banner71

“CHP’yi karpuz gibi ikiye böldü”

CHP Kapaklı İlçe Başkan adayı Zafer Akgün, CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer’in mahalle delege seçimlerinde açık ve aleni olarak mezhepçilik üzerinden siyaset yaptığını iddia ederek, “Bu seçimlerde gece saat 2’lere kadar eşi ile birlikte tek tek alevi vatandaşların evine giderek oy istedi. Kapaklı’da Cumhuriyet Halk Partisi’ni adeta karpuz gibi ikiye böldü.” dedi. Akgün, Yüceer’in Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin’i de met ettiğini öne sürdü.

Gündem 11.12.2019, 18:06 11.12.2019, 18:34 Bakış Haber Merkezi
“CHP’yi karpuz gibi ikiye böldü”

Kapaklı Bakış - CHP Kapaklı İlçe Başkan adayı Zafer Akgün basın toplantısı düzenledi. Partisinin delege seçimleri hakkında yorumlarda bulunan Akgün, “Bildiğiniz üzere geçtiğimiz haftalarda Cumhuriyet Halk Partisi’nde mahalle delegeleri seçildi ve kırmızı liste bu yarışı önde bitirdi. 12 Ocak’ta ise asıl kongre gerçekleştirilecek. Öncelikle bu seçim devam ediyor ama bu süreçte yaşadığımız hadiseleri kamuoyu ile paylaşmak istedik.” dedi.

MEZHEPÇİLİK İDDİASI

Akgün, “Aday olduğumuz günden beri tek şey söylüyoruz; mesele Cumhuriyet Halk Partisi’nde iktidar olma meselesi değil, mesele partiyi birleştirici, bütünleştirici ve gelecek seçimlerde iktidara taşıyacak bir yönetim oluşturmak. Hep bunu söyledik, bunu savunduk. Herhangi bir arkadaşımız ilçe başkanı olabilir. Bölge milletvekilimizle de bunu konuştuk ama maalesef Candan Yüceer burada açık ve aleni olarak mezhepçilik üzerinden siyaset yapmıştır. Biz kendisinin her zaman yanında olduk, mezhepçilik yapmadık ama o öyle yapmadı. Bu seçimlerde gece saat ikilere kadar eşi ile birlikte tek tek alevi vatandaşların evine giderek oy istedi. Kapaklı’da Cumhuriyet Halk Partisi’ni adeta karpuz gibi ikiye böldü. Biz onun hakkında bu konuyla ilgili raporlarımızı, görüntülerimizi hazırladık. Seçim günü meydanlarda görmediğimiz Alevi dedesini kapıya dikti. Bu şekilde açık ve aleni olarak Kapaklı’da CHP’yi ikiye böldü. Milliyetçiliğimiz bizde ulus milliyetçiliğidir. Alevisi, Sünnisi, Çerkez’i, Laz’ı, dinlisi, dinsizi fark etmez; önemli olan vatanına bağlı insanları CHP kadroları arasında görmek. Vekilimiz sadece kendini düşünerek hareket ediyor ve bu da partimize zarar veriyor. Bu konuyla ilgili raporumuzu genel merkezimize götüreceğiz. Merkezimizin ne yapacağını bilemeyiz.” dedi.

“BU SİSTEMDE BAŞARI MÜMKÜN GÖZÜKMÜYOR”

Seçim sürecinin devam ettiğini ve 12 Ocak’a kadar kalan süreyi değerlendireceğini söyleyen Akgün, “Delegelerin içerisinde kırmızı listede de olsa pişmanlık yaşayan arkadaşları görüyoruz. Bu delege seçimlerinde yapılanlar partimize büyük zarar veriyor. 750 seçmenin dışarıda kalıp 450 seçmenin iktidar olduğu bir sistemde başarılı olmanız mümkün değil kim gelirse gelsin. Bu sistemde başarı mümkün gözükmüyor. Bizim hedeflerimiz var, hedeflerimiz üzerinde yürümek istiyoruz. Benim hedefim sadece ilçe başkanlığı değil. Maalesef partimizde gördüğümüz durum iç açıcı değil.” diye konuştu.

“HERKES HADDİNİ BİLECEK”

