banner71

Sezgin’den örnek çağrı

Tekirdağ Büyükşehir ve Kapaklı Belediyesi Meclis Üyesi Şakir Sezgin, öğrencilere destek için önemli bir çağrıda bulundu. İş adamları ve fabrika yöneticilerine çağrıda bulunan Sezgin, “Ben ve çalıştığım kurumum, öğrencilerimize destek olmaya çalışıyoruz. Bütün hayırsever iş adamlarına 3-5 öğrenciye burs verme konusunda çağrıda bulunmak istiyorum.” dedi.

Gündem 09.03.2021, 15:57 09.03.2021, 16:12 Bakış Haber Merkezi
Sezgin’den örnek çağrı

Kapaklı Bakış - Meclis üyeliğinin yanı sıra, AK Parti Meclis Grup Başkanvekilliği görevini de sürdüren Şakir Sezgin, Bakış gazetesine bağlı olan ve sosyal medyadan yayın yapan Bakış TV’de, gazeteci Fırat Keskinkılıç’ın hazırlayıp sunduğu “Gündeme Bakış” programının canlı yayın konuğu oldu. Sezgin, siyasetten özel yaşantısına, iş hayatından günlük yaşantısına kadar her şeyi bu programda anlattı. 


8 Mart akşamı gerçekleşen canlı yayında Sezgin, Gara’da ve helikopter kazasında şehit olan askerlerimize rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diledi. 8 Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutlayan Sezgin, “Buradan kadınların töre cinayetlerine kurban edilmediği, dayak ve şiddete maruz kalmadığı, taciz ve tecavüze uğramadığı bir dünya temennisinde bulunarak başta şehit annelerimizin, annemin, eşimin ve tüm kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyorum.”dedi. Ardından Sezgin, Keskinkılıç’ın sorularını yanıtladı:

Sizi daha yakından tanımak istiyoruz Şakir Sezgin kimdir?

Şakir Sezgin 1977 Siirt Baykan doğumluyum. Evli ve 4 çocuk babasıyım. İlk, orta ve lise öğrenimimi İstanbul’da tamamladıktan sonra yükseköğrenimimi Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde, yüksek lisansımız Sakarya Üniversitesi’nde tamamladım. Aynı zamanda serbest muhasebeci ve mali müşavirim. 22 senedir özel bir sektörde yönetici olarak çalışmaktayım. Kapaklı’da ikamet etmekteyim.

Siyasete ne zaman ve neden girdiniz? Siyaset sizin için ne anlam ifade ediyor?

Aslında siyaset Türkiye Cumhuriyeti sınırlarında yaşayan bütün vatandaşlar gibi benim de çok uzak olduğum bir kavram değildi. Ben de dost meclislerinde veya arkadaş ortamlarında siyasi partimizi belirtmeksizin siyasi fikir ve düşüncelerimizi, olaylara yorumlarımızı belirtiyorduk. 2013 yılında mevcut belediye başkanımız Mustafa Çetin Bey’in desteği ve girişimiyle AK Parti çatısı altında Kapaklı’da pratik anlamda siyasete adım attım. O dönemdeki konjonktürde halkın hislerine, duygularına, beklentilerine cevap veremediğini düşündüğüm için kafamdaki siyasetçi profiline uygun bir siyasetçi göremediğim için bir nebze aslında kendimi mecbur hissettim. Çünkü siyasetçi benim nazarımda insanları etkileyen ve dönüştüren, halkın hislerine, beklentilerine cevap verebilen, geçmişi bilip günümüzde icraatlarıyla aydınlatan geleceğe ise projeleriyle ve enerjisiyle ışık tutan kişidir. Maalesef o dönemde böyle bir profil görmediğimden dolayı siyasete girme gereksinimi duydum. Gerçek ama üzücü. Koltuğa değer katan değil, daha çok koltuktan değer alan kişiler o dönem siyaset sahnesinde yer alıyordu.

Siz bu konunun pek dile getirilmesini istemiyorsunuz ama kamuoyunun da bilmesi gereken bir konu olduğunu düşünüyorum. Yardımsever bir kimliğiniz var. Birçok genci kötü alışkanlıklardan kurtararak topluma kazandırdınız. Birçoğunu ise işe yerleştirdiniz, bazıları da eğitimlerine kaldığı yerden devam ediyor. Bu konularla ilgili ne söylemek istersiniz?

