banner85

banner84

"Belediye başkanı mısın, bostan korkuluğu mu?"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kapaklı İlçe Başkan adayı Zafer Akgün, görevden almalar ve yaptığı atamalar nedeniyle AK Partili Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin’i sert sözlerle eleştirdi. Akgün, “Bir kere yönetici olan bir adam, adam gibi adamsa çalışanı için dedikodu yapıyor kelimesini kullanamaz. Mahalle ağzıyla konuşmaz. Kapaklı kimler tarafından yönetiliyor iyi bakmak lazım. Bir belediye başkanı böyle bir ağızla konuşur mu? Sen nesin? Belediye başkanı mısın, yoksa bostan korkuluğu mu? Sen adamları oradan almak için etkisizleştirmek için gereken her şeyi yapıyorsun. Eğer kişi görevini yapmıyorsa alabilirsin.” dedi.

Gündem 08.11.2019, 13:20 08.11.2019, 18:24 Bakış Haber Merkezi
"Belediye başkanı mısın, bostan korkuluğu mu?"
banner44

Kapaklı Bakış - Pınar Bulvarı üzerinde bulunan kendisine ait emlak dükkanında bir basın açıklaması gerçekleştiren CHP Kapaklı İlçe Başkan adayı Zafer Akgün, kongre sürecine ve yerel gündeme dair açıklamalarda bulundu.

“ENTERESAN HADİSELER YAŞADIK”
İlçe Başkanlığına aday olmasının en büyük sebebinin CHP’nin, 31 Mart seçimlerinin ardından Kapaklı’da muhalefet durumuna düşmesi olduğunu ifade eden Akgün, “Bir ilçe başkanı için en zor dönem partinin muhalefette olduğu dönemdir. Partimizi derler toparlar, tekrar iktidara yürütürüz düşüncesiyle, bilgi, birikimimizi bu yönde kullanma amacıyla ilçe başkanı adayı olduk. Süreçte enteresan hadiseler yaşadık ve yaşamaya da devam ediyoruz. 5 aday adayı arkadaşımız oluştu. Olabilir 10 tane de çıkabilir. Başından beri söylediğim bir şey var. Bütün adayların birlikte hareket etmesi önemli. Tek liste bile önemli dedim. Çünkü muhalefetteyiz. İktidar partisinin adayı burada seçim kazandı. İktidarın gücüyle Kapaklı’da rahat hareket etsin istiyorlar. İstediğimizi, dediğimiz şekilde yaparız havası içerisindeler. Bunun karşısında güçlü bir teşkilat kurmamız gerektiğini düşünüyorum. İlk günden beri bunu söylüyorum.” dedi.

“ÖNEMLİ OLAN PARTİNİN BÜTÜNLÜK İÇERİSİNDE KALMASI”
Parti içi eleştirilerde bulunan Akgün, “Mesele asla ilçe başkanı olmak değil. İlçe başkanı olabilirsiniz ama bu parti bölünür parçalanırsa ilçe başkanı olmanız hiçbir şey ifade etmez. Ama maalesef dağınıklıklar devam ediyor. Her ilçe başkan adayı arkadaşımız rengini bile kendi belirliyor, kırmızı, mavi, beyaz. Çok önemli değil ama bu 5 arkadaşımızın bir araya gelip en azından anlaşarak, danışarak belirleyebilir. Bu işin kurayla belirlenmesi lazım. 100 yıllık bir partiyiz, bunları bile organize etmekte güçlük çekiyoruz. Adaylığını ilk açıklayan kişiyim, hiçbir zaman renk belirtmedim. Karşıdaki adaya saygısızlık olur diye. Bunları birlikte belirleyelim dedim ama maalesef neticeyi alamadık. Bu işe aday olan arkadaş, karşı tarafa saygıyı ve bu işin nasıl olması gerektiğini bilecek. Burada bile hata yapıyoruz, bunları düzelmesi lazım. Benim için renk önemli değil, ilçe başkanlığı da önemli değil. Önemli olan partinin birlik bütünlük içerisinde kalması. Birlik içinde kalamazsanız geldiğiniz makamın hiçbir anlamı yok. Mesele birlik beraberlik içerisinde olarak partiyi güçlük tutmak. Karşımızda iktidar partisinin yapmak istediği ve yaptıkları var. Bunlarla mücadele edecek bir teşkilatımız olması lazım.” diye konuştu.

