banner71

“Kapaklı’ya hizmet açısından pozitif ayrımcılık yapacağız”

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Ben ikinci dönem seçildiğimden kendime bir ders çıkarıyorum. Bütün ilçelerde rakibime fark atarken, Kapaklı’da 6 bin 500 fark yiyorsam burada bir kabahatim var demektir. Bu kabahatleri, noksan hizmetleri kabul ederek bu dönem Kapaklı’ya hizmet açısından pozitif ayrımcılık yapacağız. Ben çalışayım da oy alayım meselesi değil, vatandaş bunun takdirini yapacaktır. Bundan sonraki hizmetlerimizin şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. Başkanımızın sıkıştığı yerde arkasında olacağım. Böyle bir organizasyonu yaptığı için Başkanımız Mustafa Çetin’e teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Gündem 12.02.2021, 21:24 13.02.2021, 14:51 Bakış Haber Merkezi
“Kapaklı’ya hizmet açısından pozitif ayrımcılık yapacağız”

Kapaklı Bakış - Tekirdağ’ın 11 ilçesinde gerçekleştirilen çalışma, proje ve yatırımları basın mensuplarıyla paylaşmak adına 11 ilçe belediye başkanı ile birlikte ortak basın toplantısı düzenleyen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, dördüncü toplantıyı Kapaklı Atatürk Kültür Merkezi’nde, Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin ile birlikte gerçekleştirdi. 

“DİĞER İLLER İÇİN ÖRNEK TEŞKİL ETMESİNİ UMUT EDİYORUM”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantının açılış konuşmasını Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin yaptı. Yaklaşık 1 ay önce Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın kendisini aradığını belirten Çetin, “Yaklaşık 1 ay önce Başkanımız Kadir Albayrak böyle bir çalışmayı başlatmak istediğini, her hafta bir ilçe belediyesinde basının önünde toplantı yapmak istediğini, ortalıkta dolaşan dedikoduları bir tarafa bırakıp doğru bilgilendirme yapmak istediğini bana söyledi. Her ne kadar farklı siyasi partilerden göreve getirilmiş olsak da halkımız böyle uygun gördüğü için hizmet odaklı bir anlayışı ortaya koyduğu için kendisine Kapaklı halkı adına teşekkürlerimi sunuyorum. Böyle bir toplantının diğer iller için örnek teşkil etmesini umut ediyorum.” ifadelerini kullandı.

“TAVANIN DİBİNİ SIYIRIP VERSENİZ BU KAPAKLI’YI DOYURUR”

Başkan Çetin, siyasi farklılıkların bir kenara bırakılması gerektiğini söyleyerek, “Hepiniz biliyorsunuz ki 2013 yılında Tekirdağ büyükşehir, Kapaklı ve Ergene de ilçe statüsünü kazandı. Bunu siyaseten söylemiyorum, şahsi olarak Tekirdağ’a cumhuriyet tarihinde yapılan en büyük hizmet budur. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yapılan bu hizmet, benim için çok önemlidir. Haliyle yeni kurulmuş bir büyükşehir ve ilçe belediyesi olarak hizmetin gelmesi zaman aldı. Kapaklı yeni ilçe olduğundan kurumsal hafızanın ve kurumsal yapının oluşması belli bir süreçten geçti. Geçmişte yapılan çalışmalar elbette var ancak biz daha iyisini nasıl yapacağımızı düşünmeliyiz. Bunun için ortak paydalarda birleşerek, hizmeti halkımızla buluşturmalıyız. Kadir Başkanımızı ne zaman ziyaret etsek bizi nezaketle karşılamış ve taleplerimizi dinlemiştir. İmkanlar ölçüsünde elbette çözümler üretmiştir. Kapaklı aldığı göçle birlikte sadece Tekirdağ’ın değil, Trakya’nın en zor ilçesi. Problemleri çok birikmiş ve haliyle hızlı çözüm bekliyor. Her ay muntazam bir şekilde bakanlıklara gidiyorum, orada ifade ettiğimi burada da Kadir Başkanıma söylemek istiyorum; kepçeyle istemiyoruz, tavanın dibini sıyırıp verseniz bu Kapaklı’yı doyurur.” dedi. 