Bu konuyu aslında 2 şekilde almak gerekir. Bir manevi destek; iki maddi destek. Dünyanın bir sorunu maalesef Kapaklı’da da aynı sorun ortada. Gençlerimiz küçük yaşlarda madde bağımlılığı gibi bir takım kötü alışkanlıklar ediniyor. Ben gücümün yettiği kadarıyla imkanlar dahilinde gençlere elimi uzatmaya çalışıyorum. Buradaki maksadım da biz gençlere yardım eli uzatmazsak bu eli bir başkası uzatacak ve bu gençlerimizi kaybedeceğiz. Ben elimdeki imkanlarla iş isteyenlere iş imkanı sunarak, farklı konularda destek isteyen, eğitim konusunda destek isteyen kişilere bu anlamda destek olmaya çalışıyorum. Onun dışında çalıştığım kurum 2003 yılından beri her yıl ihtiyaç sahibi 100 öğrenciye burs vermekte. Burs konusu açılmışken aslında şanslı bir bölgede yaşıyoruz. Buradan sizin vasıtanızla bütün hayırsever iş adamlarına 3-5 öğrenciye burs verme konusunda çağrıda bulunmak istiyorum. Onun dışında eşim gönüllü olarak bir vakıfta çalışmakta. Vakıflara ihtiyaç sahipleri çabuk ulaşabilmekte. Vakıflar da imkanlar dahilinde ihtiyaçların bir kısmını karşılayabilmekte, karşılayamadıkları noktada da eşim kendi imkanlarımızla yardımcı olmaya çalışmakta. Pandemi döneminde de ben birçok haneye, birçok gönle bu anlamda dokundum. Bunu evet sosyal medyada paylaşmıyorum. Çünkü inancım gereği bir elin verdiğini diğer el bilmez düsturuyla hareket etmeye çalışıyorum.

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak 11 ilçede basın toplantısı düzenliyor. Geçtiğimiz haftalarda da burada Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin ile birlikte basın toplantısı düzenledi. Siz de oradaydınız ve kendisine soru sordunuz. Bu sorunun cevabını alabildiniz mi?

Öncelikle Kadir Başkanımızın geçtiğimiz günlerde doğum günüydü. Kendisine sağlık, sıhhat, mutluluk ve huzur dilerim. Kendisi program boyunca bizlere yönelik iktidar partisisiniz ve siz bunların avantajlarından istifade ediyorsunuz gibi bir takım imalarda bulundu. Bunun doğal neticesinde ben de kendisine şöyle bir soru sordum; Başkanım siz de yerelde iktidar partisisiniz sizin de iktidarınıza bağlı 7 tane ilçe belediyesi söz konusu. Bunlar sizin iktidarınızın avantajlarından faydalanıyor mu veya siz onlara ne gibi avantajlar sağlıyorsunuz? Cevap aldın mı derseniz alamadım. Aslında cevap almayı da beklemiyordum açıkçası.

İlçenin can damarı olan Yıldızkent kavşağı özellikle fabrikaların vardiya değişim saatlerinde kilitleniyor. Deyim yerindeyse sürücülere saç baş yolduruyor. Sürekli Yıldızkent Kavşağı’nı konuşuyorsunuz. Biz de yaptığımız haberlerle buradaki soruna dikkat çekiyoruz. Buranın çözümü sizce ne olmalı? 

