banner85

banner84

"Belediye başkanı mısın, bostan korkuluğu mu?"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kapaklı İlçe Başkan adayı Zafer Akgün, görevden almalar ve yaptığı atamalar nedeniyle AK Partili Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin’i sert sözlerle eleştirdi. Akgün, “Bir kere yönetici olan bir adam, adam gibi adamsa çalışanı için dedikodu yapıyor kelimesini kullanamaz. Mahalle ağzıyla konuşmaz. Kapaklı kimler tarafından yönetiliyor iyi bakmak lazım. Bir belediye başkanı böyle bir ağızla konuşur mu? Sen nesin? Belediye başkanı mısın, yoksa bostan korkuluğu mu? Sen adamları oradan almak için etkisizleştirmek için gereken her şeyi yapıyorsun. Eğer kişi görevini yapmıyorsa alabilirsin.” dedi.

Gündem 08.11.2019, 13:20 08.11.2019, 18:24 Bakış Haber Merkezi
"Belediye başkanı mısın, bostan korkuluğu mu?"

Kapaklı Bakış - Pınar Bulvarı üzerinde bulunan kendisine ait emlak dükkanında bir basın açıklaması gerçekleştiren CHP Kapaklı İlçe Başkan adayı Zafer Akgün, kongre sürecine ve yerel gündeme dair açıklamalarda bulundu.

“ENTERESAN HADİSELER YAŞADIK”
İlçe Başkanlığına aday olmasının en büyük sebebinin CHP’nin, 31 Mart seçimlerinin ardından Kapaklı’da muhalefet durumuna düşmesi olduğunu ifade eden Akgün, “Bir ilçe başkanı için en zor dönem partinin muhalefette olduğu dönemdir. Partimizi derler toparlar, tekrar iktidara yürütürüz düşüncesiyle, bilgi, birikimimizi bu yönde kullanma amacıyla ilçe başkanı adayı olduk. Süreçte enteresan hadiseler yaşadık ve yaşamaya da devam ediyoruz. 5 aday adayı arkadaşımız oluştu. Olabilir 10 tane de çıkabilir. Başından beri söylediğim bir şey var. Bütün adayların birlikte hareket etmesi önemli. Tek liste bile önemli dedim. Çünkü muhalefetteyiz. İktidar partisinin adayı burada seçim kazandı. İktidarın gücüyle Kapaklı’da rahat hareket etsin istiyorlar. İstediğimizi, dediğimiz şekilde yaparız havası içerisindeler. Bunun karşısında güçlü bir teşkilat kurmamız gerektiğini düşünüyorum. İlk günden beri bunu söylüyorum.” dedi.

“ÖNEMLİ OLAN PARTİNİN BÜTÜNLÜK İÇERİSİNDE KALMASI”
Parti içi eleştirilerde bulunan Akgün, “Mesele asla ilçe başkanı olmak değil. İlçe başkanı olabilirsiniz ama bu parti bölünür parçalanırsa ilçe başkanı olmanız hiçbir şey ifade etmez. Ama maalesef dağınıklıklar devam ediyor. Her ilçe başkan adayı arkadaşımız rengini bile kendi belirliyor, kırmızı, mavi, beyaz. Çok önemli değil ama bu 5 arkadaşımızın bir araya gelip en azından anlaşarak, danışarak belirleyebilir. Bu işin kurayla belirlenmesi lazım. 100 yıllık bir partiyiz, bunları bile organize etmekte güçlük çekiyoruz. Adaylığını ilk açıklayan kişiyim, hiçbir zaman renk belirtmedim. Karşıdaki adaya saygısızlık olur diye. Bunları birlikte belirleyelim dedim ama maalesef neticeyi alamadık. Bu işe aday olan arkadaş, karşı tarafa saygıyı ve bu işin nasıl olması gerektiğini bilecek. Burada bile hata yapıyoruz, bunları düzelmesi lazım. Benim için renk önemli değil, ilçe başkanlığı da önemli değil. Önemli olan partinin birlik bütünlük içerisinde kalması. Birlik içinde kalamazsanız geldiğiniz makamın hiçbir anlamı yok. Mesele birlik beraberlik içerisinde olarak partiyi güçlük tutmak. Karşımızda iktidar partisinin yapmak istediği ve yaptıkları var. Bunlarla mücadele edecek bir teşkilatımız olması lazım.” diye konuştu.