“SPEKÜLASYONLARIN ÖNÜNE GEÇMEK İÇİN TOPLANTIYI TERTİP ETTİK”

Çetin’in ardından konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Albayrak, ilçelerde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne karşı oluşturulan spekülasyonların önüne geçmek için toplantıyı tertip ettiğini ifade ederek, “Tekirdağ süratle büyüyen bir şehir, büyükşehir olması ile beraber Tekirdağ’ın kaderi değişiyor. Bu değişimi yaşayan ilçelerden bir tanesi de Kapaklı ilçesi. Biz nerede ne konuşursak konuşalım, herkes farklı yorumlar katıyor. Bu nedenle 11 ilçe belediye başkanımla beraber kendi ilçelerinde basın toplantısı düzenlemek istedim. Bu tür etkinliklerle, siyasi partilerimiz ayrı olsa da Türkiye’ye örnek bir model oluyoruz. Ülkemizin birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. Bu birlik içerisinde hangi siyasi partiden olursak olalım güzel mesajlar vermemiz gerekiyor. Tekirdağ olarak bunun öncüsü olacağız. Kapaklı köy statüsünden beldeye, beldeden ilçeye yaklaşık 50 senede geçen ve her geçişte de nüfusu süratle artan bir ilçe olmuş. Çerkezköy’den ayrılıp ilçe olmasıyla buraya özel hizmetler başladı. 2014 ve 2019 dönemlerinde büyükşehirden faydalandı. Önümüzde tam 3 sene 1,5 ay hizmet süresi var. Vatandaşın bana ve Mustafa Bey’e verdiği hizmet süresi bu. Kimse bizi zorla bu koltuğa oturtmadı, onun için yoruldum demek hakkımız yok, yüzümüzün asık olmasına hakkımız yok. Biz iki başkanlar hep güler yüzlü olmalıyız. Hasta olsak bile hastalığımızı hissettirmeyeceğiz. Vatandaş daima haklıdır, haksız olsa bile haklıdır.” dedi.

“ŞİMDİDEN 2023’Ü KONUŞMANIN ANLAMI YOK”

Tüm siyasi partilerin ve yöneticilerinin hizmet için mücadele etmesi gerektiğini savunan Başkan Albayrak, seçimlere 3 yıldan fazla bir sürenin olduğunu hatırlattı. Albayrak, “O partiden bu partiden demeyi bir tarafa bırakıp hizmet yapacağız. Şimdiden 2023’ü konuşmanın anlamı yok. Şimdi milletvekillerimiz, yerel yönetimlerimiz, siyasi partilerimiz neler yapacaklarını konuşmalılar. Herkes Kapaklı’ya müjde ile gelsin, bu hizmetleri konuşalım. Siyasi partilerimizin ‘yok orada çamur var, burada çamur var’ dememesi lazım. Bunları konuşmanın zamanı değil. Bu hizmetin sonunda her şeyin çok güzel olduğunu göreceksiniz. 50 senede Kapaklı almış yürümüş ama bu 50 sene boyunca da Kapaklı’nın aldığı hizmet nüfusa paralel olmamış. 30 sene önceki içme suyu hatları veya bin 200 tonluk depo ile, 30 sene sonraki Kapaklı’ya aynı hatlarla su yetişmesi mümkün mü? Kapaklı’nın artan nüfusa karşı her türlü işini yapacağız, yapmak zorundayız. Yeni ilçe olan Kapaklı önceden Çerkezköy’ün beldesiydi. 2014’de ilçe olmasına rağmen arada 5 kilometre mesafe var. Çerkezköy’ün neye ihtiyacı varsa Kapaklı’nın ona ihtiyacı var. Bu nedenle günlerimizi iyi çalışarak kullanmalıyız.” dedi.