Basın toplantısının devamında Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin’i de eleştiren Akgün, “Kapaklı’da yaşananları görüyorsunuz, bir belediye başkanımız var evlere şenlik. Yaşananlar herkesi derinden yaralıyor. Bir belediye başkanı düşünün, 4 saat muhtarlarımız ile bir toplantı gerçekleştiriyor ve bunun bir buçuk saatinde kendi memurlarını şikayet ediyor. Mahkemeye verdiğini, hatta daha ileri giderek savcılığa baskı yaptığını söylüyor. ‘Savcı noksansa İçişleri Bakanıma söyleyelim savcı getirsin, memurlarım hakkında gereken yapılsın’ diyor. Böyle bir belediye başkanı olabilir mi? O memur kim? O memur devletin memuru, o belediye senin babanın çiftliği değil. Vatandaş seni 5 yıl için seçti, 5 yıl sonra kalkıp gideceksin. Zaten yargıya intikal etmiş bir konu hakkında konuşulmaz, yargı bitsin ondan sonra konuş. Bu adamlar görevlerini yapıyor, ne varsa söyle. O rüzgar gülü ile ilgili Mustafa Çetin, Kapaklı Belediyesi’ne 1 milyon TL zarar vermiştir. O rüzgar gülünün maliyeti 14 milyon lira değil, 8 milyon 300 bin TL. Kendine göre düzeni ne için kuruyorsun? Öyle belediye başkanlığı olmaz. Herkes haddini bilecek. Öyle İçişleri Bakanı’na güvenip meydanlarda atıp tutulmaz. O İçişleri Bakanı’nı da biliyoruz, çok bağırıyordu Demokrat Parti Genel Başkanı iken. Hani Tayyip Erdoğan’a hesap soracaktı? Bir baktık bakan olmuş. Onunla mı korkutuyor bu milleti? Bunları konuşmak istemiyorum ama belediye meclis üyelerine belediyeden maaş bağlanmış. Kendi düğün salonunda çalışan çocuğa maaş bağladığını söyledik, cevap alamadık. O yetmedi bildiğimiz kadarıyla 3 tane AK Partili meclis üyesi belediyeden maaş alıyor. Ama bu o işlere alışmış. Kendisi Enver Özel zamanında belediye meclis üyesiydi ve evlilik harcamalarını belediyeden karşıladı. Dönemin zabıta amiri ile belediye başkanı o harcamaların nasıl karşılandığını bana defalarca anlatmıştır. Şimdi aynı partili olduğu için farklı diyebilirler ama bana defalarca anlattılar.” dedi.

“5 SENEYİ GÖTÜRECEĞİNDEN ŞÜPHE DUYUYORUM”

Çetin’e yönelik eleştirilerini sürdüren Akgün konuşmasının devamında ise şu ifadeleri kullandı: İşçiler ile ilgili mecliste konuşuyor, AK Partili kimsenin çalışmadığını söylüyor. Kardeşim sen 5 yıl belediye meclis üyeliği yaptın, İrfan Mandalı’ya çalışacak bir adam teklif ettin de almadı mı? Bunu yaparsın ondan sonra konuşursun. Sen kimsenin elinden tuttun mu Mustafa Çetin? Çalışanların isimlerini okuyor, isimler üzerinden olur mu bu işler? Çıkarabilirsin ama rencide etmezsin. Kapaklı Belediyesi’nde en erken iflas eden belediye başkanı Mustafa Çetin’dir. 5 seneyi götüreceğinden şüphe duyuyorum. 5 yıl bununla nasıl gidecek bilmiyorum. Her türlü film bunlarda ama söylediğin zaman hepsi sütten çıkmış ak kaşık. Bu iş ahlak meselesi. Kapaklı’nın önünde çok büyük sorunlar var ve bunları çözecek çok iyi kadrolara ihtiyaç var. Maalesef CHP olarak bu yapılanlara dur diyecek bir kadro oluşturamayacağımız aşikar.  Candan hanımın kendisine söyledim ‘Sen bunların rahat edebilmesi için bir yönetim düzeni kurmak istiyorsun’ dedim. Önümüzdeki en büyük tehlike bu. Candan Yüceer, Mustafa Çetin’i bana neden ve niçin met ediyor bilmiyorum. Burada işinden çıkarılan insanlara bir kere yardımcı olmuş mu? Bu insanlar ona oy vermiş. Çetin’i övmekle olmuyor vekillik, buradaki insanlara sahip çıkmakla oluyor. Onlar bunu yapmıyor.

“BUNLARA BU FIRSATI VEREN BİZİM BÖLGE MİLLETVEKİLİMİZDİR”

Mustafa Çetin 8 aylık belediye başkanı oldu da bir tane Kapaklı için meclis kararını bana getirin. Çıkıyor ‘Kapaklı’nın 50 senesini kurtardım’ diyor. Çalışmadan adamlara maaş vererek mi yoksa meclis üyelerinin altına resmi araç vererek mi kurtarıyor? İrfan Mandalı hakkında atıp tutuyorlar ama netice yok. Hakkında adli bir karar varsa sizinle beraberim ama böyle bir şey yok. Ben yerinde olsam Metin Marangoz gibi bir memuru kaybetmem. Ama o ‘Karaağaç’a sürgün ettim’ diyor. Kendi mahallesine sürgün yeri olarak bakıyor. İnsanları karalıyor, bunun başkanlıkla ne alakası var. O geldiği gün duvardan indirdiği resimlerle oraya kinle geldiğini gösterdi. Daha çıkaracak isimleri var ve partimiz böyle yaparsa bu insanlar işsiz kalmaya devam eder. Ben dedim ki 107 milyon lira Spor Toto’nun parası var, onu aldılar. Buraya 107 kere reklam yaptılar. İl Başkanı, milletvekilleri ve valimiz de dahil gittiler. Topu topu 107 milyon lira, Kapaklı’ya geleceği belki 10 milyon lira ve temel atarsanız bitmesi mümkün değil. İçişleri Bakanlığı’na çok güveniyorsa, savcıyı tehdit edeceğine bitmeyen hükümet konağını yaptır. Bunlar tipik AK Parti hareketleri. Bunlara bu fırsatı veren bizim bölge milletvekilimizdir. O da bu işin içinde. Acı tablo bu.