“TALEPLERİMİZ VEKİL NEZDİNDE BİLE ÇOK ÖNEMSENMİYOR”
Parti üye sayısının yetersiz olduğuna vurgu yapan Akgün, “Biz şu anda bin 800 küsur üye ile mahallelerde seçime gireceğiz ve içerisinde 205 tane delege seçeceğiz. Bizim üye sayımız iktidar partisinin üye sayısının yüzde 10’u kadar. Partilerin gücü üye sayısından geçer. Öncelikle üye sayısını çoğaltmamız lazım. Bu konuda Milletvekilimiz Candan Yüceer ile istişaremiz oldu. Üye sayısında sıkıntımız olduğunu, 2 yılda en az 8 bin üye yapacağımı ifade ettim. Ama maalesef bu taleplerimiz vekil nezdinde bile çok önemsenmiyor. Bir partinin gücü üye sayısıyla olur. Bölge milletvekillerimiz maalesef partinin güçlü olmasından ziyade daha çok ‘ben kendi kadromu nasıl kurarım’ derdinde. Bunlar partiye zarar veren şeyler. Hiçbir milletvekilimiz bu çalışma içerisinde olmasın. Önemli olan partinin gücü. Sayın vekile de ilettim. Sizin yapmak istediğiniz eksik. 5 yıl öncesine gitmemiz lazım, seçim kaybettik, bunun analizini doğru yapmamız lazım dedim. Bunun analizi içinde 5 yıl önceki döneme gitmek gerektiğini anlattım. Oradan yola çıkmazsanız hastalığı teşhis edemezsiniz, sonra da tedavi edemezseniz. Siz 5 yıl önceki süreci bölge milletvekilleri olarak iyi yönetemediniz, bugünkü süreci de yönetemiyorsunuz demektir. Yönetemezseniz parti zarar görür.” ifadeleriyle açıklamasını sürdürdü.

“PARTİ İÇERİSİNDE ETNİK SİYASET YAPILAMAZ”
CHP’nin 6 okundan bir tanesinin milliyetçilik olduğunu ifade eden Akgün, “CHP’nin 6 okundan bir tanesi Milliyetçiliktir. Bu ulus milliyetçiliğidir, bölge milliyetçiliği değildir. Parti içerisinde etnik siyaset yapılamaz ama maalesef bunları görüyoruz, hadise iyiye gitmiyor. Partinin iyiye gitmediği yönlerini gördüğüm için sizlerle paylaşma gereği duydum. Mesele hiç kimsenin ilçe başkanı olması meselesi değil, mesele CHP’yi nasıl güçlendiririm, nasıl birlikte hareket edebilirim meselesidir. Birlikte hareket edemez ve güçlendiremezsek iktidar adayı yapamayız. Ben iki hedef koydum. Biri 2021’de bir seçim var diyorum, bu seçimde Kapaklı'dan milletvekili çıkarmak istiyorum. İkincisi ise 2024 seçimlerinde emanete alınan bu belediyeyi geri almak istiyorum. Ben öyle hayalle yatıp hayalle kalkmam dedim. O gün kim aday olur onu bilmem. Zaten adayın kim olduğunun benim için hiçbir önemi yok. Ne ilçe başkanlığında ne de milletvekilliğinin de. Sandıktan kim çıkarsa onun yanında olurum. Mesele, parti olarak başarılı olmak. Ben dediğiniz andan itibaren parti zarar görür, muhalefette kalmaya devam edersiniz.” dedi.