“GEÇTİĞİMİZ YIL MAALESEF PANDEMİ NEDENİYLE VERİMLİ OLMADI”

Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi sürecinden dolayı birçok yatırımın geciktiğini söyleyen Başkan Albayrak, “Geçtiğimiz yıl maalesef pandemi nedeniyle verimli olmadı. Başkanımız da ilk 4 ay kendini pandemiye verdi. Ben sadece 10 trilyon lira para harcadım. 10 tane şoförüm ve kamyonum sağlık bakanlığının emrinde çalışıyor. Umarız iyi gelişmeler bizi sevindirir ve yazın sonuna kadar şu maskeleri kaldırırız. Birbirimizi kucaklamalıyız, buna ihtiyacımız var. Onun için tüm bu İslam alemine, ülkemize Allah bu sıkıntıları bir daha göstermesin. 2020’de noksan bıraktığımız işleri, 2021’de de üstüne koyarak tamamlayacağız.” sözlerini kaydetti.

“KAPAKLI’YA POZİTİF AYRIMCILIK YAPACAĞIZ”

Bu dönem Kapaklı’ya pozitif ayrımcılık yapacağını söyleyen Başkan Albayrak, “Ben ikinci dönem seçildiğimden kendime bir ders çıkarıyorum. Bütün 10 ilçede, her ilçede rakibime fark atarken, Kapaklı’da 6 bin 500 fark yiyorsam burada bir kabahatim var demektir. Bu kabahatleri, noksan hizmetleri kabul ederek bu dönem Kapaklı’ya hizmet açısından pozitif ayrımcılık yapacağız. Ben çalışayım da oy alayım meselesi değil, vatandaş bunun takdirini yapacaktır. Bundan sonraki hizmetlerimizin şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. Başkanımızın sıkıştığı yerde arkasında olacağım. Böyle bir organizasyonu yaptığı için Başkanımız Mustafa Çetin’e teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi. 

SUNUM YAPILDI

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Kaan Gaytancıoğlu’nun sunumu ile devam eden toplantıda TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İçöz de TESKİ tarafından 7 yılda Kapaklı’ya yapılan yatırımlarla ilgili bilgi verdi. İçöz’ün ardından Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin belediyenin çalışmaları ile ilgili sunum yaptı. Sunumun ardından Albayrak ve Çetin basın mensuplarının sorularını yanıtladı.   

“YEREL YÖNETİMDE DEĞİL GENELDE DİYORUM”

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin’in yapılmadığını belirttiği yatırımları kalan 3 yılda yapacak mısınız? Ve ıslak imzalı belgelerdeki 150 milyonu aktaracak mısınız? sorusuna cevap veren Albayrak, “Önce herkesin sorması gereken bir soru var. Büyükşehir olarak 97 trilyon, TESKİ olarak da 91 trilyonluk bir yatırımı gerçekleştirmiş. Bu bölgeye harcamayı yapmış. Bunlar yeterli mi? Hayır kesinlikle yeterli değil. Kendi açımdan demiyorum. Ben bunun 5 katı da yatırım yapsam, 5 katı yatırımdan sonra buraya gelip beraber bir basın toplantısı yapsak yine başkanım 48 dakika sunum yapacak. Bu şunu ortaya koyuyor. Niye Kapaklı bugüne kadar bu kadar geri bırakıldı? Yerel yönetimde değil genelde diyorum. Bu çok önemli. Bu soruyu herkesin bir yerlere sorması gerekir. Ama ya Büyükşehir olmasaydı ne olacaktı? Bir de onu düşünelim. Bu gördüğünüz büyükşehir belediye başkanı ben pek kolay kolay ben şöyle devraldım, bu oldu şu oldu demem. Ama bu gördüğünüz büyükşehir belediye başkanı TESKİ’yi kurdu daha genel müdürü atarken önünden 610 trilyonluk bir borç çıkardılar. Yine bu gördüğünüz büyükşehir belediye başkanı makama oturup mali durumu istediği zaman 261 milyon TL’lik borcumuz var dediler. Ondan sonra tabii hizmetleri yapacaksın, kadronu kuracaksın. Orada bir şey daha gördüm. Derler ki başkanım sen daha yeni bu koltuğa oturdun sana şimdi bir süre verelim. Hadi biz 100 gün diyelim. Daha 32. günde biz yerel yönetimdeyken o günkü siyasi iktidarın sahipleri keşke daha önce oy vermeseydik bu başkana 32. gün oldu daha bir şey yok diye başladılar söylemeye. Allah’a şükür o iktidarın sahipleri ve temsilcileri bütün siyasal politikasını bunun üzerine yaptılar. Devasa bütçen var falan. Ama hesaplamadıkları bir şey var. Gerçekleşen ne kadar? Bütçeyi 1 katrilyon yapmışız. O bütçe 1 katrilyona karşılık 600 gerçekleşmişse, 100 gerçekleşmişse gerçekleşen bütçenin yüzde 44’ünü yatırıma ayırmış bir büyükşehir belediye başkanı olarak Türkiye ortalaması yüzde 38.30 büyükşehir arasında. Bunları aşarak gelirken de elbette bir takım sıkıntıları da beraber kucaklayacağız. Ama önce sormamız gereken daha ne kadar yatırıma ihtiyaç var? Bu kadar daha yatırıma ihtiyaç var. Kapaklı 50 yıl içinde hiçbir ilçenin büyümeyeceği kadar büyümüş. Ama bir şeyler hala o 20 bin nüfusa göre kalmış.” cevabı verdi.