Hem bir siyasetçi hem de bir şirketin yönetici olarak bu sorunuza cevap vereyim. Saray’dan Yıldızkent Kavşağı’na çalışanlarımız 10 dakikada gelmekte Yıldızkent Kavşağı’ndan fabrikaya ise 30-35 dakikada gelmekte. Biz belediyeyi teslim aldığımız zaman ilçemizin öncelikli sorunlarını belirlediğimizde gerçekten birinci derecede alt yapı, ikinci derecede Yıldızket Kavşağı sorunuydu.  Yıldızkent Kavşağı ile ilgili ilk günden beri bütün samimiyetimle bunu ifade edeyim. Mustafa Başkanımız çok yoğun bir şekilde mesai harcamakta. Tekirdağ’ımızın önemli değeri TBMM Başkanımız Prof. Dr. Mustafa Şentop Hocamız süreç konusunda gerçekten kendilerinin çok ciddi destekleri olmuş. Aynı şekilde bölge milletvekillerimiz sürecin takibi noktasında ciddi gayretleri var. En son Cumhurbaşkanımızın Tekirdağ ziyareti sırasında Sayın Belediye Başkanımız konuyu bizzat kendilerine aktardı.  İnşallah en kısa zamanda burayla ilgili hayırlı haberleri bekliyoruz. Ama burada şöyle bir parantez açmak istiyorum; biz Büyükşehir’e burayla ilgili önerge verdik. Emlak Konutları köprüsünü Bahçelievler tarafına uzatılması ile ilgili. Oradaki gayemiz şuydu, bu köprü sayesinde servislerin bir kısmını Erbay Caddesi üzerinden Saray bölgesine yönlendirmek. İkinci bir talebimiz de Organize Sanayi Bölgesinden oldu. Karaağaç tarafında bir kapı açmalarını talep ettik. Oradan biz bağlantı yollarını yapıp sevişlerin bir kısmını da bu güzergahtan yönlendirmek istedik. En azından burası çözülene kadar buradaki trafiği rahatlatmak amacındaydık. Maalesef Büyükşehir’den burayla ilgili bir dönüş olmadı. Umarım geri kalan 3 yıllık hizmet süremiz içinde Kadir Başkanımız konuyu değerlendirir. Aynı şekilde OSB’den de beklentimiz bu anlamda.

Özellikle Erbay Caddesindeki çıkışınız nedeniyle bir anda Kapaklı’nın gündemi değişti, ertesi gün büyükşehir belediyesi çamurlu yollara çakıl serpti. Bu süreç nasıl yaşandı, oradaki tablo şuan nasıl? Ayrıca CHP Kapaklı İlçe Başkanı Erdinç Yılmaz ile de sosyal medyada bir atışmanız oldu?

Aslında konuyu şuradan ele almak lazım. Vatandaşlarımız şunu takdir etsinler ki Kadir Albayrak başkanımız 11 ilçede belediye başkanlarıyla bir basın açıklaması programı yaptı. Her ilçede bu program 2 saat sürerken Kapaklı’da 4 saat sürdü. Bu Kapaklı’nın birikmiş sorunları çok anlamına geliyor. Alt yapı da bunlardan bir tanesi. Belediye başkanımızın yoğun gayret ve çabalarıyla TESKİ Kapaklı’nın genelinde bir alt yapı çalışmalarına başladı. Biz şunu zaten biliyoruz; alt yapının belli bir mağduriyeti beraberinde getireceğinin farkındayız. Benim oradaki çıkış temelimde şuydu; halk hava koşullarından dolayı ciddi anlamda mağdur oldu. Vatandaşlar bunu sık sık dile getirmeye başladı. Bir süre bekledim Büyükşehir konuyla ilgili bir çalışma yapacak mı diye. Gelinen neticede herhangi bir çalışma yapılmadı. Çünkü Erbay Caddesi yaya ve araçların yoğun bir şekilde kullandığı bir cadde. Ben oradaki vatandaşın sesi olmak anlamında sosyal medyada bir paylaşım yaptım. Ertesi gün mıcır döküldü. Belki mağduriyetin tamamı giderilmedi ama en azında indirgenebildi. Demek ki bu yapılabiliyormuş. Benim sosyal medya paylaşımımdan önce Büyükşehir’in böyle bir çalışma yapmasını bekliyordum. Erdinç Başkanıma gelince kesinlikle sevip saygı duyduğum bir ilçe başkanı. Gerçekten sivil hayatta çok nezaket sahibi bir kişi. Talihsiz bir takım açıklamalarda bulundu. Ana hatlarıyla şöyle bir cümle söyledi; ‘buradaki alt yapının eski belediye başkanları zamanında yapıldığını bundan dolayı alt yapının yapılması gerektiğinden bahsetti.’ Doğru, alt yapı Şemsettin Dubaz ve Enver Özel zamanında yapıldı. Ama arkasından siz 15 yıl boyunca Kapaklı’yı yönettiniz. Neden herhangi bir çalışma yapmadınız? Alt yapının size oy kaybettireceğini mi düşündünüz de bu çalışmayı yapmadınız? Akabinde benim partimin ilçe başkanı ile ilgili talihsiz bir cümle kurdu ithal ilçe başkanı diye. Sayın Recep Biyik Kapaklı’nın yerlisi ama işi gereği İstanbul’da ikamet etmiş. Tekrar doğup büyüdüğü topraklara geri dönmüş. İthal kelimesini ben bir ilçe başkanına yakıştıramadım. Bu konuyla ilgili sosyal medyada yazmış olduğum bir yazıda üzüntümü dile getirdim. Bunun neticesinde şöyle bir cümle kurdu bunu da acemiliğine veriyorum açıkçası TESKİ’nin burada insan namına bir çalışma yapıyor gibi bir ifade kullandı. Sanki bu çalışmanın bir lütuf olduğunu, hayır buradaki çalışmalar bir lütuf değil. Bu kurumlar vatandaşa hizmet etmek için, çünkü vatandaş su faturaları ile ilgili de ciddi anlamda sıkıntıları var. Vergileri ödemekte ve bu vergiler neticesinde de hizmet beklemekte. Bu bir lütuf değil.

