Tekirdağ 26°
parçalı bulutlu

Kapaklı'ya "Çetin" Başkan

Cumhur İttifakı AK Parti Kapaklı Belediye Başkan adayı Mustafa Çetin, Millet İttifakı’nın CHP’li adayı İrfan Mandalı’nın 3 dönem süren 15 yıllık saltanatına son verdi ve fabrikalardan dolayı hızla büyüyen ve nüfusu her yıl ortalama 7 bin kişi artan 81 ilden 116 bin 882 kişinin yaşadığı, Türkiye mozaiği Kapaklı’nın yeni belediye başkanı oldu. Vatandaşlara hitap eden Çetin, “Kapaklı’da herkesi kucaklayarak, belediyenin kapısını herkese açarak bembeyaz yepyeni bir sayfa açıyoruz. Hepimize kutlu olsun.” dedi. Çetin’in perşembe günü mazbatasını alarak görevine başlaması bekleniyor. 

Kapaklı'ya "Çetin" Başkan

Cumhur İttifakı AK Parti Kapaklı Belediye Başkan adayı Mustafa Çetin, Millet İttifakı’nın CHP’li adayı İrfan Mandalı’nın 3 dönem süren 15 yıllık saltanatına son verdi ve fabrikalardan dolayı hızla büyüyen ve nüfusu her yıl ortalama 7 bin kişi artan 81 ilden 116 bin 882 kişinin yaşadığı, Türkiye mozaiği Kapaklı’nın yeni belediye başkanı oldu. Vatandaşlara hitap eden Çetin, “Kapaklı’da herkesi kucaklayarak, belediyenin kapısını herkese açarak bembeyaz yepyeni bir sayfa açıyoruz. Hepimize kutlu olsun.” dedi. Çetin’in perşembe günü mazbatasını alarak görevine başlaması bekleniyor. 

Bakış Haber Merkezi
Bakış Haber Merkezi
01 Nisan 2019 Pazartesi 00:47
Kapaklı'ya "Çetin" Başkan
banner44

Kapaklı Bakış-  79 bin 939 seçmenin bulunduğu Kapaklı’da vatandaşlar 238 sandıkta oy kullandı. Sabah saat 08.00’da başlayan ve 17.00’da sona eren seçimlere vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Sandıkların kapanmasıyla birlikte başlayan oy sayımının ardından saatler 19.00’ı gösterdiği andan itibaren ise kesin olmayan sonuçlara göre yüzde 50’nin üzerinde oy alan AK Parti ve MHP tarafından oluşturulan Cumhur İttifakı AK Parti Kapaklı Belediye Başkan adayı Mustafa Çetin, 3 dönemdir Kapaklı Belediye Başkanlığı görevini sürdüren Millet İttifakının CHP’li adayı İrfan Mandalı’yı yenerek ilçenin yeni belediye başkanı oldu.

Seçim sonuçlarının belli olmasının ardından binlerce Kapaklılı eski belediye meydanına akın etti. Alan hınca hınç dolarken, Cumhur İttifakı AK Partili Belediye Başkan Adayı Mustafa Çetin, AK Parti İlçe Başkanı Ercan Üçel, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Nusret Güvercin meclis üyesi adayları meydana gelerek toplanan kalabalığı selamladı.


 

“YARINDAN İTİBAREN HİZMET BAŞLAYACAK”
Kapaklı Belediye Meydanında on binlerce vatandaşa hitap eden Çetin, “Yarından itibaren Kapaklı’nın birikmiş sorunlarını çözmek için kolları sıvayarak, ya Allah bismillah diyeceğiz. Size söz verdik. Bu meydanda bir kez daha söz veriyorum. Sizin Mustafa’nız olarak gurur duyduğunuz Mustafa olarak kalacağım. Kapaklı’nın talihsizliğine, kadersizliğine nokta koyup adını altın harfler ile yazacağız. Bu akşamdan itibaren siyaset bitti. Yarından itibaren hizmet başlayacak kutlu olsun. 25 yıldır bugüne hazırlandım. Bu süre içerisinde halkımızın verdiği mücadele zafer ile sonuçlandı. Bu kutlu yolda her daim yanımda olan aileme şükranlarımı sunuyorum. Hepsinden Allah razı olsun. Ama en büyük teşekkürü sizler hak ediyorsunuz. Sizlerin desteği ile bugün Kapaklı’da yepyeni bir sayfa açıyoruz.” diye konuştu.


