Tekirdağ 25°
parçalı az bulutlu

İşte Mandalı’nın projeleri

Kapaklı Belediye Başkanı ve Millet İttifakı’nın CHP’li Belediye Başkan Adayı İrfan Mandalı yeni dönemde seçilirse yapacağı projeleri açıkladı. Mandalı’nın en dikkat çeken projeleri arasında, Pınar Bulvarı’nın prestij caddesi haline dönüştürülmesi ve meydan katlı otopark projesi yer aldı.

İşte Mandalı’nın projeleri

Kapaklı Belediye Başkanı ve Millet İttifakı’nın CHP’li Belediye Başkan Adayı İrfan Mandalı yeni dönemde seçilirse yapacağı projeleri açıkladı. Mandalı’nın en dikkat çeken projeleri arasında, Pınar Bulvarı’nın prestij caddesi haline dönüştürülmesi ve meydan katlı otopark projesi yer aldı.

Bakış Haber Merkezi
Bakış Haber Merkezi
11 Mart 2019 Pazartesi 18:15
İşte Mandalı’nın projeleri
banner44

Çerkezköy Bakış - Seçimlere 20 gün kala Kapaklı Belediye Başkanı ve Millet İttifakı’nın CHP’li Belediye Başkan Adayı İrfan Mandalı 25 projesini açıkladı. Mandalı’nın 25 adetlik proje listesinde; Kapalı otoparklar, üst geçitler, dalçık projeleri, mahalle evleri, park alanları, sosyal tesisler, yaşam evleri, spor alanları, yeşil alanlar, üniversite ve güvenlik önlemleri ağırlıklı projeler yer aldı.

YILDIZKENT DALÇIK VE FEVZİ ÇAKMAK ÜST GEÇİT PROJELERİ

Hızla gelişen ve büyüyen Kapaklı’da genellikle servis saatlerinde büyük trafik sorunları yaşanan Yıldızkent kavşağında dalcık projesini hayata geçirerek ulaşımda yaşanan sorunları çözmek amaçlanıyor. Dalçık projesinin yanı sıra Fevzi Çakmak Caddesi ve Nilüfer Caddeleri arasında çevre yolunun üzerinden geçecek araç ve yaya üst geçidi yapılarak vatandaşlara alternatif bir yol sunulacak.

KENT PARK REKREASYON ALANI PROJESİ

Karaağaç’ta içerisinde büyük bir havuz, yeşil alanlar ve oyun gruplarıyla donatılmış çocuk oyun alanları, fitness salonları, spor sahaları, bank ve kamelyalarla oluşturulacak rekreasyon alanını Karaağaç’a kazandırılması planlanıyor.

MEYDAN KATLI OTOPARK PROJESİ

Recep Güven Parkı’nın bulunduğu alanda zemin üstü 3 kattan oluşacak projede, 314 araç kapasitesi olacak. İlçe Merkezindeki araç park sorununu ortadan kaldırması planlanan projede ayrıca kafeteryalar ve araç yıkama alanları da yer alacak. Üst kısımlarda da çocuk oyun alanları ve dinlenme alanları yer alacak.

RÜZGAR TRİBÜNÜ VE GÜNEŞ PANELİ PROJESİ

Doğaya zarar vermeyen yenilenebilir enerji kaynakları projesi kapsamında, Kapaklı’ya kazandırılan rüzgar tribünü sayısı arttırılacak. Ayrıca tribünlere ek olarak da güneş enerji panelleri ile hem belediyenin enerji ihtiyacını karşılayarak artan enerjiden de belediyeye gelir getirilmesi hedefleniyor.

SOSYAL HİZMETLER MEERKEZİ VE ENGELLİ YAŞAM EVİ PROJESİ

Engelli vatandaşlar için sağlık gereksinimlerine uygun şekilde, fiziksel bir engellinin tek başına dahi yaşamını sürdürebileceği bir alan yapılacak.

KENT ORMANI PROJESİ

Kazak gölü mesire alanı genişletilerek, bu bölgede kent ormanı projesi hayata geçirilecek. Ayrıca bu bölgeye bir kültür merkezi, amfi tiyatro, macera parkı, havuz, spor sahaları, aile çay bahçeleri, yürüyüş alanları ve botanik bahçesi ile halkın kullanımına sunulacak.

PINAR BULVARI PROJESİ

İlçenin en işlek caddelerinden olan Pınar Bulvarı prestij caddesine dönüştürülecek. Ayrıca bulvar üzerine bir dalçık sistemi kurulacak. Yapılacak kaldırım ve aydınlatma çalışmaları ile bulvar estetik bir görünümü kavuşturulacak. Eski belediye meydanı da vatandaşlar için bir sosyal alana dönüştürülecek.