“BİZİM İÇİN ŞU AN EN ÖNEMLİ OLAN YILDIZKENT KAVŞAĞI”

Kapaklı devletten beklediği yatırımları alacak mı? sorusuna cevap veren Başkan Çetin, “İlçe emniyet binamız eksik. İlçe emniyet binamızla ilgili bakanımızla görüştük. Tahmin ediyorum mart ayı içinde sisteme girilecek bir ihale süreci başlayacak. Bir diğer eksiğimiz de adliye binamız. Bununla ilgili de kaymakamlıkla birlikte bazı girişimlerimiz var. Yer tespiti ile ilgili çalışmalarımız tamamladık. Bizim için şu an en önemli olan Yıldızkent Kavşağı. Bu yıl içinde en çok buraya konsantre olmuş vaziyetteyiz. Diğer kurumlarla ilgili bir eksiğimiz gözükmüyor. Tabii Kapaklı sürekli göç aldığı için hep yeni okul ihtiyacı var, bunu da valilik takip ediyor zaten. Hastanemiz oluyor. Devletin yatırımları ile ilgili bir yol aldık aslında.” dedi.

“ALT YAPI SORUNUNU MUHAKKAK BU YIL BİTİRMEMİZ GEREKİYOR”

Kapaklı’ya 2021 yılında hangi yatırımlar kazandırılacak? sorusuna cevap veren Albayrak, “Vatandaşlarımızın sabra ihtiyacı var. Bizim Kapaklı’nın alt yapı sorununu muhakkak bu yıl bitirmemiz gerekiyor. Burada daha yüzlerce metre yapacağımız alt yapı var. Bunu siyasal malzeme olarak da kullandılar. Ya yapmayacağız ya da kışın yağmur veya çamura, yazın da toz toprağa katlanacağız. Bu dönemde Kapaklı’nın alt yapı sorunu kalkması lazım. Yer altı otopark projesi yatırımımız da var. Hiç merak etmesin geri kalan 10 trilyonluk yatırımın 1 kuruşunu bile Kapaklı’nın dışında kullanmam. O otopark paraları tamamen Kapaklı’nın. Kapaklı’ya verdiğimiz birçok sözler var. Bu dönem ne söz verdiysek hepsini yapacağız.” ifadelerini kullandı.

“ORTAK PAYDALARDA BULUŞURUZ”

Kapaklı’nın belediye meydanında bir otopark projesi var. Mustafa Başkanın da oraya meydan projesi var. Bu konuda ortak bir nokta bulunabilir mi?” sorusuna cevap veren Albayrak, “Bu sene yatırım projesi de var. Bu sene projeyi bitireceğiz. Sayın başkan da projelerini gönderir. Ortak paydalarda buluşuruz.  Pınarça’da TESKİ tarafından bir alt yapı çalışması başlatıldı. Bununla ilgili kredisi onaylandı. Fakat başlamadı henüz. Ne zaman başlayacak? sorusuna cevap veren Albayrak, “Çerkezköy’ü bekliyoruz. Beraber yapacağız inşallah. Sayın başkan da destek vereceğini ifade etti.” diye cevapladı.