 

“YENİ SAYFALARA YAZILACAK GÜZEL HİKAYELERİMİZ VAR”
Konuşmasının devamında yeni sayfalara yeni hikayeler yazacaklarını ifade eden Çetin, “Kapaklı’da ben değil, biz anlayışı ile Kapaklı’yı hizmet ile buluşturacağız. Kapaklı’nın sorunlarını hep beraber çözeceğiz inşallah. Allah bizi sizlere mahcup ettirmesin. Her zaman başımızı dik tutmak için ve sizlere layık olmak için gayret edeceğim. Bir teşekkürü de ilçe teşkilatımıza ve MHP ilçe teşkilatına etmek istiyorum. Allah kendilerinden razı olsun. Ayrıca kadın kollarımıza ve gençlik kollarımıza da teşekkür ediyorum. İsmini söyleyemediğim herkesten Allah razı olsun. Hepinize teşekkür ediyorum. Bundan sonra hep beraber bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, birlik olacağız ve Kapaklı’yı şaha kaldıracağız. 81 vilayetten Kapaklı’ya gelmiş değerli kardeşlerim. Şimdi yeni yeni sayfalara yazılacak güzel hikayelerimiz var. Bu meydanda sizlerle beraber çok daha güzel, kutlamalar yapacağız.” dedi.


 

“GENEL BAŞKANLARIMIZIN SÖZÜNÜ YERE DÜŞÜRMEDİK”
Mustafa Çetin konuşmasına ara vererek MHP İlçe Başkanı Nusret Güvercin’e sözü bıraktı. Güvercin, “Kapaklılı hemşehrilerime gönülden teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin sözünü yere düşürmedik. Daha güzel günler bizimle olacak inşallah. Sağ olun var olun.” dedi.


 

“BİZİM EN BÜYÜK GÜCÜMÜZ BU ASİL MİLLET”
Güvercin’in ardından AK Parti İlçe Başkanı Ercan Üçel söz aldı. Üçel, “Tarih yazdınız Kapaklı. Kapaklı’nın geleceğine imza attınız. Bizim en büyük gücümüz bu asil millet. Biz sizlere güvendik ve fark açarak seçimi kazandık. Bu zaferi siz yazdınız. İnşallah bizde sizlere söz verdiğimiz gibi, yarından tezi yok çalışmaya devam edeceğiz. Emeği geçen başta değerli Kapaklılılara sonsuz teşekkür ediyorum. Ayrıca MHP İlçe teşkilatımıza teşekkür ediyorum. Kapaklı AK Parti İlçe yönetimime ayrıca teşekkür ediyorum.” diye konuştu ve sözü tekrar Mustafa Çetin’e bıraktı.


 

“BEKLENEN KARDEŞLİĞİ, BİRLİĞİ, BERABERLİĞİ HEP BİRLİKTE YAŞAYACAĞIZ”
Konuşmasının devamında vatandaşlardan telefonların flaşlarını yakmalarını isteyen Çetin, “Bugün şehri bize emanet ettiniz. Bu emaneti namusumuz kabul edip koruyacağımıza şeref sözü veriyorum. Belediye’nin her kuruşuna elimi sürdüğümde tüyü bitmemiş yetimin hakkı olduğunu asla unutmayacağım. Ona göre tasarruf yapacağıma söz veriyorum. Sizlerle beraber güzel bir Kapaklı’yı inşa etmek için mutlu bir Kapaklı’yı ortaya çıkartmak için gece gündüz çalışacağız bunun sözünü sizlere veriyorum. En kısa zamanda Kapaklı’da yeni bir anlayış hayata geçireceğiz. Ramazan ayında her akşam bir ailenin sofrasında iftardayız. Her akşam bir teravide omuz omuza olacağız. Her akşam bir sahurda başka bir sofrada olacağız. Bir olacağız beraber olacağız. Beklenen kardeşliği, birliği, beraberliği hep birlikte yaşayacağız. En kısa zamanda İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’yu tekrar Kapaklı’ya getirip, Kapaklı’nın anahtarını kendisine teslim edeceğiz.” dedi.


