karlı’dan Uzunhacı’ya, Uzunhacı’dan Karaağaç’a, tüm mahallerimizde rota çizdik. İster partilimiz olsun, ister olmasın herkesin elini sıktık. Yeni doğan bebekleri ziyaret ettik, cenazelere katıldık. İnsanlarla beraber olduk. Ekibimle beraber 12 hafta boyunca canla başla çalıştık. Sizlerin teveccühüyle bugün burada tek liste ile karşınızdayım. Bu süreçte çok kitap okudum. CHP’nin tüzüğünü okumaktan da vazgeçmedik. En sevdiğim maddeyi kahvaltı programında okumuştum. Tekrar paylaşmak istiyorum. Hiç kimseyi inancına, siyasi görüşüne, yaşam tarzına, düşüncelerine, etnik kökenin, rengine, diline, cinsiyetine göre ötekileştirmeden, toplumu ayrıştırmadan, önce insan felsefesiyle hareket etmek önceliktir diyor. Tabii ki bazı arkadaşlar tüzüğümüzün bazı maddelerini ihmal etmiş olabilirler. Ama onlarda ilerleyen zamanlarda bunu okuyup kendilerini düzelteceklerdir.  10 yıl boyunca Kenan Seçkin ile beraber çalıştık. Ondan öğrendiğimiz çok şey oldu. Hep beraberdik. Partimizin bayrağını bugünlere kadar taşıyan herkese minnet borçluyuz. Bayrak yarışını 2 yıllığına bizler devam ettireceğiz. Bazı projelerimiz, hayallerimiz var. Parti binası, parti otobüsü. Bizden sonra gelecek olan arkadaşlara kolaylık olmuş olur. 31 Mart’ta 8 bin 500 fark yedik. 6 ay boyunca kendime gelemedim. Bu yenilgi bizi çok üzdü. 2024 yılında aynı yenilgiyi yaşamamak için şimdiden çalışmamız gerekiyor. Yönetimimizi oluşturduğumuzda 31 Mart sürecini incelemek üzere komisyon oluşturacağız. Sandık sandık, mahalle mahalle nerede hata yaptığımızı bulup, rapor oluşturacağız. 2024 yılında da inşallah hem yerelde hem genelde iktidar olmak istiyoruz.

Yılmaz konuşmasının sonunda yönetimini tek tek sahneye davet ederek tanıttı.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 16 Mayıs 2021
İmsak 03:57
Güneş 05:44
Öğle 13:11
İkindi 17:07
Akşam 20:28
Yatsı 22:07
21°
parçalı bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 40 84
2. Galatasaray 40 84
3. Fenerbahçe 40 82
4. Trabzonspor 40 71
5. Sivasspor 40 65
6. Hatayspor 40 61
7. Alanyaspor 40 60
8. Karagümrük 40 60
9. Gaziantep FK 40 58
10. Göztepe 40 51
11. Konyaspor 40 50
12. Başakşehir 40 48
13. Rizespor 40 48
14. Kasımpaşa 40 46
15. Malatyaspor 40 45
16. Antalyaspor 40 44
17. Kayserispor 40 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 40 38
20. Gençlerbirliği 40 38
21. Denizlispor 40 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 36 83
2. M. United 36 70
3. Leicester City 36 66
4. Chelsea 36 64
5. Liverpool 35 60
6. Tottenham 36 59
7. West Ham 36 59
8. Everton 35 56
9. Arsenal 36 55
10. Leeds United 36 53
11. Aston Villa 36 49
12. Wolverhampton 36 45
13. Crystal Palace 36 44
14. Southampton 36 43
15. Burnley 36 39
16. Newcastle 36 39
17. Brighton 36 38
18. Fulham 36 27
19. West Bromwich 35 26
20. Sheffield United 35 17
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 36 80
2. Real Madrid 36 78
3. Barcelona 36 76
4. Sevilla 36 74
5. Real Sociedad 36 56
6. Real Betis 36 55
7. Villarreal 36 55
8. Celta de Vigo 36 50
9. Athletic Bilbao 36 46
10. Granada 36 45
11. Osasuna 36 44
12. Cádiz 36 43
13. Levante 36 40
14. Valencia 36 39
15. Deportivo Alaves 36 35
16. Getafe 36 34
17. Huesca 36 33
18. Real Valladolid 36 31
19. Elche 36 30
20. Eibar 36 30

Gelişmelerden Haberdar Olun

@