“HERKESE İHTİYACI OLAN YATIRIMLAR YAPILIYOR”

TESKİ’nin Kapaklı’daki abone sayısı nedir, ne kadarlık gelir elde ediyor, ve ne kadarlık bir yatırım yapılıyor Kapaklı’ya?” sorusuna cevap veren Albayrak, “Çalışmalarımızı istediğiniz zaman dosya halinde verebiliriz. Tekirdağ büyükşehir, 11 ilçe 366 mahalle, 324 bin 550 binası var. 24 bin 500 cadde ve sokağı var. Tekirdağ böyle bir Tekirdağ. 6 bin 313 metrekare arazisi var. Böyle bir Tekirdağ’da Tekirdağ sadece Kapaklı’dan ibaret değil. Bunun dışında öyle yerlerimiz var ki, Tekirdağ’ın 5 tane vizyonu var. Hepsi hizmete susamış vizyonlar. Herkese ihtiyacı olan yatırımlar yapılıyor. Elbette Kapaklı’ya ben şu güne kadar yaptığım yatırımı çok demiyorum. Ama fena bir yatırım da değil. Ama bu yatırımın 4-5 katını devlet tarafından buraya gelmesi gerekir. Bunu da ilgililere sorun. Belediyenin 3 tane geliri var. İller Bankası’ndan gelen bir para, ilde toplanan vergilerin yüzde 6’sı dediğimiz maliye bakanlığından gelen bir para, bir de kendi öz gelirlerimiz. Ben ne dersem diyeyim bu büyükşehir belediyesinin 60-65 Trilyon lira geliri var.”dedi.

“İŞİN SİYASİ BOYUTUNA GİRERSEK ZAMAN ALIR”

Çerkezköy toplantısında milletvekillerine bir çağrıda bulunmuştunuz. AK Parti Miletvekili Mustafa Yel’in Çerkezköy programında bu çağrınızı ilettik. Kendisi de şöyle açıklama yaptı; ‘Kadir Başkan bize projeyle gelmiyor. Projeyle gelirse biz gerekli desteği veririz.’ Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz? sorusuna ise Albayrak, “İşin siyasi boyutuna girersek zaman alır. O önce gitsin de Çerkezköy’e, Süleymanpaşa’ya, Kapaklı’ya ne kazandıracak onu konuşsun burada da Kadir Başkan ne yaptı mesele değil.” dedi.  

“KAPAKLI’NIN MENFAATİNE OLAN HİÇBİR YATIRIMI KİMSE ENGELLEMEZ”

“Kapaklı’ya yapılacak olan millet bahçesinin büyükşehir belediyesinde prosedürlere takıldığı, geciktirildiği hatta engellendiği dahi söyleniyor. Bu konuda ne söylemek istersiniz? sorusuna cevap veren Albayrak, “Sayın başkan da büyükşehir meclisinde. Orada alındı kararlar. Bir konuyu bilmenizi istiyorum. Büyükşehir belediye başkanı seçilir. Başkan benden çok avantajlı o konuda. Siz şimdi bir anda kendi 30-31 adet belediye meclisi üyesinin tamamını kendi belirliyor. Büyükşehrin 62 tane üyesi var. Büyükşehirin orada belirlediği bir tek üye yok. Büyükşehir belediye başkanı kendi meclisini kursa daha güçlü olur. Kapaklı’nın menfaatine olan hiçbir yatırımı kimse engellemez. Bir sorun varsa elimizden geleni yaparız.” dedi.  

“KAPAKLI’YA DA HİZMET VEREBİLİRİZ”

Kadın Danışma Merkezi’ni Kapaklı’ya da yapmayı düşünüyor musunuz? sorusuna Albayrak; “Düşünüyoruz, fakat Çerkezköy 5 kilometre Kapaklı’ya. Burada olan vatandaşlar orada telefonla hizmet alabiliyorlar. Buraya haftanın belli günlerinde hizmet verebilmesi için çalışma yapabiliriz” dedi.