Geçtiğimiz günlerde AK Parti Grup Başkanvekilliğine getirildiniz. Bununla ilgili de bir şeyler söylemek ister misiniz?

Grup başkanvekilimiz değerli abim İbrahim Aktürk Bey yorgun olduğunu ifade etti, görevi bıraktı. Sağ olsun ilçe başkanımız ve belediye başkanımız bu konuyu bize takdir ettiler, görevi bize verdiler. Biz de inşallah bundan sonraki süreçte bu görevi en iyi şekilde ifade etmeye çalışacağız.

Kapaklı‘nın yanı sıra Büyükşehir Belediye meclis üyesisiniz. Kadir Albayrak ve Mustafa Çetin ile hizmet konusunda tatlı-sert atışmalarınızı oluyor mu?

Şöyle söyleyeyim ben Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak’la tabii yer yer görüşmelerimiz oluyor, beklentilerimizi iletiyoruz. Aynı zamanda ben büyükşehirde Plan ve Bütçe Komisyonunda yer almaktayım. Kadir Başkanımızla eğer Tekirdağ’ın yararı söz konusuysa ortak paydada buluşuyoruz. Ama Tekirdağ halkının yararına olmayacak bir noktada maalesef tabii ki biz de muhalefet yapıp zaten mecliste oy çokluğuyla geçiyor bizden sayı olarak daha fazla oldukları için. Bunun dışında bir de şöyle bir konu var, siyaseti biliyorsunuz kelime anlamından bir tanesi de devlet işlerinin özel görüş ve anlayışla yönetilmesi. Kendisinin yönetimle ilgili görüş ve anlayışı benimle zaten çok fazla uyuşmamakla birlikte zaten uyuşmuş olsaydı kendisiyle aynı partide siyaset yapmış olurdum. Mustafa Başkanımla da gayet uyumlu bir şekilde çalışıyoruz.

Karaağaç, Kapaklı için çok önemli bir yere sahip. Burası ile ilgili özel bir projeniz, çalışmanız ve önerileriniz var mı?

Karaağaç bulunduğu mevkii anlamında gerek Çerkezköy gerek Kapaklı arasında kalmakta. Her ne kadar Kapaklı’ya bağlı olsa da Çerkezköy’le de sürekli etkileşim halinde. Belde olduğu dönemlerde Kapaklı’ya bağlandıktan sonra Karaağaç’ın ben yeterince hizmet aldığını düşünmüyorum. Sadece ben değil belediye başkanım da düşünmüyor. Seçim zamanında zaten biz Karaağaç’a pozitif bir ayrımcılık yapacağımızı ifade etmiştik. Çünkü geçmiş dönem belediye başkanımızın Karaağaç’a bakış açısıyla ilgili sosyal medyaya düşen bir videosu da söz konusuydu. Biz elimizden geldiğince diğer mahallelerimizle aynı noktaya getirene kadar Karaağaç’a pozitif bir ayrımcılık yapacağımızı belirtmiştik. Bu nokta da şu anda çalışmalarımız devam ediyor. Birçok çocuk parkı kattık. Yollar asfaltlanmaya başladı. Kaldırımlar yenilenmeye başladı. İnşallah Karaağaç bu yıl çevresel anlamda bayağı bir değişime uğrayacak.