“VEKİLLER ÜZERLERİNE DÜŞENİ YAPSINLAR”
CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer’e yönelik eleştirilerini sürdüren Akgün, “Vekilin üzerine düşen vazifeyi kendisine anlattım. Mesela geçen dönem Çerkezköy Belediyesi gerekli yatırımları aldı. Ama Kapaklı alamadı. İşte burada vekil devreye girerek Kapaklı ile büyükşehir belediyesi arasında bir sorun varsa bu sorunları çözmek için çaba sarf edecekti. Vekilin görevi bunlar. O günlerde bunlar yapılmadığı için yerel seçimi kaybettik. Demek istediğim vekiller üzerlerine düşeni yapsınlar. Onlara her zaman saygımız var. Ama yanlış yaptıklarında da o yanlışları kendilerine söyleyeceğiz. Çünkü onlar vekil biz ise asıl olanız. Her zaman partimizin yanında olacağız ama ayrıştırarak, ötekileştirerek değil. Ne İrfan Mandalı'yı kaybedeceğiz ne de Candan Yüceer'i. Hiç kimseyi kaybetmeyeceğiz ama herkes de üzerine düşeni en doğru şekilde yapmalıdır." diye konuştu.  

“NEREDE OLDUĞUNU BİLMEYEN BİR BELEDİYE BAŞKANI VAR”
Açıklamalarına Kapaklı Belediyesi’ni eleştirerek devam eden Akgün, “Belediyeyi 6 aydır AKP yönetiyor. Biz seçim sürecinde olduğumuzdan ne belediye ne de ilçe teşkilatı takip edilmiyor. Bu nedenle başkan istediğini istediği gibi yapıyor. Veysel Bey sen o büstü oradan aldın mı diyor. Veysel Güven de gidip babasının büstünü alıyor. O büstü Veysel Güven değil senin kaldırman gerekirdi. O büst kamu malıdır, kamu malına zarar verdiği için de o kişi hakkında dava açılır. Ancak o büstü belediye kaldırıp istediği yere koyabilir. Ama Recep Güven Kapaklı'nın kurucu belediye başkanıdır. Dolayısıyla da büstü Recep Güven Parkı’na konulmalıydı. Öyle salma yapılır gibi onu oradan al, bunu şuraya koy, söyleyin İrfan'a büstünü alsın gibi konuşmalar belediye başkanının üslubu değildir. Onu kaldırması gereken sensin ve nasıl kaldırılacağını da biliyorsun. Onu al, şunu ver diyemezsin. Sen önce hangi makamda olduğunu iyi bileceksin. Ancak nerde olduğunu bilmeyen bir belediye başkanı var." dedi.

“BELEDİYEYİ ELEŞTİRMEYECEK KİŞİLER AK PARTİ TARAFINDAN DESTEKLENİYOR”
Akgün açıklamasını şöyle sürdürdü: İlk aday olduğum günden beri aynı şeyi söylüyorum. Belediye yönetilmiyor, idare ediliyor. Para yok diye bağırıyorsun, diğer taraftan kadroları dolduruyorsun. Kent A.Ş’ye adam alıyorsun, senin düğün salonunu işleten adama belediyeden maaş ödüyorsun. Bunlar doğru mu? Tabi onlar ortalığın boşalmasını istiyorlar. Boşaltmayı belediye başkan yardımcıları üzerinden yapmaya çalışıyorlar. 2 başkan yardımcısını görevden alıp yerlerine dışarıdan iki kişi atıyorlar. Bunu neden yapıyorlar? Alınan başkan yardımcılarından Metin Marangoz'u iyi tanıyorum. İslam Hocayı da. Şimdi siz Metin Marangoz'u bu görevden alıp, daha kıymetlisini getiriyorsanız sözüm yok ama Marangoz, belediyede başkan yardımcısı olarak sizin yüz misliniz belediyeciliği bilen bir adam. Sonra çıkıp mecliste diyorsunuz ki kardeşim başkan yardımcısı dedikodu yapıyor. Bir kere bu adamın karakteri buna müsait değil. Metin Marangoz'un karakteri dedikodu yapmaya müsait değil. Onu çok iyi tanıyorum ve arkasındayım. Bir kere yönetici olan bir adam, adam gibi adamsa çalışanı için dedikodu yapıyor kelimesini kullanamaz. Mahalle ağzıyla konuşmaz. Kapaklı kimler tarafından yönetiliyor iyi bakmak lazım. Bir belediye başkanı böyle bir ağızla konuşur mu? Sen nesin? Orada bostan korkuluğu mu? Belediye başkanı mısın? yoksa bostan korkuluğu mu? Sen adamları oradan almak için etkisizleştirmek için gereken her şeyi yapıyorsun. Eğer kişi görevini yapmıyorsa alabilirsin.