ATATÜRK MAHALLESİ YAŞAM MERKEZİ PROJESİ

Atatürk Mahallesinde yapılması planlanan yaşam merkezi projesinde çalışmalar tamamlandığında, yeşil alanlar, süs havuzları, kütüphane, alışveriş noktaları, kamelya ve banklarla vatandaşların hizmetlerine sunulacak.

MACERA PARKI PROJESİ

Avrupa standartlarına uygun, çelik halatlar ile oluşturulacak olan macera parkı kent ormanı proje alanının içerisinde bulunacak. Yapılacak olan projede her yaş grubuna uygun oyun alanları bulunacak.

MAHALLE KONAĞI PROJESİ

Atatürk Mahallesinde mahalle konağı hayata geçirilecek. Konağın içerisinde, 6 derslik, fotoğrafçılık eğitim sınıfı, bilgisayar etüt merkezi, muhtarlık ve çok amaçlı salon bulunacak.

İKİZGÖLLER SOSYAL TESİSLERİ PROJESİ

Yeni bir yaşam alanı daha Kapaklı’ya kazandırmak için, İkizgöller sosyal tesisleri projesi hayata geçirilecek. Proje kapsamında, piknik üniteleri, çocuk oyun grupları, spor salonları, lokanta, ibadethane, süs havuzları ve bungalov evleri bulunacak olan proje Kapaklı’nın yeni cazibe merkezi haline getirilmesi planlanıyor.

ÜNİVERSİTE PROJESİ

İlçeyi eğitim alanında ileriye taşımak amacıyla üniversite projesi hayata geçirilecek. Gerçekleştirilecek olan girişimler sonucunda Kapaklı’ya bir üniversite kazandırılarak Kapaklı’nın ismini eğitimde üst sıralara taşımak hedefleniyor.

YER ALTI OTOPARKI VE TİCARİ ALANLAR PROJESİ

Trafik yoğunluğunu azaltmak ve güvenli bir yapı oluşturmak amacıyla araç park sorununu ortadan kaldıracak, yer altı otoparkı projesi hayata geçirilecek. Kapaklı meydanında hayata geçirilecek olan proje 4 kattan oluşacak. Projenin 2 katında 120 araç kapasiteli otopark yer alırken, 2 katı da ticarethane, mescit, çay ocağı haline getirilecek. Üst kısımlar ise yeşil alan olarak kullanılacak.

İNÖNÜ MAHALLESİ ÇOK AMAÇLI PAZAR YERİ VE DÜĞÜN SALONU PROJESİ

13 bin metrekare inşaat alanına sahip olacak projenin içerisinde düğün salonu, 2 kat Pazar yeri, etüt merkezi, 175 araçlık otopark, nikah salonu, derslik, kafeteryalar, ticarethaneler olarak 3 kattan oluşacak.

SPOR KOMPLEKSİ PROJESİ

Gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve başarılı sporcular yetiştirmek amacıyla hayata geçirilecek spor kompleksinin içerisinde, yarı olimpik yüzme havuzu, 500 kişilik trübün, 1500 kişilik voleybol, futbol ve basketbol sahaları olacak yapı İsmetpaşa mahallesinde hayata geçirilecek. Yapının çatısına yerleştirilecek güneş panelleriyle de kompleks kendi enerjisini kendisi üretecek.

KARAAĞAÇ ÇOK AMAÇLI SALON PROJESİ

Karaağaç’ta bulunan ek hizmet binası yanındaki 7 bin metrekarelik alana çok amaçlı salon oluşturulacak. Salon projesi içerisinde, 109 araçlık kapalı otopark, Pazar yeri, düğün ve nikah salonu, gelin ve idare odası, ticarethaneler ve derslikler, mescit ve kantin bulanacak.

TENİS KORTU PROJESİ

Vatandaşların, her branşta spor yapabilmesi için tenis kortu projesi İsmetpaşa mahallesinde 4 bin 500 metrekarelik alanda 2 adet tenis kortu hayata geçirilecek.

HAYVAN BAKIM EVİ PROJESİ

Sokak hayvanları için hazırlanacak bakım evi projesi sayesinde, buraya getirilecek olan hayvanların ön muayeneleri yapılacak ve kayıt altına alınacak. Kısırlaştırma işlemleri gerçekleştirilerek, gerekli aşıları ve sağlık işlemlerinin ardından hayvanların sahiplendirilmesi planlanıyor.