Kapaklı için en büyük hayaliniz ne?

Kapaklı için en büyük hayalim yaşanılabilir, kaliteli, gerçekten çocuklarımızın ve gençlerimizin gerek ruhsal gerek bedensel anlamda kendilerini geliştirebilecekleri sosyal alanların sayısını fazlalaştırmak. Bunula birlikte millet bahçesi tarzında sosyal alanlar kazandırmak. Kapaklı’da aslında kadınlarımıza yönelik, kadınlarımızı iş hayatına katabilmek için meslek edinme kursları benim Kapaklı için hayalim.

Sizce belediye meclis üyesinin görevi nedir? Bütün gün belediyede oturmak mı? Yoksa projeler üretip ilçe veya Büyükşehir’e sunmak mı?

Biz zaten seçilmiş kamu görevlisi statüsündeyiz. Kapaklı demografik yapısı itibariyle bölgesel temsiliyet gerektiren bir bölge. Ben çevremdeki veya temsil ettiğim kitlenin duygu ve beklentilerini belediyenin ilgili birimlerine iletmeye çalışıyorum. Bunların takibini yapmaya çalışıyorum. Bunun dışında belediye başkanımıza projeler noktasında yardımcı olmaya çalışıyorum. Belediyenin meclisi oturur böyle bir anlayış olamaz. Biz halkın içinde kalmalı ve onların beklentilerini iletmeliyiz.

İlçeye yapılan yatırımları nasıl değerlendiriyorsunuz? Yerel yönetim (Büyükşehir- Kapaklı Belediyesi ve hükümet.)

Biz yeni bir ilçe statüsünde olduğumuz için aslında bu yeni ilçeye geçtikten sonra bu 1-2 yıl üzülerek ama gerçek Çerkezköy’ün arka bahçesi olmaktan çok fazla kurtulamadık. Hükümetimiz burayla ilgili Hükümet Konağını devreye soktu. Biliyorsunuz devlet hastanesi ile ilgili temel atıldı, inşallah en kısa zamanda orası da hizmet verecek. Belediye başkanımız ve ilçe başkanımızın girişimiyle emniyet müdürlüğü inşaatı ihaleye çıkmasıyla inşa edilecek. Bir de biz yakın zamanda başsavcımızı ziyaret ettik. İlçe başkanımız da ondan önceki hafta Adalet Bakanımızı ziyaret etti. Kapaklı’ya bir Adalet Sarayı kazandırmak istiyoruz. Büyükşehir noktasında benim en büyük beklentim kendi sorumluluğunda olan caddeleri revize etmesi. Bunula birlikte plan bütçe komisyonunda olduğum için şöyle bir cümle kurabilirim; 7-8 senedir büyükşehir yatırım planında Kapaklı otoparkı gündemde. Maalesef hala yapılmadı. Kadir Başkanımızın yapmış olduğu en son basın açıklamasında geri kalan hizmet süresi içinde yapacağı sözünü verdi. Kapaklı Belediyesi konusuna gelince belediyemiz ciddi anlamda Kapaklı’nın birikmiş sorunu çok fazla. Biz bu anlamda ilk olarak alt yapıyı, alt yapıyla birlikte üst yapı. Biz seçime yönelik bir çalışma yapmadık. Vatandaşa hizmet etmek için bir çalışma yürüttük. Şu an belediyemiz tarafından bizim sorumluluğumuz olan yerleri alt yapı ve üst yapı çalışmaları devam etmekte. İnşallah 1 yıl içinde tamamı bitirilecek.

Yapımı tamamlanan Pınar Bulvarı’nı nasıl görüyorsunuz?