 

Kaynak: Kapaklı Bakış
Yorumlar (3)
İrfan koc 1 yıl önce
İyi akşamlar abi Aleviler hicbirzaman mesep ayrımı yapmadıda yapmazda ortaya mesepcik sokma lütfen candan hanım dogma büyüme alen öz alevi doru ama sen daha önce nerdeydin Hagi pardide koştun şimdi ordası ases yanış olan bence sensin
İrfan koç 1 yıl önce
İyi akşamlar
Mahsun Dost 1 yıl önce
Zafer bey ,
Biraz hazım için SODA iç kesmezse KARBONAT al tavsiyem bırak vekili alevi dedeyi işine bak bee Zafer bey listen 3. olmuş aldığın oy belli çıkardığın delege belli KIRMIZI liste Erdinç Yılmaz 157 delege almış sen hangi karpuzdan bahsediyorsun bence karpuz gibi ikiye bölünen sensin çekemiyorsun hasletinden çatladın paran var arkanda eski belediye başkanı İrfan Mandalı hatta mevcut CHP meclis üyelerinin neredeyse tamamı seni destekledi 1-2 kişi hariç Zafer bey destek ol köstek olma Zafer bey CHP Kapaklıda iktidar olmak istiyorsa ise size de ihtiyaç var Zafer bey eğer CHP de ilçe başkanı ilçe Belediye başkanı olmak istiyorsan üslubuna dikkat et tavsiyem Zafer bey şikayet ettiğin velik alevi dedesi bu partili yaa siz hangi partilisiniz Zafer bey ayırma , ayrıştırma destek ol belki gün gelir sende CHP de bir yerlere gelirsin tavsiyem tabi Zafer bey...

Saygılarımla.....
Namaz Vakti 06 Mayıs 2021
İmsak 04:14
Güneş 05:55
Öğle 13:12
İkindi 17:04
Akşam 20:18
Yatsı 21:52
14°
hafif yağmur
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 37 81
2. Fenerbahçe 37 76
3. Galatasaray 37 75
4. Trabzonspor 37 64
5. Sivasspor 37 58
6. Alanyaspor 38 57
7. Hatayspor 37 57
8. Gaziantep FK 37 54
9. Göztepe 37 51
10. Karagümrük 37 51
11. Konyaspor 37 45
12. Rizespor 37 45
13. Antalyaspor 38 43
14. Başakşehir 37 43
15. Malatyaspor 37 41
16. Kasımpaşa 37 40
17. Kayserispor 37 39
18. Ankaragücü 37 38
19. Erzurumspor 38 37
20. Gençlerbirliği 37 35
21. Denizlispor 37 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 33 67
2. Giresunspor 33 67
3. Samsunspor 33 67
4. İstanbulspor 33 61
5. Altay 33 60
6. Altınordu 33 57
7. Ankara Keçiörengücü 33 55
8. Ümraniye 33 50
9. Tuzlaspor 33 47
10. Bursaspor 33 46
11. Bandırmaspor 33 42
12. Boluspor 33 39
13. Balıkesirspor 33 35
14. Adanaspor 33 34
15. Menemenspor 33 34
16. Akhisar Bld.Spor 33 29
17. Ankaraspor 33 26
18. Eskişehirspor 33 8
Takımlar O P
1. Man City 34 80
2. M. United 33 67
3. Leicester City 34 63
4. Chelsea 34 61
5. West Ham 34 58
6. Tottenham 34 56
7. Liverpool 33 54
8. Everton 33 52
9. Arsenal 34 49
10. Aston Villa 33 48
11. Leeds United 34 47
12. Wolverhampton 34 42
13. Crystal Palace 33 38
14. Brighton 34 37
15. Southampton 33 37
16. Burnley 34 36
17. Newcastle 34 36
18. Fulham 34 27
19. West Bromwich 34 26
20. Sheffield United 34 17
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 34 76
2. Real Madrid 34 74
3. Barcelona 34 74
4. Sevilla 34 70
5. Real Sociedad 34 53
6. Villarreal 34 52
7. Real Betis 34 51
8. Granada 34 45
9. Athletic Bilbao 34 45
10. Celta de Vigo 34 44
11. Osasuna 34 40
12. Cádiz 34 40
13. Levante 34 38
14. Valencia 34 36
15. Getafe 34 34
16. Deportivo Alaves 34 31
17. Real Valladolid 34 31
18. Huesca 34 30
19. Elche 34 30
20. Eibar 34 26

Gelişmelerden Haberdar Olun

@