TRİBÜN PROJESİ

Belediyeye 10 yıl tahsisli olan stadyumun çevresine 7 bin 100 kişilik trübün oluşturulacak. Ayrıca trübün yapılarının alt kısımlarında ise otopark, idare odaları, ısınma odaları, soyunma odaları, basın toplantı odası, hakem odaları, eğitmen odaları ve revirler yer alacak.

PINARÇA MEYDAN DÜZENLEMESİ PROJESİ

Pınarça Mahallesi’nde bulunan çok amaçlı salon önünde yer alan yaklaşık bin metre kare park alanı düzenlenerek park alanı oluşturulacak. Böylelikle vatandaşların kullanımına sunulacak.

AİLE KIRAATHANELERİ PROJESİ

Büyük parkların bulunduğu alanlara aile kıraathaneleri yapılacak. Kafe ve restoran hizmetleri verilecek alanlarda, çocuklar parklarda oynarken aileleri de onları rahatlıkla izleyebilecek.

MODERN YAYA ÜST GEÇİDİ PROJESİ

Bahçelievler ve İsmetpaşa Mahallelerini birbirine bağlayacak olan üst geçit projesi hayata geçirilecek. Burada 2 adet asansör, meydan, büfe ve tuvaletler bulunacak.

BİSİKLETLE KAPAKLI PROJESİ

Bisiklet kullanımını artırmak için hayata geçirilecek proje kapsamında, güvenli bisiklet yolları yapılarak, Kapaklı’nın her bölgesine ulaşım sağlanacak şekilde yollar yapılacak. Belirlenen ara duraklarda da bisiklet kiralama merkezleri yer alacak.

HAYVAN PAZARI PROJESİ

Büyük ve küçükbaş hayvanların alım ve satış işlemlerinin alım ve satış işlemlerinin düzenli bir hale getirebilmesi için hayvan pazarı projesi hayata geçirilecek. Böylelikle vatandaşlar daha düzenli bir şekilde alışverişlerini yapabilecek.

PARKLARA GÜVENLİK, KAMERA SİSTEMLERİ PROJESİ

Parkları daha güvenli bir hale getirmek amacıyla hayata geçirilecek olan güvenlik ve kamera sistemleri projesiyle, çocukların rahatça oyun oynayabilmeleri için 7-24 izlenecek. Ayrıca birçok parkta da özel güvenlik görevlileri yer alacak.

PARKLAR PROJESİ

Çocukların daha güvenli ve daha rahat bir şekilde eğlenebilmeleri için 20 adet yeni park inşa edilecek. Ayrıca bu parklarda çocukların ruhsal ve fiziksel gelişimine katkıda bulunacak oyun grupları yer alacak.

Kapaklı Bakış

Son Güncelleme: 11.03.2019 18:53
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Özkan 2019-03-11 23:36:40

Madem yapacaktınız 15 senede 1 tanesi ni bile yapmamışsınız şimdi 5 senede 25 tanemi yapacaksınız.

Avatar
Özgür 2019-03-11 22:06:41

Chp’den baska parti tanımam ama Mandalı buraya kadarmışsın. Ne kendimden nede cevremdekilerden 1 tane oy yok sana. Arabanın ön takımları yaptırmaktan bıktım. Yollar berbat, sular elektrikler 1 gün var 1 gün yok. Tabi suc Mandalıda değil, nasıl olsa kazanır mantığyla onu hala tutan üst yönetimde. Sen gelsene sorsana bi vatandasa mandalıdan memnunmu diye. Zaten hep bu kafa yüzünden kaybediyoruz. Kafayı değiştir Chp yeter artık.

Avatar
Cüneyt Dönmez 2019-03-11 20:56:37

Başıraların devamını diliyoruz başkanım.

Avatar
Özgür Eluz 2019-03-12 01:31:56

Yanıkağıl kapaklının üvey evladı galiba ne bir vaat nede bir proje var en farklı irfan mandalının kazandığı yanıkağıl köyüne neden birşeyşer yapılmıyor

Avatar
Admin 2019-03-12 17:43:32

Her dönem aynı hikaye metin müzik varken ne park nede sosyal alan olur dışarıdan Bi misafir gelse oturmaya yer yok Tayyip gibi 15 yıl sonu hüsraaan

Avatar
Vedat ergeç 2019-03-28 09:13:29

Mandalı 15 yıldır kapalı pazar yapamadın birde 5 yilda yapacaksın buna gülerim 15 yıldır yollar asfalt görmedi sana oy yok