banner71

Emlakçılar yeniden Kemal Özel dedi

Kapaklı Emlakçılar Derneği olağan genel kurul toplantısında, 63 oyun 40’ını alan mevcut Dernek Başkanı Kemal Özel yeniden dernek başkanlığı görevine seçildi. Katılımın yoğun olduğu seçimde mevcut Dernek Başkanı Kemal Özel beyaz liste ile, İlhan Turhan da mavi liste ile yarıştı. Geçerli sayılan 62 oyun 40’ını alan Kemal Özel yeniden başkanlığa gelirken, seçimi kaybeden İlhan Turhan yeni yönetime başarılar diledi. Seçim sonrasında her iki aday da birbiri ile tokalaşarak, birbirlerine teşekkür etti.

Gündem 11.01.2020, 18:26 Bakış Haber Merkezi
Emlakçılar yeniden Kemal Özel dedi

Kapaklı Bakış-  Kapaklı Emlakçılar Derneği seçime gitti. Mevcut başkan Kemal Özel ile İlhan Turhan’ın yarıştığı seçim Kapaklı Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Genel kurul Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, belediye meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda dernek üyesi katıldı.
DİVAN HEYETİ SEÇİLDİ
Kongrenin açılış konuşmasını Kapaklı’nın tanınmış siyasetçilerinden Yağmur Turizm Sahibi Akın Yılmaz gerçekleştirdi. Yılmaz’ın dilek ve temennilerinin ardından yoklama yapıldı. Çoğunluğun sağlanması üzerine saygı duruşunda bulunuldu ve akabinde İstiklal Marşımız okundu. Ardından divan heyeti seçildi. Kongrede divan başkanlığı görevine İlhan Kurt; Divan üyeliklerine Erdinç Aksoy, Daimi Tavan ve Arzu Özdemir getirildi. 


FAALİYET RAPORU OKUNDU
Kongre Kapaklı Emlakçılar Derneği Başkanı Kemal Özel tarafından faaliyet raporunun okunmasıyla devam etti. Özel, “21 Ocak 2017 tarihinde yapılan olağan genel kurul sonrasında göreve başladığımız yönetim kurulu ile görev dağılımı yaptıktan sonra çalışmalarımıza başladık. Bu üç yıllık görev süremiz boyunca üyelerimiz ve meslektaşlarımızla her zaman istişare halinde olduk. Grek dernek ile ilgili, gerek özel gün ve davetlerde üyelerimize sürekli bilgilendirme mesajları gönderdik. Bu süreçte üyelerimizin mutlu ve hüzünlü günlerinde yanında olduk ve Kapaklı Emlakçılar Derneği olarak da yanlarında olmaya devam edeceğiz. Görev süremiz boyunca kamu kurum ve kuruluşlarıyla, Kapaklı Tapu Müdürlüğü, Edirne Tapu Kadastro Bölge Müdürlüğü ve Kapaklı Belediyesi ile uyumlu bir çalışma süreci geçirdik. Hatta ve hatta yaptığımız ziyaretler sonucunda eski bölge müdürümüz bizim bölgemizde daha önce tapu dairesinde şef olarak görev yaptığı ve sıkıntıları bildiği için bizlere bilhassa personel konusunda çok yardımcı oldu. Kapaklı Tapu dairesinde siz meslektaşlarımıza alım satım işlemlerinde günlük olarak işlem yapma imkanı sağladı. Kendilerine buradan teşekkür ediyorum.
“ALNIMIZIN AKIYLA TEŞEKKÜR ALARAK SONUÇLANDIRDIK”
STK denetmenleri tarafından 2019 yılı Ekim ayı içerisinde denetim sürecine girdik. Defterlerimiz ve hesaplarımız incelendi. Hiçbir eksiklik olmadan süreci alnımızın akıyla teşekkür alarak sonuçlandırdık. 2017-2018-2019 yılları Kapaklı Emlakçılar Derneği beyannamesini muntazam olarak her yıl Ocak ayı içerisinde bildirimini yaptık ve onaylandık. Kapaklı Emlakçılar Derneği olarak geçtiğimiz yıllarda kahvaltı, iftar programları düzenledik. Son olarak da 17 Aralık 2019 tarihinde yaptığımız kahvaltı programımız oldu. Bu programlarda bizleri yalnız bırakmadığınız için sizlere teşekkür ederim. Kapaklı Emlakçılar Derneği olarak sektör anlamında zor bir süre geçirdiğimizin farkında olduğumuzun bilincinde olarak bu anlamda çıkışın her zaman reklam, ilan ve iletişimle çözülebileceğini düşünerek 2018 yılı sonunda Zingat Emlak Portalı ile anlaşma yaptık. Bu anlaşma neticesinde sizleri ziyaret edeceklerdir ancak bölgede çalışanlarının sıkıntılarından dolayı çok aktif olamadılar. Akabinde bizimle irtibatta geçen ve belli bir süre ekonomik tablo üzerinde görüşmeler yaparak Kapaklı Emlakçılar Derneği üyelerine Hürriyet Emlak ilan ve reklam hizmetleri tarafınca ilan sayısı ve sayfa düzenine göre en alt limitlerdeki rakamları kendilerinden istedik. Hazırlıklarını yaparak geldiler ve diğer firmaların aksine uygun bir bedel karşılığında üyelik yapabileceklerini bize ilettiler. Bizler de sizlerin iletişim adreslerini kendilerine verdik. Amacımız sizlerin daha fazla ekonomik anlamda kazanım sağlamasıdır. Bölgemizde faaliyet gösteren Optimed Hastanesi ile sağlık indirim anlaşması yaptık. Bölge dışından da görüşmelerimiz var. İnşallah onlardan da sonuç alarak sizlerin imkanına onay vereceğiz. 5 Haziran 2018’de Taşınmaz Ticaret Yönetmeliği hazırlandı ve yürürlüğe girmesi için de 18 ay opsiyon verildi. Biz de Kapaklı Emlakçılar Derneği olarak bu süreçte çok yoğun ve aktif bir süreç yaşadık. Bu anlamda sık sık sizlere bilgilendirmeler yaptık. ÇTSO 12. Grup yani Emlakçılar komitesi bizleri bu konuda toplantılara davet etti, toplantılara icabet ettik. Türkiye Emlakçılar Federasyonu(TEMFED) ile irtibata geçerek kaymakamlık oluru ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü izni ile Cumhuriyet İlkokulunda 2-3 Kasım 2019 tarihlerinde kurs ve sınav düzenledik. Trakya’da faaliyet gösteren diğer emlakçılar dernekleri ile bir araya geldik.” diye konuştu.
GELİR GİDER KABUL EDİLDİ
Özel faaliyet raporunu okumasının ardından gelir gider hesaplarını okudu. Özel, “Derneğimiz 2017 yılı kasa hesabı devri 2 bin 366 lira 54 kuruştur. Görev yaptığımız 3 yıl boyunca toplam 11 bin 440 lira gelir elde ederek 9 bin 798 lira 15 kuruş gider harcama yapılmıştır. Şu an itibariyle mevcut kasa hesabımız 4 bin 28 lira 39 kuruştur.” dedi. Ardından denetim kurulu ve tahmini bütçe okundu ve oy birliğiyle kabul edildi.