Bir kere cadde canlandı. Kaldırımlar biraz genişledi. O caddeyi trafiğe kapatmak bile söz konusu olabilir ilerleyen günlerde. Çünkü Kapaklı’da yaşayan vatandaşlarımız alışveriş dediklerinde direk Çerkezköy’ü tercih ediyorlar. Bir kere bu algıyı değiştirmek için o caddeyi canlı tutmamız gerekir. Bu cadde ile ilgili bir sonraki çalışmaları yaptık. Şimdi bir giydirme çalışmamız var. İnşallah yakın zamanda da bütün birinci katlardaki giydirmeler bir olacak. Tabelalar değiştirilecek. Oraya daha güzel bir görüntü kazandıracağız. Oradaki amacımız esnafı canlandırmak. Kapaklı’yı yaşanabilir, Çerkezköy’ün güdümünden biraz koparmak. Kapaklı’da görev yapan birçok memurumuz ikamet olarak Kapaklı dışını tercih ediyorlar. Orayı bir kere cazip hale getirmemiz gerekiyor.

Yeni Kapaklı Devlet Hastanesi’ndeki çalışmalar nelerdir?

Bu noktada Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’ne de teşekkür etmek lazım. Kapaklı’nın ciddi ihtiyaçlarından biri de hastaneydi. Bir de Kapaklı’daki vatandaşlarımız Çerkezköy Devlet Hastanesi’ne tek toplu taşıma aracıyla gidemiyordu. Bu konuyla ilgili bize de çok şikayet geliyordu. Ama maalesef biz bu konuyu UKOME ile bir çözüm noktasına getiremedik. İnşallah yeni yapılacak hastane ve Kapaklı’nın her türlü ihtiyacını karşılamış olacak.

Ev ve siyasi hayatınızın yanı sıra iş hayatınızda da önemli bir makama sahipsiniz. İş hayatınız size neler kattı, çünkü yaklaşık çeyrek asırdır aynı firmada çalışıyorsunuz?

Çalıştığım kuruma gerçekten küçük yaşlarda başladım. Yaklaşık 22 senedir orada yöneticilik yapmaktayım. Buradan hem tecrübe hem insanları tanıma fırsatı buldum.

Nasıl bir yöneticisiniz?

Bu soruyu aslında çalışanlara sormak lazım. Ben Siirtliyim. Fabrikamızın çalışanların ağırlığı da bizim bölgemizden göç etmiş insanlar. Ben fabrikadan kapından içeri girerken kişiliğimi, memleketimi, siyasi görüşümü alıp orada askıya asıyorum. O şekilde içeriye giriyorum. Tekrar mesai bittikten sonra bahsettiğim beni ben yapan kavramları tekrar giyiyorum. Sert bir mizacım olduğu söylenir. Evet biraz tezcanlı insanım. Ama çalışanların her türlü şikayetlerini dinlediğimi söyleyebilirim. Genel anlamda iyi bir yönetici olduğumu düşünüyorum.

Pandemi döneminde siz neler yapıyorsunuz? Pandemi sürecini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Firma olarak her zaman çalışanlarımızın yanında olduk. Kişisel olarak değerlendirdiğimde pandeminin patlak verdiği dönemde yaklaşık 2-3 bine yakın maskeyi şahsım olarak temin edip vatandaşlar ulaştırmaya çalıştık. Onun dışında firmam olarak gerekli erzak desteğinde bulunduk. Normalleşmeye dönse bile maske ve mesafe kurallarına belli bir süre dikkat etmemiz gerektiğini düşünüyorum. Bütün fabrikaların bu konuda tedbirleri var. Rehavete kapılmadan kurallara uyarak bu süreci atatacağımıza inanıyorum.

Özel bir soruyla devam ederek programı da kapatmak istiyorum. Küçük kızınız down sendromu hastası, özel bir çocuk. Sosyal medyadan da zaman zaman kızınızla güzel vakit geçirirken fotoğraflar paylaşıyorsunuz. Bir mesajınız olacak mı, bu hastalıkla mücadele eden ailelere?