 

“KAPAKLI’DA GÜZEL ŞEYLERE HEP BİRLİKTE İMZA ATACAĞIZ” 
Kapaklı’da herkesin başkanı olacağını ifade eden Çetin, “Bize oy vermeyenlerin de belediye başkanı olacağız. Kapaklı’da kardeşliği bozmadan, taşkınlık yapmadan herkes kardeşçe yarından itibaren komşuluk ilişkilerine devam etmeli. Gelmiş geçmiş bütün belediye başkanlarına teşekkür ediyorum. Yaptıkları, yapamadıkları için hepsine teşekkür ediyorum. Şimdi bizim sizi haklı çıkartma zamanımız. Sizi haklı çıkarmak için var gücümüzle ahlaklı, doğru çalışacağız. Hizmet ve proje üreteceğiz. Ankara’nın kapısında yatacağız ve Kapaklı’ya hizmeti getireceğiz. Ancak taşkınlık bize yakışmaz. Taşkınlık yapmadan, oy vermeyenleri de ötekileştirmeden, kardeş bileceğiz ve Kapaklı’da güzel şeylere hep birlikte imza atacağız. Buradan hepinize şükranlarımı sunuyorum ve hakkınızı helal etmenizi istiyorum. Bizim de üzeriniz de hakkımız varsa bizden yana helal olsun. Allah’ıma binlerce kez şükrediyorum, bana böyle bir gururu yaşattığı için. Sağ olun var olun. Allah razı olsun.” dedi. 


 

“KAPAKLI’DA BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİK”
 Kapaklı’nın tüm mahallelerine teşekkür ederek konuşmasına devam eden Çetin, “Kapaklı’da bir ilk gerçekleştirdik. Hatta sizlerle beraber Tekirdağ’da bir ilki gerçekleştirdik. Yüzde 60 bandına yakın bir oy alarak Recep Tayyip Erdoğan’a sesimizi duyurduk. Devlet Bahçeli’den de Allah razı olsun. İnşallah onu da buraya getireceğiz.” dedi. 
“15 YILIN HESABINI FİTİL FİTİL SORMAZSAM NAMERDİM” 
Mazbatayı aldıktan sonra kurban keseceğini ve dualarla belediye binasından gireceklerini belirten Çetin, “Bundan sonra görev bizde. Bundan sonra hep beraber koşmak bizde. Hep beraber Kapaklı’yı güzelleştirme görevi bizde. Teşkilatımızla, meclis üyelerimizle birlikte yol haritamızı belirleyip kolları sıvayacağız. Ankara ile görüşüp, Kapaklı’ya bir müfettiş isteyeceğiz. 15 yılın hesabını fitil fitil sormazsam namerdim. Hepiniz o kadar güzelsiniz ki, Allah hepinizden razı olsun. Kapaklı’da güneş yeniden doğacak, çiçek yeniden açacak. Martın sonu bahar mıymış? 1 Nisan’ı unutmuşlar. Ercan kardeşimle beraber gece 2-3 saat uykuyla, 17-18 saat saha çalışması yaptık. Tüm bu mücadelenin sonucunda, hiçbir yorgunluğumuz kalmadı. Dün gece hiç uyumadık diyebilirim ama şuanda da sabaha kadar konuşabilirim.” diye konuştu. 


 

“ŞÜKÜR NAMAZI KILACAĞIZ VE BİSMİLLAH DİYECEĞİZ” 
Çetin’in ardından konuşan AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Ercan Üçel ise “Biz bu yola çıkarken, öncelikle cenabı Allah’tan milletimiz karşısında mahcup olmamayı dilemiştik. Sizlere mahcup olmadığımız için cenabı Allah’a bir sözümüz var. Yarın sabah Eyüp Sultan Caminde şükür namazı kılacağız ve bismillah diyeceğiz.” dedi.


 

YÜZLERCE ARAÇLIK KONVOY YAPTILAR
Konuşmaların ardından Mustafa Çetin vatandaşların arasına girerek meydandan ayrıldı. Ardından yüzlerce araç Kapaklı’nın her yerinde saatlerce kutlama konvoyu yaptı.


 

Kapaklı Bakış

Son Güncelleme: 01.04.2019 01:10
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Karaağaçlı Ferhat YİLMAZ 2019-04-01 05:06:48

Yürü bakalım irfan