Bu adamlar 3 gün sonra görevlerine geri dönecekler. Peki getirdiğin adamlar ne olacak? İşte bu durum maalesef CHP'nin içerinde de var. Belediyeyi takip etmeyip, eleştirmeyecek kişiler AKP tarafından destekleniyor. Biz yarın seçilsek de bu etkimizi devam ettireceğiz. CHP üzerinden sürekli Kapaklı Belediyesini takip edeceğiz. 24 saat enselerindeyiz. Biz bunlar, doğru hizmet etsinler diye gayret edeceğiz. 

"CHP’Yİ MUSTAFA ÇETİN’İN EMRİNE VERMEK İSTEYENLER VAR"
Konuşmasının devamında ‘bizim kimseye bir düşmanlığımız yok’ diyen Akgün, "Ne Mustafa Çetin'e ne bir başkasına düşmanlığımız yok. Ama bizim dönemimizde muhalefet edip yanlışlarını söylemeye devam edeceğiz. Bu görev için aday oldum, bu görev için adayım ve adaylığa devam ediyorum. Birilerinin bize çekil demesi hiçbir şeyi ifade etmez. Çekilmemiz için teklifte bulundular. Ama ben hiç kimsenin sözü ile hareket etmem. Biz birilerinin emri ile aday olmadığımız için birilerinin emriyle de bu işten vazgeçmeyiz. Herkes haddini, hukukunu, ve hududunu bilecek. Bize bu teklifler edildi. Benim asla hiçbir şeye ihtiyacım yok. İlçe başkanı olmaya da ihtiyacım yok. Ama olduğumda onur duyarım. Bizi istemeyip CHP'yi Mustafa Çetin'in emrine vermek isteyenler var. Kimse buna cüret etmesin. Onların hesaplarının neler olduğunu iyi biliyorum. O hesapların çok iyi biliyorum. 30 yıldır bu siyasetin içerisindeyim. Ama kimse şahsi hesap yapmasın. Mustafa Çetin üzerinden CHP kurmaya çalışmasın. Biz birleşip bütünleşerek partimizi iktidara taşımak istiyoruz. Bizim şahsi bir hesabımız yok.” ifadeleriyle açıklamasını tamamladı.