“KÖPRÜNÜN YAPILMASINI EN ÇOK İSTEYEN BENİM”

Bahçeağıl’da köprü yapacak mısınız? sorusuna cevap veren Albayrak; “Orada hayatını kaybeden vatandaşımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Ölüm kötü. İnsan üzülüyor. Orada 2 tane köprü var. Birisi Bahçeağıl-Karlı arası öbürü de Bahçeağıl-Büyükyoncalı arası. Oraya köprü yapılmasını isteyen benim. Önce orada köprü yapılmasını ben istedim. Meclisten yetki aldık. Burada tüm yazışmalar duruyor. 2020’den itibaren yapılan yazışmalar burada. Biz Devlet Su İşleri’nden yapım izni istedik. Bize günümüzün şartlarında şu kadar uzunlukta, genişlikte bir köprü yapmamızı istedi. Yaklaşık bedeli 6 milyon lira. Biz menfez yapalım dedik. Sonra, buraya asfalt yapamazsın çünkü tarla yolu. Biz orayı yapmak istiyoruz. Tarla yolu kalsın ama en azından geçişli bir köprü yapalım istedik. Öbür köprü daha kolay bir köprü. Bu köprü pek kullanılmıyor. Ama yapmayı da istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“BİR AN ÖNCE BİTİRECEĞİZ”

Erbay Caddesi’nde yaşananlarla ilgili soruya cevap veren Albayrak; “Hazır orayı açmışken TREDAŞ’a dedik ki ‘Burayı açacaksan aç, elektrik direklerini yerin altına alacaksan al, tam zamanı’ dedik. Bir an evvel yapılsın istedik. Baştan programımızda yok denildi, bastırdık. Bize gelen net cevap şu; 15 Mart’ta başlıyoruz, 15 Nisan’da bitiriyoruz. TREDAŞ Genel Müdürü Reşit Beyle görüştük, bunun öne alınmasını istedik, bir 10 gün daha öne alıp bir an önce bitirelim istiyoruz. İnşallah onlar başlayacak, ardından biz de bir an önce bitireceğiz”

“CEZALARIN CAYDIRICI OLMASI LAZIM”

Fabrikalardan sızan kokulardan yaşanan rahatsızlıkların çözülmesi amacıyla nasıl bir çalışma yapıyorsunuz sorusunu yanıtlayan Çetin; “Ben de emlak konutlarında oturan birisi olarak çok büyük sıkıntı yaşıyoruz. Akşam belli saatlerden sonra camı, pencereyi açamaz duruma geliyoruz. Ben böyle durumlarda Çevre ve Şehircilik Müdürümüz Kaan beyi arıyorum. Cezalar yazılıyor ama daha yüksek ve caydırıcı olması gerekiyor. Bazen sanayiciler cezai indirim için bize geliyorlar, tabiki de ben kabul etmiyorum. Sanayinin şehre bu kadar yakın planlanması çok kötü. Ben Almanya’da okul okudum. Almanya’nın şehir merkezinde termik santral vardı, çöp yakma tesisi vardı. Kesinlikle ne duman ne de koku vardı. Teknoloji buna imkan tanıyor ama bizimkiler pek istemiyorlar. Bunları bakanlık üzerinden belki de daha caydırıcı cezalarla önleyebiliriz”

“CUMHURBAŞKANINA KADAR GİDERİZ”