“23 GÜNDÜR GECE GÜNDÜZ YOĞUN BİR ŞEKİLDE ÇALIŞIYORUZ”
Daha sonra divan başkanı İlhan Kurt konuşmasını yapmak üzere Kapaklı Emlakçılar Derneği’ne mavi liste ile aday olan İlhan Turhan’a söz hakkı tanındı. Turhan konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Yıllardan beri Kapaklı’daki derneğimizde birçok eksiğimiz olduğunu görüyoruz. Biz bu eksiklikleri görerek yola çıktık. Bütün meslektaşlarımızla istişareler yaparak, neler yapmamız gerektiğini, nerelerde eksiklikler olduğunu tespit ettik. 23 gündür gece gündüz yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Mesleğimiz için yola çıktık, sesimiz de canımız da feda olsun. Bu sabaha kadar yaptığı hizmetlerden dolayı Kemal Özel beye teşekkür ediyorum. İnşallah bugünden sonra hep birlikte tüm meslektaşlarımızla örnek bir dernek olarak bu yola devam edeceğiz. Rabbim yar ve yardımcımız olsun.”
“ÜYE SAYISI ANLAMINDA ÇOK CİDDİ ÇALIŞMALAR YAPACAĞIZ”

Turhan’ın ardından konuşma gerçekleştiren mevcut dernek başkanı Kemal Özel, “Sizlerin desteği ve oylarıyla bu göreve tekrar layık olduğumuz takdirde üye sayısı anlamında çok ciddi çalışmalar yapacağız. Kapaklı’da faaliyette olan meslektaşlarımızın hepsine ulaşacağız. Kapaklı’da faaliyet gösteren birçok kadın meslektaşımız da mevcut ve onlara da ulaşmayı hedefliyoruz. Yönetim kurulunda ve dernek üyemiz olan kadın arkadaşlarımızla bir toplantı yaparak bir program çerçevesinde hepsini ziyaret edeceğiz ve yanımıza alacağız. Üye sayımız arttıkça derneğimize layık bir ofis ya da lokal siz üyelerimize ve meslektaşlarımızın hizmetine sunacağız.’’ dedi.
“FUARLARDA YER ALABİLMEK GİBİ HEDEFLERİMİZ VAR”
Üyelerin ticareti için de çeşitli çalışmalar yaptıklarını kaydeden Özel, ‘’Bizim hedefimiz sizlerin ticaretinin artmasıdır. Kapaklı’dan Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetiminde arkadaşlarımız var. Bu dostlar ve başkanımızla irtibata geçerek düzenledikleri ÇTSO Endüstriyel Fuarı’nda veya etrafımızdaki odaların düzenledikleri fuarlarda yer alabilmek, stant açabilme hedeflerimiz var. Bu anlamda hem ticaretimizin hem de Kapaklımızın tanıtımı ve gelişiminden pay almaktır.” diye konuştu.
“EVRAKLAR HAZIRLATARAK SİZLERE SUNMAK İSTİYORUZ’’
Son olarak sözleşme ve diğer evrak işlerinde de kolaylıklar tanıdıklarını dile getiren Kemal Özel, ‘’Taşınmaz ticaret yönetmeliğine uygun olarak matbu evrak hazırlatarak sizlere sunmak istiyoruz. Alım satım yetki sözleşmesi, satış sözleşmesi, komisyon paylaşım ve yer gösterme sözleşmesi gibi evraklarla çalışmak, işimizi ciddi ve profesyonele yakın bir alanda yapmak olacaktır. Böylece birbirimizle yapacağımız ticaret daha sağlıklı ve verimli olacaktır. Bir dernek olarak üyelerimizin ve meslektaşlarımızın sorunlarına çözüm olacağız. Üyelerimiz derneğimizin, biz de üyelerimizin her zaman yanında olacağız.” ifadeleriyle konuşmasını tamamladı. 
“DERNEĞİMİZİ CANLI TUTMAK ZORUNDAYIZ”