Down Sendromu bir hastalık değil, bir farklılıktır. Ben de çocuğum doğduktan sonra kendisiyle yakından ilgilendim. İmkanlarım dahilinde eğitimler verdim. Burada bir siyasetçi olarak konuşmuyorum bir baba olarak konuşuyorum. Parka çıkardığım zaman çocuğumu aynı yaştaki çocukların ondan bir adım geriye doğru uzaklaştığını görüyorum. Ve bu durum bir baba olarak benim içimi acıtıyor. Buradan ailelere şunu söylemek istiyorum; down sendromlu çocuk saldırgan değildir. Şiddet yanlısı değildir. Onlar da her çocuk gibi üzülüp sevinir. İyi bir eğitim alırsa normal çocuklarla aynı standart hayatına erişebilirler. Down sendromu diğer çocuklardan ayıran tek fark biraz yavaş öğrenmeleri ve çabuk unutmaları. Onun dışında down sendromlu çocukların diğer çocuklardan bir farkı yok.

Su fiyatları

Bir takipçiden gelen şebeke su fiyatlarıyla ilgili soruya ise Sezgin, “Biz büyükşehir meclis üyeleri olarak TESKİ’nin genel kurulunda da bulunuyoruz. Biz de yer yer bu konuyu toplantılarda dile getiriyoruz. Ancak  sürekli Teski’nin yapmış olduğu bir savunma, gerekçe enerji maliyetleri çok yüksek. Hatta bu konuyla ilgili şiddetli bir tartışmamız oldu. 7 yıl içinde siz bir baraj inşa etmiş olsaydınız ki bu bir vizyon meselesi. Ben Cumhuriyet Halk Partisi’nde böyle bir vizyon görmediğimden dolayı bu baraj yapılmış olsaydı emin olun şimdiki suyun maliyeti çok aşağılarda olurdu.” cevabı verdi.

Kaynak: Kapaklı Bakış
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 16 Nisan 2021
İmsak 04:51
Güneş 06:23
Öğle 13:15
İkindi 16:58
Akşam 19:57
Yatsı 21:23
parçalı bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 32 70
2. Fenerbahçe 33 66
3. Galatasaray 32 62
4. Trabzonspor 33 58
5. Alanyaspor 33 52
6. Gaziantep FK 32 50
7. Hatayspor 32 49
8. Karagümrük 33 49
9. Sivasspor 32 47
10. Göztepe 33 46
11. Antalyaspor 33 42
12. Konyaspor 32 40
13. Ankaragücü 32 36
14. Rizespor 32 36
15. Kasımpaşa 33 36
16. Malatyaspor 32 34
17. Başakşehir 32 33
18. Kayserispor 32 33
19. Gençlerbirliği 32 31
20. Erzurumspor 33 28
21. Denizlispor 32 26
Takımlar O P
1. Giresunspor 30 63
2. Adana Demirspor 30 58
3. Samsunspor 30 58
4. Altay 30 54
5. İstanbulspor 30 54
6. Altınordu 30 52
7. Ankara Keçiörengücü 30 49
8. Ümraniye 30 44
9. Tuzlaspor 30 44
10. Bursaspor 30 43
11. Bandırmaspor 30 39
12. Boluspor 30 35
13. Adanaspor 30 34
14. Balıkesirspor 30 32
15. Menemenspor 30 31
16. Akhisar Bld.Spor 30 25
17. Ankaraspor 30 23
18. Eskişehirspor 30 8
Takımlar O P
1. Man City 32 74
2. M. United 31 63
3. Leicester City 31 56
4. West Ham 31 55
5. Chelsea 31 54
6. Liverpool 31 52
7. Tottenham 31 49
8. Everton 30 48
9. Arsenal 31 45
10. Leeds United 31 45
11. Aston Villa 30 44
12. Wolverhampton 31 38
13. Crystal Palace 31 38
14. Southampton 31 36
15. Brighton 31 33
16. Burnley 31 33
17. Newcastle 31 32
18. Fulham 32 26
19. West Bromwich 31 24
20. Sheffield United 31 14
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 30 67
2. Real Madrid 30 66
3. Barcelona 30 65
4. Sevilla 30 61
5. Real Sociedad 30 47
6. Real Betis 30 47
7. Villarreal 30 46
8. Granada 30 39
9. Levante 30 38
10. Celta de Vigo 30 37
11. Athletic Bilbao 30 37
12. Cádiz 30 35
13. Valencia 30 34
14. Osasuna 30 34
15. Getafe 30 30
16. Huesca 30 27
17. Real Valladolid 30 27
18. Elche 30 26
19. Deportivo Alaves 30 24
20. Eibar 30 23

Gelişmelerden Haberdar Olun

@