Hizmet için daha çok Ankara’ya mı gidiyorsunuz? Tekirdağ’a mı sorusunu da yanıtlayan Çetin; “Ankara’dan alabileceğimiz ne varsa gidip istiyoruz. Başkanımız az önce konuştu. Benim yaptığımdan daha fazlasını hükümet yapması gerekiyor’ dedi. Şunu Kapaklı’ya hükümet yapsın dediğiniz bir şey varsa Cumhurbaşkanımıza kadar gideriz, yapılması istenen ne varsa gidip isteriz. Her ay bir meclis toplantısı yapıyoruz. Tekirdağ’dan da istiyoruz. Daire başkanlarımızla görüşüyoruz. Sorunlarımızı her türlü iletip çözüm alıyoruz. Her ay meclis toplantısı oluyor, orada da sıkıntılarımızı dile getiriyoruz. Önerge veriyoruz. Kadir başkana şunu dedim yapmadı, bunu dedim yapmadı, diye bir şey söylemedim. Her çalışmaların devamı, konuyu bir sonraki aya devrediyor. Bizim Millet Bahçesiyle ilgili isteğimiz 1 yıl sürdü. Sorunu çözemedik ve 15/16 yöntemiyle, il müdürlüğü kanalıyla sorunu çözmeye çalıştık. Bakanımıza durumu aktardım. 2021 yılına Kapaklı Millet Bahçesi projesi yoktu. Bakanımız size bir miktar kaynak aktaralım, siz yapın denildi. Tabiki bizim bunu ilçe belediyesi olarak yapmamız mümkün değil. Yaklaşık 84 milyon liralık bir bütçe gerekiyor. Sorunlarımızı çözmeye çalışıyoruz” dedi.

“YOL DAHA ÖNEMLİ”

Erbay Caddesi ile ilgili de konuşan Çetin; “Erbay Caddesi’nin bir an önce başlatılıp kış ayına kadar bitirilmesini istedik. 2 ayda çıkarız buradan denmişti. Ancak tabi sonra müteahhit sıkıntılarını dile getirdi, yapamadı. Biz aynı projeyi Pınar Bulvarı’nda yaptık. Araçların geçişini kolaylaştıracak beton yol yapılmasını sağladık, sonra da üstüne asfalt yaptık. Ben Erbay Caddesi’ne de aynısı yapılsa işimiz daha kolay olurdu düşüncesindeyim. Yol daha önemli. Araçlar oradan geçiyor, servisler oradan geçiyor. Kesinlikle önemli” ifadelerini kullandı.


 

Kaynak: Kapaklı Bakış
Yorumlar (1)
Adem çoban 3 ay önce
Konuşmalar çok güzel vaatleri çok güzel ama icraatları bekliyor ruz inşallah kapaklı pınar Bulvar neden Erbay petrolde başlanmalı
Namaz Vakti 12 Mayıs 2021
İmsak 04:04
Güneş 05:48
Öğle 13:11
İkindi 17:06
Akşam 20:24
Yatsı 22:01
21°
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 39 81
2. Galatasaray 39 81
3. Fenerbahçe 39 79
4. Trabzonspor 39 68
5. Sivasspor 39 62
6. Hatayspor 39 61
7. Alanyaspor 39 57
8. Karagümrük 39 57
9. Gaziantep FK 39 55
10. Göztepe 39 51
11. Konyaspor 39 49
12. Rizespor 39 48
13. Kasımpaşa 39 46
14. Malatyaspor 39 45
15. Başakşehir 39 45
16. Antalyaspor 39 43
17. Kayserispor 39 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 39 38
20. Gençlerbirliği 39 38
21. Denizlispor 39 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 35 80
2. M. United 35 70
3. Leicester City 36 66
4. Chelsea 35 64
5. West Ham 35 58
6. Liverpool 34 57
7. Tottenham 35 56
8. Everton 34 55
9. Arsenal 35 52
10. Leeds United 35 50
11. Aston Villa 34 48
12. Wolverhampton 35 45
13. Crystal Palace 34 41
14. Burnley 35 39
15. Newcastle 35 39
16. Brighton 35 37
17. Southampton 34 37
18. Fulham 35 27
19. West Bromwich 35 26
20. Sheffield United 35 17
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 35 77
2. Real Madrid 35 75
3. Barcelona 35 75
4. Sevilla 35 71
5. Real Sociedad 35 56
6. Real Betis 35 54
7. Villarreal 35 52
8. Celta de Vigo 35 47
9. Athletic Bilbao 35 46
10. Granada 35 45
11. Osasuna 36 44
12. Cádiz 36 43
13. Valencia 35 39
14. Levante 35 39
15. Deportivo Alaves 36 35
16. Getafe 35 34
17. Real Valladolid 35 31
18. Huesca 35 30
19. Elche 36 30
20. Eibar 35 29

Gelişmelerden Haberdar Olun

@