“TALEPLERİMİZ VEKİL NEZDİNDE BİLE ÇOK ÖNEMSENMİYOR”
Parti üye sayısının yetersiz olduğuna vurgu yapan Akgün, “Biz şu anda bin 800 küsur üye ile mahallelerde seçime gireceğiz ve içerisinde 205 tane delege seçeceğiz. Bizim üye sayımız iktidar partisinin üye sayısının yüzde 10’u kadar. Partilerin gücü üye sayısından geçer. Öncelikle üye sayısını çoğaltmamız lazım. Bu konuda Milletvekilimiz Candan Yüceer ile istişaremiz oldu. Üye sayısında sıkıntımız olduğunu, 2 yılda en az 8 bin üye yapacağımı ifade ettim. Ama maalesef bu taleplerimiz vekil nezdinde bile çok önemsenmiyor. Bir partinin gücü üye sayısıyla olur. Bölge milletvekillerimiz maalesef partinin güçlü olmasından ziyade daha çok ‘ben kendi kadromu nasıl kurarım’ derdinde. Bunlar partiye zarar veren şeyler. Hiçbir milletvekilimiz bu çalışma içerisinde olmasın. Önemli olan partinin gücü. Sayın vekile de ilettim. Sizin yapmak istediğiniz eksik. 5 yıl öncesine gitmemiz lazım, seçim kaybettik, bunun analizini doğru yapmamız lazım dedim. Bunun analizi içinde 5 yıl önceki döneme gitmek gerektiğini anlattım. Oradan yola çıkmazsanız hastalığı teşhis edemezsiniz, sonra da tedavi edemezseniz. Siz 5 yıl önceki süreci bölge milletvekilleri olarak iyi yönetemediniz, bugünkü süreci de yönetemiyorsunuz demektir. Yönetemezseniz parti zarar görür.” ifadeleriyle açıklamasını sürdürdü.

“PARTİ İÇERİSİNDE ETNİK SİYASET YAPILAMAZ”
CHP’nin 6 okundan bir tanesinin milliyetçilik olduğunu ifade eden Akgün, “CHP’nin 6 okundan bir tanesi Milliyetçiliktir. Bu ulus milliyetçiliğidir, bölge milliyetçiliği değildir. Parti içerisinde etnik siyaset yapılamaz ama maalesef bunları görüyoruz, hadise iyiye gitmiyor. Partinin iyiye gitmediği yönlerini gördüğüm için sizlerle paylaşma gereği duydum. Mesele hiç kimsenin ilçe başkanı olması meselesi değil, mesele CHP’yi nasıl güçlendiririm, nasıl birlikte hareket edebilirim meselesidir. Birlikte hareket edemez ve güçlendiremezsek iktidar adayı yapamayız. Ben iki hedef koydum. Biri 2021’de bir seçim var diyorum, bu seçimde Kapaklı'dan milletvekili çıkarmak istiyorum. İkincisi ise 2024 seçimlerinde emanete alınan bu belediyeyi geri almak istiyorum. Ben öyle hayalle yatıp hayalle kalkmam dedim. O gün kim aday olur onu bilmem. Zaten adayın kim olduğunun benim için hiçbir önemi yok. Ne ilçe başkanlığında ne de milletvekilliğinin de. Sandıktan kim çıkarsa onun yanında olurum. Mesele, parti olarak başarılı olmak. Ben dediğiniz andan itibaren parti zarar görür, muhalefette kalmaya devam edersiniz.” dedi.

