banner71

MHP Genel Başkan Yardımcısı Aydın, hemşehrileri ile buluştu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Kamil Aydın, Kapaklı Erzurumlular Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret ederek, hemşehrileri ile bir araya geldi. Aydın, “Bu topraklarda yaşayan, vatan toprağının her köşesinde kutsal olan şeyler; vatandır, bayraktır, ezandır ve bir de bizim kardeşlik hukukumuzdur. Bu birlik ve beraberlik ölçüsü içerisinde siyasi düşüncemiz ne olursa olsun Allah bizim bu ortak değerler noktasındaki birlik ve beraberliğimizi bozmasın.” dedi.

Gündem 25.12.2019, 19:47 Bakış Haber Merkezi
MHP Genel Başkan Yardımcısı Aydın, hemşehrileri ile buluştu

Kapaklı Bakış - Bir dizi ziyarette bulunmak üzere Tekirdağ’a gelen MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Kamil Aydın, akşam saatlerinde Kapaklı’ya gelerek Kapaklı Erzurumlular Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti. Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin’in de katıldığı programda Milletvekili Aydın’a 24. Dönem Tekirdağ Milletvekili Bülent Belen, MHP Tekirdağ İl Başkanı İlker Yücel, Çerkezköy Belediye Meclis üyesi Koray Önsel ve Hasan Karaca, Kapaklı Belediye meclis üyeleri Emrah Sevinç, Serkan Genç, Feyzullah Yorulmaz, MHP Kapaklı İlçe Başkanı Çağlar Bütün ve yönetimi, MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz, Türk Eğitim Sendikası Tekirdağ İl Başkanı Kamuran Varma, Kapaklı Ülkü Ocakları Başkanı Mert Bulut ve yönetimi eşlik etti.

“ÖRNEK BİR DERNEK OLMAK İÇİN MÜCADELE EDİYORUZ”

Çok sayıda dernek üyesinin de katıldığı programda ilk konuşmayı Erzurumlular Dernek Başkanı İsa Güven yaptı. Güven, “Derneğimiz 11 yıldır Kapaklı’da Erzurum örf ve adetlerine uygun bir şekilde yönetilmektedir. Hiçbir ayrım gözetmeden, her kesime açık, örnek bir dernek olarak faaliyet göstermekteyiz. Bu derneğin temellerini atan kurucu üyelerine ve bütün aidatlarını ödeyen değerli arkadaşlarıma canı gönülden teşekkür ediyorum. Biz buradaysak birlik olduğumuz için buradayız. Tüm misafirlerimize hoş geldiniz diyorum. Biz bin 500 kilometrelik yoldan buralara geldik. Buralarda ikamet ediyoruz. Bizim için ha Erzurum, ha Tekirdağ. Türkiye’nin her karış toprağı vatandır. Bugün burada karnımız doyuyor. Örfümüzü, adetimizi, geleneğimizi yaşatmak için, örnek bir dernek olmak için mücadele ediyoruz. İyi ki geldiniz.” dedi.

“ASLOLAN ŞEY BİZİM BİRLİĞİMİZ VE BERABERLİĞİMİZDİR”

Ardından MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Kamil Aydın bir konuşma yaptı. Aydın konuşmasında şu ifadelere yer verdi: Bugün partimizin tüm üst yöneticileri ile beraber Tekirdağ ziyareti yapmak istedik. Bu neticede sizinle de bir araya gelip hasret gidermek istedim. Bizler inanmış, inandığı gibi yaşamaya çalışan bir hareketin mensuplarıyız. Sıla-i rahim; atayı, ecdadı ya da bir yakını ziyaret etmeyi ibadet gibi görürüz. Bu vesile ile de bugün sizleri görmeye geldim. Allah birliğimizi daim etsin. Burada aslolan şey, bizim birliğimiz ve beraberliğimizdir. Bu topraklarda yaşayan, vatan toprağının her köşesinde kutsal olan şeyler; vatandır, bayraktır, ezandır ve bir de bizim kardeşlik hukukumuzdur. Bu birlik ve beraberlik ölçüsü içerisinde siyasi düşüncemiz ne olursa olsun Allah bizim bu ortak değerler noktasındaki birlik ve beraberliğimizi bozmasın.

