Yeni dönemin ilk meclisi toplandı

Kapaklı Belediyesi’nin 2019-2024 yılları arasında görev yapacak yeni meclis üyeleri Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin başkanlığında ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda Meclis 1. Başkanvekili İbrahim Aktürk, Meclis 2. Başkanvekili ise Ali Aras seçildi. Çetin, Adem Sekmen ve Veysel Güven’in ise belediye başkan yardımcısı olacağını da açıkladı.

Yeni dönemin ilk meclisi toplandı

Kapaklı Belediyesi’nin 2019-2024 yılları arasında görev yapacak yeni meclis üyeleri Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin başkanlığında ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda Meclis 1. Başkanvekili İbrahim Aktürk, Meclis 2. Başkanvekili ise Ali Aras seçildi. Çetin, Adem Sekmen ve Veysel Güven’in ise belediye başkan yardımcısı olacağını da açıkladı.

Bakış Haber Merkezi
Bakış Haber Merkezi
08 Nisan 2019 Pazartesi 17:02
Yeni dönemin ilk meclisi toplandı
banner44

Kapaklı Bakış - Meclis öncesinde belediye meydanında bulunan Atatürk Anıtında saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşımız okundu. Ardından Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

ÇETİN: UMARIM BİRLİK BERABERLİK İÇİNDE GÜZEL BİR DÖNEMİ HAYATA GEÇİRİRİZ

Ardından belediye meclis salonunda Nisan ayı olağan toplantı gerçekleştirildi. Toplantı öncesinde Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin bir konuşma yaptı. Çetin konuşmasında, “Yeni dönemin ilçemize, ilimize, ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Seçimi demokratik şartlar içerisinde gerçekleştirdik. Hoşgörü içerisinde güzel bir seçim oldu. Halkın teveccühüyle meclis üyelerimiz ve belediye başkanımız şekillendi. İnşallah beş yıl boyunca birlikte yapacağımız hizmetlerle beş yıl sonra da hoş bir seda bırakıp hizmetlerimizle anılırız düşüncesiyle hepinizi selamlıyorum. Bundan sonra herkesin belediye başkanıyız. Tüm meclis üyelerimizle beraber halkımızın beklentilerini, taleplerini hayata geçirmek için yoğun bir süreç bizi bekliyor. Sorunlarımızı istişare ederek, tartışarak çözme taraftarı olacağız. Daha önceden de ifade ettiğim gibi gitmemiz gereken hangi kapı varsa gideceğiz. Hep beraber işbirliği yapıp halkımızın beklediği, özlediği hizmeti getirmek için gayret içinde olacağız. Hepinize başarılar diliyorum. Umarım birlik beraberlik içinde, güzel bir dönemi hayata geçiririz. Hayırlısı olsun diyorum.” ifadelerini kullandı.

ÖNERGEYE YAZILI CEVAP VERİLECEK

Ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşımız okundu.16 ve 17. gündem maddelerinin görüşülmesi, oy birliğiyle bir sonraki oturuma ertelendi. Ardından meclise CHP üyeleri tarafından sunulan önerge okundu. CHP’li meclis üyeleri verdikleri önergede, belediye binası duvarlarında bulunan fakat Mustafa Çetin’in belediye başkanı seçilmesinin ardından kaldırılan fotoğrafların yeniden duvarlara asılmasını talep etti. Çetin, önergeye yazılı cevap vereceklerini ifade etti.

DİVAN KATİBİ ÜYELERİ BELİRLENDİ

Açılış ve yoklamanın ardından gündemin birinci maddesinde yer alan meclis toplantılarının sesli ve görüntülü kaydedilmesi konusu görüşüldü ve oy birliğiyle kabul edildi. Ardından divan katipliği asil üyeliğine meclisin en genç üyesi Eray Güner ve Selvi Acet, yedek üyeliğine de Naciye Bozkurt ve Halil Yıldırım 2 yıllığına seçildi.

MECLİS BAŞKAN VEKİLLERİ İBRAHİM AKTÜRK VE ALİ ARAS

Gündemin üçüncü ve dördüncü maddelerinde Meclis 1. ve 2. Başkan Vekili seçimi gerçekleşti. Her bir üyenin 2 yıl görev yapacağı Meclis 1. Başkan Vekilliğine İbrahim Aktürk, Meclis 2. Başkan Vekilliğine ise Ali Aras seçildi. 32’şer oyun kullanıldığı seçimlerde İbrahim Aktürk 23, Ali Aras ise 22 oy aldı.

MUSTAFA SANDIKÇI, SERKAN GENÇ VE SELVİ ACET ENCÜMEN ÜYESİ OLDU

Beşinci gündem maddesinde Encümen Üyelerinin seçimine geçildi. 3 adet üyenin gizli oyla 1 yıl süreyle Encümen Üyeliği görevine getirilmesi için oylama yapıldı. 32 oyun kullanıldığı seçimde Mustafa Sandıkçı, Serkan Genç ve Selvi Acet Encümen Üyesi seçildi. Encümen Üyeliğine seçilen 3 Meclis Üyesi de 20’şer oy aldı.

İMAR KOMİSYONU BELİRLENDİ

Gündemin 6. maddesinde ise İmar Komisyonu Üyeleri belirlendi. 1 yıl görev yapmak üzere açık oylamayla yapılan seçimde AK Parti grubundan Ali Aras, Naciye Bozkurt, Emrah Sevinç; Cumhuriyet Halk Partisi grubundan ise Kemal Kenar ve Muzaffer Yıldıran oy birliğiyle kabul edildi.

PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU BELİRLENDİ

Yedinci gündem maddesinde Plan ve Bütçe Komisyonu Üyelerinin seçimine gidildi. 1 yıl görev yapmak üzere açık oylamayla gerçekleşen seçimde bu komisyona AK Parti grubundan Özgür Cengiz, Feyzullah Yorulmaz, Halil Yıldırım; Cumhuriyet Halk Partisi grubundan ise Ender Dubaz ve Yalçın Hal oy birliğiyle seçildi.

TARİFE KOMİSYONU BELİRLENDİ

Sekizinci gündem maddesinde Tarife Komisyonu Üyeleri belirlenerek bu komisyona AK Parti grubundan Ziya Arslan, Eray Güner, Mustafa Sandıkçı; Cumhuriyet Halk Partisi grubundan Tahsin Aras ve Levent Nur oy birliğiyle seçildi.

ÇİFTÇİ MALLARINI KORUMA MECLİSİNE ÜYE SEÇİLDİ

Kapaklı Belediye Meclisi 2019 yılı Nisan ayı olağan toplantısının dokuzuncu gündem maddesinde Çiftçi Mallarını Koruma Meclisine 5 asil 5 de yedek üye seçildi. Asil üyeliklere Ertürk Çamurlu, Nusret Saraç, Sermet Sarıca, Zafer Çelebi ve Yücel Başaran; yedek üyeliklere ise Kenan Çelik, Ahmet Çakır, Ekrem Çelebi, İsmet Terzi ve Selami Şirin seçildi.

MURAKABE HEYETİ KORUMA MECLİSİNE ÜYE SEÇİLDİ

Onuncu gündem maddesinde Murakabe Heyeti Koruma Meclisine 5 asil 5 de yedek üye seçilmesine geçildi. Gizli oylamayla yapılan seçimde asil üyeliklere İlhami Özkan, Burhan Küçükişcan, Yener Atalay, Nevzat Yenici ve Mehmet Fahri Yıldırım; yedek üyeliklere Taner Diril, Hüseyin Kara, Sadi Er, Cevat İbiş ve Erkan Kesik seçildi.

ŞAKİR DEMİREL SEÇİLDİ

11. gündem maddesinde ‘6183 Sayılı Kanunun 90. maddesi gereğince 1 adet Meclis Üyesinin aynı Kanunun 91. maddesi gereğince satışa çıkarılacak gayrimenkuller için seçilmesi’ konusu görüşüldü ve oy birliğiyle Şakir Demirel seçildi.

FEYZULLAH YORULMAZ VE ŞAKİR DEMİREL

Gündemin 12. maddesinde Marmara Belediyeler Birliği Başkanlığına 1 asil 1 de yedek Meclis Üyesi seçimine gidildi. Ak Parti grubundan Şakir Demirel (20 oyla) asil üye ve Feyzullah Yorulmaz (20 oyla) yedek üye olarak seçildi. Cumhuriyet Halk Partisi grubunun adayı  Erol Özkan ise 12 oyda kaldı.

TRAKYAKENT’E 2 ASİL 1 YEDEK ÜYE

Doğu – Batı Trakya Belediyeler Birliği Trakyakent’e 2 asil 1 de yedek Meclis Üyesinin seçildiği 13. maddede oy birliğiyle Feyzullah Yorulmaz, Veysel Güven asil; Ali Aras ise yedek üye seçildi.

EGE VE MARMARA ÇEVRE BELEDİYELER BİRLİĞİNE 4 ASİL 2 YEDEK ÜYE

14. gündem maddesine geçildiğinde Ege ve Marmara Çevre Belediyeler Birliğine 4 asil 2 yedek Meclis Üyesi seçildi. Serkan Genç, Özgür Cengiz, Eray Güner, Emrah Sevinç asil; Metin Kanat ve İbrahim Aktürk yedek üye olarak oy birliğiyle belirlendi.

KAPAKLI OSB MÜTEŞEBBİS HEYETİNE 5 ASİL 5 YEDEK ÜYE

Gündemin 15. maddesinde Kapaklı Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Teşkilinde görev alacak 5 asil 5 de yedek Meclis Üyesi seçildi. Asil üyeliklere Mustafa Çetin, Ruhi Özden, İbrahim Aktürk, Şakir Sezgin, Metin Kanat; yedek üyeliklere ise Halil Yıldırım, Ali Aras, Naciye Bozkurt, Özgür Cengiz ve Serkan Genç oy birliğiyle seçildi.

BELEDİYE BAŞKANI ÖDENEĞİNİN 3’TE 2’Sİ

16. gündem maddesinde 5393 Sayılı Belediye Başkan Yardımcılarına ödenecek olan aylık ödenek belirlendi. Belediye Başkan Yardımcılarına ödenecek olan aylık ödeneğin, Belediye Başkanı ödeneğinin 3’te 2’si olması oy birliğiyle kabul edildi.

GÜVEN VE SEKMEN BAŞKAN YARDIMCISI

Konu hakkında bir açıklamada bulunan Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, Veysel Güven ve Adem Sekmen’in Belediye Başkan Yardımcısı olacağını ifade etti.

BAŞKAN ÇETİN’E YETKİ VERİLDİ

Gündemin son maddesinde ise 4688 Sayılı Kanunun 32. Maddesi gereği Sosyal Denge Sözleşmesi imzalamak üzere Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin’e yetki verilmesi oy birliğiyle kabul edildi.

İKİNCİ OTURUM CUMA GÜNÜ

Kapaklı Belediye Meclisi 2019 yılı Nisan ayı olağan toplantısının ilk oturumunun tamamlanmasının ardından ikinci oturumun 12 Nisan Cuma günü saat 16.00’da yapılmasına oy birliğiyle karar verildi.

Kapaklı Bakış

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.