“VEKİLLER ÜZERLERİNE DÜŞENİ YAPSINLAR”
CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer’e yönelik eleştirilerini sürdüren Akgün, “Vekilin üzerine düşen vazifeyi kendisine anlattım. Mesela geçen dönem Çerkezköy Belediyesi gerekli yatırımları aldı. Ama Kapaklı alamadı. İşte burada vekil devreye girerek Kapaklı ile büyükşehir belediyesi arasında bir sorun varsa bu sorunları çözmek için çaba sarf edecekti. Vekilin görevi bunlar. O günlerde bunlar yapılmadığı için yerel seçimi kaybettik. Demek istediğim vekiller üzerlerine düşeni yapsınlar. Onlara her zaman saygımız var. Ama yanlış yaptıklarında da o yanlışları kendilerine söyleyeceğiz. Çünkü onlar vekil biz ise asıl olanız. Her zaman partimizin yanında olacağız ama ayrıştırarak, ötekileştirerek değil. Ne İrfan Mandalı'yı kaybedeceğiz ne de Candan Yüceer'i. Hiç kimseyi kaybetmeyeceğiz ama herkes de üzerine düşeni en doğru şekilde yapmalıdır." diye konuştu.  

“NEREDE OLDUĞUNU BİLMEYEN BİR BELEDİYE BAŞKANI VAR”
Açıklamalarına Kapaklı Belediyesi’ni eleştirerek devam eden Akgün, “Belediyeyi 6 aydır AKP yönetiyor. Biz seçim sürecinde olduğumuzdan ne belediye ne de ilçe teşkilatı takip edilmiyor. Bu nedenle başkan istediğini istediği gibi yapıyor. Veysel Bey sen o büstü oradan aldın mı diyor. Veysel Güven de gidip babasının büstünü alıyor. O büstü Veysel Güven değil senin kaldırman gerekirdi. O büst kamu malıdır, kamu malına zarar verdiği için de o kişi hakkında dava açılır. Ancak o büstü belediye kaldırıp istediği yere koyabilir. Ama Recep Güven Kapaklı'nın kurucu belediye başkanıdır. Dolayısıyla da büstü Recep Güven Parkı’na konulmalıydı. Öyle salma yapılır gibi onu oradan al, bunu şuraya koy, söyleyin İrfan'a büstünü alsın gibi konuşmalar belediye başkanının üslubu değildir. Onu kaldırması gereken sensin ve nasıl kaldırılacağını da biliyorsun. Onu al, şunu ver diyemezsin. Sen önce hangi makamda olduğunu iyi bileceksin. Ancak nerde olduğunu bilmeyen bir belediye başkanı var." dedi.

“BELEDİYEYİ ELEŞTİRMEYECEK KİŞİLER AK PARTİ TARAFINDAN DESTEKLENİYOR”
Akgün açıklamasını şöyle sürdürdü: İlk aday olduğum günden beri aynı şeyi söylüyorum. Belediye yönetilmiyor, idare ediliyor. Para yok diye bağırıyorsun, diğer taraftan kadroları dolduruyorsun. Kent A.Ş’ye adam alıyorsun, senin düğün salonunu işleten adama belediyeden maaş ödüyorsun. Bunlar doğru mu? Tabi onlar ortalığın boşalmasını istiyorlar. Boşaltmayı belediye başkan yardımcıları üzerinden yapmaya çalışıyorlar. 2 başkan yardımcısını görevden alıp yerlerine dışarıdan iki kişi atıyorlar. Bunu neden yapıyorlar? Alınan başkan yardımcılarından Metin Marangoz'u iyi tanıyorum. İslam Hocayı da. Şimdi siz Metin Marangoz'u bu görevden alıp, daha kıymetlisini getiriyorsanız sözüm yok ama Marangoz, belediyede başkan yardımcısı olarak sizin yüz misliniz belediyeciliği bilen bir adam. Sonra çıkıp mecliste diyorsunuz ki kardeşim başkan yardımcısı dedikodu yapıyor. Bir kere bu adamın karakteri buna müsait değil. Metin Marangoz'un karakteri dedikodu yapmaya müsait değil. Onu çok iyi tanıyorum ve arkasındayım. Bir kere yönetici olan bir adam, adam gibi adamsa çalışanı için dedikodu yapıyor kelimesini kullanamaz. Mahalle ağzıyla konuşmaz. Kapaklı kimler tarafından yönetiliyor iyi bakmak lazım. Bir belediye başkanı böyle bir ağızla konuşur mu? Sen nesin? Orada bostan korkuluğu mu? Belediye başkanı mısın? yoksa bostan korkuluğu mu? Sen adamları oradan almak için etkisizleştirmek için gereken her şeyi yapıyorsun. Eğer kişi görevini yapmıyorsa alabilirsin.