“BİZİM İÇİN ÖNEMLİ OLAN KARDEŞLİK HUKUKUDUR VE EN BÜYÜK DEĞERİMİZ BAĞIMSIZLIĞIMIZDIR”

15 Temmuz gibi bir musibet yaşadık. Ondan sonra gerçekten birliğin ve beraberliğin, bekanın, vatanın, milletin, devletin, bayrağın ve ezanın değerini o gün gördük. Onun için kendi aramızda bir akit imzaladık. Bizim için önemli olan kardeşlik hukukudur ve en büyük değerimiz bağımsızlığımızdır. Türk milleti tarih boyunca her zaman istiklalinin ve bağımsızlığını muhafaza etmiştir. Bunun için bedel ödenmesi gerektiğinde bedel ödemiştir, bedel ödetmesi gerektiği zamanlarda da ağır bedeller ödetmiş ve istiklalinden, istikbalinden asla taviz vermemiştir. O gün de vermedik. Yarın bir daha aynı imtihana tabi tutulsak yine vermeyiz. Çünkü bu coğrafya bunun yaşayan tanıdığıdır, burası evladı Fatihan’ın devamıdır. Burası şehitler diyarıdır. Bu topraklarda ağır bedeller ödendiğine tanıklık ettik. Bu değerlerin anlamı daha da belirginleşiyor.

“ANADOLU’NUN İSLAMLAŞMASINDA BÜYÜK KATKILARI VARDIR”

Az önce başkanımızın dediği gibi burası artık sizin yurdunuz sayılır. Buralar bereketli topraklar, verimli yerler. Rabbime şükür imkanları geniş. Aslolan burada yaşamak değil, buraya bir takım değerler katmaktır. Malumunuz Erzurum tarihsel süreç boyunca hem Selçuklu, hem Karahan, hem Osmanlı ve hem de Türkiye’de önemli bir konumdur. Erzurum hem bir Cumhuriyet şehridir hem de Osmanlı şehridir hem de Selçuklu şehridir. Anadolu’nun İslamlaşmasında büyük katkıları vardır. Erzurum 1048 Pasin Savaşı’dır. Anadolu’nun Türk yurdu olmasında büyük katkısı vardır. Bugün siz rızkınızın peşine koşarak buraya geldiniz buraya değer kattınız. Allah hepinizden razı olsun.

“ARAMIZA HİÇBİR FİTNEYİ SOKMADAN KARDEŞLİK HUKUKUMUZU SÜRDÜRMEK ZORUNDAYIZ”

Türkiye’de bizim milletimiz o kadar misafirperverdir ki darda düşen yoksula, dünyanın neresinde olsun mazlum bir millete her zaman kucağını açmıştır; sünnete uygun bir şekilde sofrasını, lokmasını paylaşmıştır. İşte Tekirdağ ve onun yüce insanları da bunu bilip uygulayan bir millettir. O kadar göç almasına rağmen herkese çok iyi ev sahipliği yapmıştır. Karadeniz’de bir zamanlar Sovyet zulmünden kaçanlar ‘Şu denizi bir aşalım, orada Türkiye vardır’ demişlerdir. Boğazın öte yanında Bulgaristan’daki zulümden kaçanlara yine buralar kucağını açmıştır. Son zamanlarda bunu biraz garibe çalmaya çalışıyorlar ama unutmayalım veren el, alan elden üstündür. Aramıza hiçbir fitneyi sokmadan kardeşlik hukukumuzu sürdürmek zorundayız.

“YEDİ DÜVELE ÇOK AÇIK BİR ŞEKİLDE İFADE ETTİK”

Ülkemizin içinde ve dışında birçok düşman bizlere oyunlar oynamaya çalışıyor. Bunu çok rahat görüyorsunuz. İnanın bütçe görüşmelerinde biz bunları anlatırken utanmadan çıkıp bizi ‘işgalci, soykırımcı’ gibi yaftalarla suçlamaya çalışanlar var. İnanın dünyanın neresine gidersek gidelim bizim bizden başka dostumuz yok. Dolayısıyla ülkemizin düşmanlarının oyunlarını birlik ve beraberlik içerisinde davranıp bozmazsak onları sevindirmiş oluruz. Bu yüzden biz siyasetimizi 15 Temmuz sonrası en arkaya attık. Bunu Yenikapı’da ete kemiğe büründürdük. Genel Başkanımız da bunu böyle söyledi ve Cumhurbaşkanımız ile bir akit imzaladılar. O günden bugüne Rabbime şükür birliğimiz her türlü iftiraya rağmen devam ediyor. Çünkü bizim maddi bir çıkara dayalı ülkülerimiz yok. Adına ‘Kızıl Elma’ dediğimiz yüce bir ülkünün neferleri olarak yola çıktık. Bugün de 40 yıldır bize bela gibi bulaşan terörü artık savunmada kalarak değil, görüldüğü yerde gidip orada etkisiz hale getirmeye azmi cezbettik, bunu uyguluyoruz. Azim ve kararlılık içerisindeyiz. Karadeniz’de de, Ege’de de bir oldubittiye hiçbir güç getiremez. Ecdadımızın Kanuni döneminde Türk gölü haline getirdiğimiz Akdeniz’de de bugün yine en büyük sözü, en son sözü Türk milleti söyleyecektir dedik. Bunu yedi düvele çok açık bir şekilde ifade ettik.  Dilek ve temennimiz şudur: Değerlerinizi, kardeşlik hukukunuzu ne olur burada devam ettirin. Dostlarımız sevinsin saflarımızın sıklaşmasından, düşmanlarımız çatlasın hırsından, hasedinden. Allah’a emanet olun.