Kaynak: Kapaklı Bakış
Yorumlar (2)
Ali aras 1 hafta önce
MaşşAllah Zafer beyin üslübü çok iyi
Hıyar tarlasında çok gezmiş kendine bostan korkuluğu arar olmuş !
Bizim eski patates tarlası kapaklımızda şimdiye kadar böyle eleştiriler yapmıyordu 15 yıl iktidardaydınız Türkiye’de tanınır bir belediye yaptınız,
ne yazıkki
Tüm ulusal medyalarda dalga konusu oldu Maalesef
İşe alımlar ile çıkışlar başkanımızın taktirindedir
15 yıl boyunca kimse işe alım ile çıkışlardan bahsetmemişti ne hikmetse.
Zafer bey isterse 7500 TL maaşlı ilkokul mezunu işçi ismi verebilirim belediyede çalışan !
Yani olay büstlerde ise
Kamu malına zarar verildiğini düşünüyorsa
Kapaklıda yaşayan çocuklarımıza yönelik bir sosyal tesisin olmadığını hatırlatmak isterim
ha bu arada Büstlerin fiyatı nekadardı bilen varmı ?
Saygılarımla selamlıyorum
Ali aras 1 hafta önce
MaşşAllah Zafer beyin üslübü çok iyi
Hıyar tarlasında çok gezmiş kendine bostan korkuluğu arar olmuş !
Bizim eski patates tarlası kapaklımızda şimdiye kadar böyle eleştiriler yapmıyordu 15 yıl iktidardaydınız Türkiye’de tanınır bir belediye yaptınız,
ne yazıkki
Tüm ulusal medyalarda dalga konusu oldu Maalesef
İşe alımlar ile çıkışlar başkanımızın taktirindedir
15 yıl boyunca kimse işe alım ile çıkışlardan bahsetmemişti ne hikmetse.
Zafer bey isterse 7500 TL maaşlı ilkokul mezunu işçi ismi verebilirim belediyede çalışan !
Yani olay büstlerde ise
Kamu malına zarar verildiğini düşünüyorsa
Kapaklıda yaşayan çocuklarımıza yönelik bir sosyal tesisin olmadığını hatırlatmak isterim
ha bu arada Büstlerin fiyatı nekadardı bilen varmı ?
Saygılarımla selamlıyorum
banner80
Namaz Vakti 17 Kasım 2019
İmsak 06:24
Güneş 07:52
Öğle 13:00
İkindi 15:34
Akşam 17:58
Yatsı 19:21
banner81
15°
açık
banner82
banner83
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Sivasspor 11 21
2. Fenerbahçe 11 20
3. Trabzonspor 11 19
4. Alanyaspor 11 19
5. Başakşehir 11 19
6. Galatasaray 11 19
7. Malatyaspor 11 18
8. Beşiktaş 11 18
9. Gaziantep FK 11 15
10. Çaykur Rizespor 11 14
11. Göztepe 11 13
12. Konyaspor 11 13
13. Kasımpaşa 11 12
14. Denizlispor 11 11
15. Antalyaspor 11 11
16. Gençlerbirliği 11 10
17. Ankaragücü 11 9
18. Kayserispor 11 7
Takımlar O P
1. Hatayspor 11 21
2. Fatih Karagümrük 11 19
3. Ümraniye 11 18
4. Balıkesirspor 11 18
5. Akhisar Bld.Spor 11 18
6. Erzurum BB 11 18
7. Keçiörengücü 11 18
8. Bursaspor 11 17
9. Menemen Belediyespor 11 17
10. Altay 11 15
11. Adana Demirspor 11 12
12. İstanbulspor 11 12
13. Giresunspor 11 12
14. Boluspor 11 10
15. Osmanlıspor 11 10
16. Adanaspor 11 8
17. Altınordu 11 7
18. Eskişehirspor 11 1
Takımlar O P
1. Liverpool 12 34
2. Leicester City 12 26
3. Chelsea 12 26
4. Man City 12 25
5. Sheffield United 12 17
6. Arsenal 12 17
7. M. United 12 16
8. Wolverhampton 12 16
9. Bournemouth 12 16
10. Burnley 12 15
11. Brighton 12 15
12. Crystal Palace 12 15
13. Newcastle 12 15
14. Tottenham 12 14
15. Everton 12 14
16. West Ham 12 13
17. Aston Villa 12 11
18. Watford 12 8
19. Southampton 12 8
20. Norwich City 12 7
Takımlar O P
1. Barcelona 12 25
2. Real Madrid 12 25
3. Atletico Madrid 13 24
4. Sevilla 13 24
5. Real Sociedad 13 23
6. Athletic Bilbao 13 20
7. Getafe 13 20
8. Granada 13 20
9. Valencia 13 20
10. Osasuna 13 19
11. Villarreal 13 18
12. Levante 13 17
13. Real Valladolid 13 17
14. Deportivo Alaves 13 15
15. Eibar 13 15
16. Mallorca 13 14
17. Real Betis 13 13
18. Celta de Vigo 13 9
19. Espanyol 13 8
20. Leganés 13 6

Gelişmelerden Haberdar Olun

@