Bu adamlar 3 gün sonra görevlerine geri dönecekler. Peki getirdiğin adamlar ne olacak? İşte bu durum maalesef CHP'nin içerinde de var. Belediyeyi takip etmeyip, eleştirmeyecek kişiler AKP tarafından destekleniyor. Biz yarın seçilsek de bu etkimizi devam ettireceğiz. CHP üzerinden sürekli Kapaklı Belediyesini takip edeceğiz. 24 saat enselerindeyiz. Biz bunlar, doğru hizmet etsinler diye gayret edeceğiz. 

"CHP’Yİ MUSTAFA ÇETİN’İN EMRİNE VERMEK İSTEYENLER VAR"
Konuşmasının devamında ‘bizim kimseye bir düşmanlığımız yok’ diyen Akgün, "Ne Mustafa Çetin'e ne bir başkasına düşmanlığımız yok. Ama bizim dönemimizde muhalefet edip yanlışlarını söylemeye devam edeceğiz. Bu görev için aday oldum, bu görev için adayım ve adaylığa devam ediyorum. Birilerinin bize çekil demesi hiçbir şeyi ifade etmez. Çekilmemiz için teklifte bulundular. Ama ben hiç kimsenin sözü ile hareket etmem. Biz birilerinin emri ile aday olmadığımız için birilerinin emriyle de bu işten vazgeçmeyiz. Herkes haddini, hukukunu, ve hududunu bilecek. Bize bu teklifler edildi. Benim asla hiçbir şeye ihtiyacım yok. İlçe başkanı olmaya da ihtiyacım yok. Ama olduğumda onur duyarım. Bizi istemeyip CHP'yi Mustafa Çetin'in emrine vermek isteyenler var. Kimse buna cüret etmesin. Onların hesaplarının neler olduğunu iyi biliyorum. O hesapların çok iyi biliyorum. 30 yıldır bu siyasetin içerisindeyim. Ama kimse şahsi hesap yapmasın. Mustafa Çetin üzerinden CHP kurmaya çalışmasın. Biz birleşip bütünleşerek partimizi iktidara taşımak istiyoruz. Bizim şahsi bir hesabımız yok.” ifadeleriyle açıklamasını tamamladı.