“KAPAKLI’DA TÜRKİYE’NİN KÜÇÜK BİR MODELİ GİBİYİZ”

Aydın’ın ardından Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin de bir konuşma yaptı.
Bayrak ve ezan gibi kutsal sembollerin millet adına önemli olduğuna dikkat çeken Çetin, “Kapaklı’da sizleri ağırlamaktan şeref ve gurur duyuyoruz. Hep anlatırım; ben Bulgaristan’da doğdum ve 10 yaşında bu topraklara geldim. Dalgalanan Türk bayrağını ilk kez 10 yaşında gördüm, ezanı 10 yaşımda dinledim, İstiklal Marşı’nı 10 yaşında öğrendim. Bunlar olmadığı zaman neler yaşanıyor en iyi ben biliyorum. Hala da anlatırken tüylerim diken diken olur. Ben az önce bahsedilen o zulmün içinden kopup geldim. 10 yaşında Türkiye’ye geldiğimde kardeşi kardeşe kırdıran o süreci de gördüm. Bu anlamda ülkemizin gücü için, sadece Türkiye için değil bizi bekleyen mazlumlar için birlik ve beraberlik çok önemli. Biz Kapaklı’da Türkiye’nin küçük bir modeli gibiyiz. Hamdolsun burada o kardeşlik hukukunu iyi geliştirdik. Cumhur İttifakı adayı olarak bütün MHP’li arkadaşlarımız ile beraber Türkiye’de örnek bir ittifakı hayata geçirdik ve başarılı olduk. Trakya’da en yüksek oranla seçilen ittifakın belediye başkanı oldum. Ama başarı büyük olunca beklenti de büyük oluyor. Sürekli Ankara’ya gidiyoruz ve artık bir kapımız daha olduğunu düşünüyorum. İnşallah Kapaklı’nın ihtiyaçları için sizleri de ziyaret etmek isteriz. Tekrar aramıza hoş geldiniz, şeref verdiniz.” diye konuştu.
Konuşmacıların ardından Aydın ve beraberindekilere ikramlarda bulunuldu.


 

Kaynak: Kapaklı Bakış
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 16 Mayıs 2021
İmsak 03:57
Güneş 05:44
Öğle 13:11
İkindi 17:07
Akşam 20:28
Yatsı 22:07
21°
parçalı bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 40 84
2. Galatasaray 40 84
3. Fenerbahçe 40 82
4. Trabzonspor 40 71
5. Sivasspor 40 65
6. Hatayspor 40 61
7. Alanyaspor 40 60
8. Karagümrük 40 60
9. Gaziantep FK 40 58
10. Göztepe 40 51
11. Konyaspor 40 50
12. Başakşehir 40 48
13. Rizespor 40 48
14. Kasımpaşa 40 46
15. Malatyaspor 40 45
16. Antalyaspor 40 44
17. Kayserispor 40 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 40 38
20. Gençlerbirliği 40 38
21. Denizlispor 40 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 36 83
2. M. United 36 70
3. Leicester City 36 66
4. Chelsea 36 64
5. Liverpool 35 60
6. Tottenham 36 59
7. West Ham 36 59
8. Everton 35 56
9. Arsenal 36 55
10. Leeds United 36 53
11. Aston Villa 36 49
12. Wolverhampton 36 45
13. Crystal Palace 36 44
14. Southampton 36 43
15. Burnley 36 39
16. Newcastle 36 39
17. Brighton 36 38
18. Fulham 36 27
19. West Bromwich 35 26
20. Sheffield United 35 17
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 36 80
2. Real Madrid 36 78
3. Barcelona 36 76
4. Sevilla 36 74
5. Real Sociedad 36 56
6. Real Betis 36 55
7. Villarreal 36 55
8. Celta de Vigo 36 50
9. Athletic Bilbao 36 46
10. Granada 36 45
11. Osasuna 36 44
12. Cádiz 36 43
13. Levante 36 40
14. Valencia 36 39
15. Deportivo Alaves 36 35
16. Getafe 36 34
17. Huesca 36 33
18. Real Valladolid 36 31
19. Elche 36 30
20. Eibar 36 30

Gelişmelerden Haberdar Olun

@