Derneğin kurucu başkanı Hüseyin Akın ise yaptığı konuşmasında, “Konuşmazsak bir şeyi çözemeyiz, Kemal benim en yakın arkadaşım fakat Kapaklı’da emlakçıların ileri gitmesini istiyorsak eleştirmemiz gerekiyor. Rekabet başarıyı getirir. Sosyal aktivitemiz yok, 3-5 senedir hiçbir şey yapmamışlar, şimdi yapacağız diyorlar. Burada eleştirdiğim Kemal ya da İlhan değil, Kapaklı’daki emlakçıların ikinci sınıf görülmesini istemiyorum. Bu yüzden böyle aktiviteleri yapmak, derneğimizi canlı tutmak zorundayız. Ben diyorum ki Kapaklı bizimse, bir araya gelmemiz gerekiyor. Koskoca Emlakçılar Derneği olarak bir lokalimiz yok. Üyelerimiz aidat vermemiş. Bu Kemal başkanın eksikliği değil, bu bizim eksikliğimiz. Bir iletişim sorunumuz var, çözmeliyiz. İki başkana da teşekkürler ediyorum. İkisi de benim arkadaşım. Ama ben eleştireceğim. Bu dediklerimi yapmazlarsa ikisi de bir daha buraya aday olmasın.” dedi.


“KİM KAZANIRSA KAZANSIN, KAPAKLI KAZANSIN”
Seçim öncesi Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin de bir konuşma yaptı. Çetin konuşmasında şu ifadeleri kullandı: Bugün yüzde yüze yakın bir katılım var. Rekabet olduğu zaman katılım yüksek oluyor. Kim kazanırsa kazansın Kapaklı kazansın. Sadece etiket kazanmak için bu koltuklarda rekabet olmasın istiyoruz. Kapaklı’da değer katmak için bir rekabet ortaya konsun. Çünkü Kapaklı yeni, genç bir ilçe. Kurumlarıyla kurumsallaşamamış bir ilçe. Belediyemizi de bunun içine koyuyorum, devlet kurumlarını da STK’ları da koyuyorum. Eksiklerimiz çok. Kapaklı’yı büyütmek istiyorsak, Kapaklı’da kazanıyorsak Kapaklı’ya yatırım yapacağız. Yerel dinamiklerimizle beraber kurumsallaşma sürecini yaşamamızı istiyorum. 4 yılımız var. 4 yıl boyunca tüm STK’lar ile birlikte Kapaklı’yı masaya yatıralım, Kapaklı’yı ileriye götürmek için ne yapmamız gerekiyor onları tartışalım, birlikte mücadele edelim istiyorum. Mesela Emlakçılar Derneği eğitim seferberliği yapabilir. Kapaklı’da itibarı yukarı yükseltmek için, Kapaklı’nın değerlerine değer katmak için, yatırımların önünü açmak için tüm STK’lar ile birlikte Kapaklı’yı merkeze koyup Kapaklı’nın kazanması için mücadele etmemiz gerekiyor. Sandıktan Kapaklı’nın kazanmasını istiyorum. Kapaklı’yı ileri götürecek zihniyetin çıkmasını istiyorum. İki adayımızı da medeni cesaretlerinden dolayı tebrik ediyorum. Burada Kapaklı’nın kazandığının fotoğrafını vermelerini, birbirlerinin elini kaldırmalarını istirham ediyorum. Hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah hep beraber Kapaklı’yı daha ileri götürmek için, Kapaklı’nın gelişmesi için emek veririz. Çerkezköy’den Saray’dan buraya gelen, iş yapan tüm sektördeki arkadaşlardan istirham ediyorum. Ekmeği burada kazanıyorsanız, lütfen buraya değer verin. Kapaklı’yı Çerkezköy’ün gölgesinde kalmaktan kurtaralım. Kapaklılı olarak Kapaklı bilincini ön planda tutan bir anlayışa ihtiyacımız olduğunu görüyorum. Bunu tüm sektörler, bütün alanlarda ortaya koymamız gerektiğini düşünüyorum. 