Kaynak: Kapaklı Bakış
Yorumlar (2)
Ali aras 7 ay önce
MaşşAllah Zafer beyin üslübü çok iyi
Hıyar tarlasında çok gezmiş kendine bostan korkuluğu arar olmuş !
Bizim eski patates tarlası kapaklımızda şimdiye kadar böyle eleştiriler yapmıyordu 15 yıl iktidardaydınız Türkiye’de tanınır bir belediye yaptınız,
ne yazıkki
Tüm ulusal medyalarda dalga konusu oldu Maalesef
İşe alımlar ile çıkışlar başkanımızın taktirindedir
15 yıl boyunca kimse işe alım ile çıkışlardan bahsetmemişti ne hikmetse.
Zafer bey isterse 7500 TL maaşlı ilkokul mezunu işçi ismi verebilirim belediyede çalışan !
Yani olay büstlerde ise
Kamu malına zarar verildiğini düşünüyorsa
Kapaklıda yaşayan çocuklarımıza yönelik bir sosyal tesisin olmadığını hatırlatmak isterim
ha bu arada Büstlerin fiyatı nekadardı bilen varmı ?
Saygılarımla selamlıyorum
Ali aras 7 ay önce
MaşşAllah Zafer beyin üslübü çok iyi
Hıyar tarlasında çok gezmiş kendine bostan korkuluğu arar olmuş !
Bizim eski patates tarlası kapaklımızda şimdiye kadar böyle eleştiriler yapmıyordu 15 yıl iktidardaydınız Türkiye’de tanınır bir belediye yaptınız,
ne yazıkki
Tüm ulusal medyalarda dalga konusu oldu Maalesef
İşe alımlar ile çıkışlar başkanımızın taktirindedir
15 yıl boyunca kimse işe alım ile çıkışlardan bahsetmemişti ne hikmetse.
Zafer bey isterse 7500 TL maaşlı ilkokul mezunu işçi ismi verebilirim belediyede çalışan !
Yani olay büstlerde ise
Kamu malına zarar verildiğini düşünüyorsa
Kapaklıda yaşayan çocuklarımıza yönelik bir sosyal tesisin olmadığını hatırlatmak isterim
ha bu arada Büstlerin fiyatı nekadardı bilen varmı ?
Saygılarımla selamlıyorum
banner80
Namaz Vakti 30 Mayıs 2020
İmsak 03:40
Güneş 05:35
Öğle 13:12
İkindi 17:11
Akşam 20:40
Yatsı 22:26
banner81
11°
parçalı az bulutlu
banner82
banner83
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 26 53
2. Başakşehir 26 53
3. Galatasaray 26 50
4. Sivasspor 26 49
5. Beşiktaş 26 44
6. Alanyaspor 26 43
7. Fenerbahçe 26 40
8. Göztepe 26 37
9. Gaziantep FK 26 32
10. Denizlispor 26 31
11. Antalyaspor 26 30
12. Gençlerbirliği 26 28
13. Kasımpaşa 26 26
14. Konyaspor 26 26
15. Malatyaspor 26 25
16. Çaykur Rizespor 26 25
17. Ankaragücü 26 23
18. Kayserispor 26 22
Takımlar O P
1. Hatayspor 28 53
2. Erzurum BB 28 47
3. Bursaspor 28 46
4. Adana Demirspor 28 45
5. Akhisar Bld.Spor 28 45
6. Fatih Karagümrük 28 43
7. Altay 28 43
8. Ümraniye 28 40
9. Giresunspor 27 38
10. Keçiörengücü 28 35
11. Balıkesirspor 28 35
12. Menemen Belediyespor 28 35
13. İstanbulspor 27 33
14. Altınordu 28 31
15. Boluspor 28 25
16. Osmanlıspor 28 24
17. Adanaspor 28 20
18. Eskişehirspor 28 17
Takımlar O P
1. Liverpool 29 82
2. Man City 28 57
3. Leicester City 29 53
4. Chelsea 29 48
5. M. United 29 45
6. Wolverhampton 29 43
7. Sheffield United 28 43
8. Tottenham 29 41
9. Arsenal 28 40
10. Burnley 29 39
11. Crystal Palace 29 39
12. Everton 29 37
13. Newcastle 29 35
14. Southampton 29 34
15. Brighton 29 29
16. West Ham 29 27
17. Watford 29 27
18. Bournemouth 29 27
19. Aston Villa 28 25
20. Norwich City 29 21
Takımlar O P
1. Barcelona 27 58
2. Real Madrid 27 56
3. Sevilla 27 47
4. Real Sociedad 27 46
5. Getafe 27 46
6. Atletico Madrid 27 45
7. Valencia 27 42
8. Villarreal 27 38
9. Granada 27 38
10. Athletic Bilbao 27 37
11. Osasuna 27 34
12. Real Betis 27 33
13. Levante 27 33
14. Deportivo Alaves 27 32
15. Real Valladolid 27 29
16. Eibar 27 27
17. Celta de Vigo 27 26
18. Mallorca 27 25
19. Leganés 27 23
20. Espanyol 27 20

Gelişmelerden Haberdar Olun

@