62 OYUN 40’INI KEMAL ÖZEL ALDI
Konuşmaların ardından seçime geçildi. 68 üyeden 63’ünün katılım sağladığı seçimde 62 oy geçerli sayılırken, 1 oy geçersiz sayıldı. İki listenin yarıştığı seçimlerde beyaz liste ile seçime giren mevcut dernek başkanı Kemal Özel 40 oy alırken; mavi liste ile seçime giren İlhan Turhan ise 22 oy aldı. Oy çoğunluğu ile Kemal Özel yeniden dernek başkanlığına getirildi. Kongrenin ardından dilek ve temenniler kısmında İlhan Turhan söz alarak yeni yönetime başarılar diledi. Ardından iki aday da birbirleri ile tokalaşarak teşekkür etti. Özel'in yönetimi şu isimlerden oluştu: Nursen Sert, Fatih Tokuç, Fatih Sezer, Tarkan Mehmetoğlu, Mazlum Mengütay, Sermet Çavuş


 

Kaynak: Kapaklı Bakış
Yorumlar (1)
Admin 1 yıl önce
Emlakçı demek yalan dolan demek önce kendizi düzeltin
Namaz Vakti 06 Mayıs 2021
İmsak 04:14
Güneş 05:55
Öğle 13:12
İkindi 17:04
Akşam 20:18
Yatsı 21:52
14°
hafif yağmur
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 37 81
2. Fenerbahçe 37 76
3. Galatasaray 37 75
4. Trabzonspor 37 64
5. Sivasspor 37 58
6. Alanyaspor 38 57
7. Hatayspor 37 57
8. Gaziantep FK 37 54
9. Göztepe 37 51
10. Karagümrük 37 51
11. Konyaspor 37 45
12. Rizespor 37 45
13. Antalyaspor 38 43
14. Başakşehir 37 43
15. Malatyaspor 37 41
16. Kasımpaşa 37 40
17. Kayserispor 37 39
18. Ankaragücü 37 38
19. Erzurumspor 38 37
20. Gençlerbirliği 37 35
21. Denizlispor 37 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 33 67
2. Giresunspor 33 67
3. Samsunspor 33 67
4. İstanbulspor 33 61
5. Altay 33 60
6. Altınordu 33 57
7. Ankara Keçiörengücü 33 55
8. Ümraniye 33 50
9. Tuzlaspor 33 47
10. Bursaspor 33 46
11. Bandırmaspor 33 42
12. Boluspor 33 39
13. Balıkesirspor 33 35
14. Adanaspor 33 34
15. Menemenspor 33 34
16. Akhisar Bld.Spor 33 29
17. Ankaraspor 33 26
18. Eskişehirspor 33 8
Takımlar O P
1. Man City 34 80
2. M. United 33 67
3. Leicester City 34 63
4. Chelsea 34 61
5. West Ham 34 58
6. Tottenham 34 56
7. Liverpool 33 54
8. Everton 33 52
9. Arsenal 34 49
10. Aston Villa 33 48
11. Leeds United 34 47
12. Wolverhampton 34 42
13. Crystal Palace 33 38
14. Brighton 34 37
15. Southampton 33 37
16. Burnley 34 36
17. Newcastle 34 36
18. Fulham 34 27
19. West Bromwich 34 26
20. Sheffield United 34 17
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 34 76
2. Real Madrid 34 74
3. Barcelona 34 74
4. Sevilla 34 70
5. Real Sociedad 34 53
6. Villarreal 34 52
7. Real Betis 34 51
8. Granada 34 45
9. Athletic Bilbao 34 45
10. Celta de Vigo 34 44
11. Osasuna 34 40
12. Cádiz 34 40
13. Levante 34 38
14. Valencia 34 36
15. Getafe 34 34
16. Deportivo Alaves 34 31
17. Real Valladolid 34 31
18. Huesca 34 30
19. Elche 34 30
20. Eibar 34 26

Gelişmelerden Haberdar Olun

@