banner71

“Az laf çok iş felsefesi ile bir yola çıktık”

AK Parti Kapaklı İlçe Başkanlığı görevine atanan Recep Biyik için devir-teslim töreni düzenlendi. Biyik görevi, AK Parti Kapaklı İlçe Başkanvekili Mehmet Aymak’dan devraldı. Biyik, yeni başlangıçlar heyecan uyandırdığını belirterek, “Az laf çok iş felsefesi ile bir yola çıktık.”dedi.

Gündem 10.07.2020, 21:01 Bakış Haber Merkezi
“Az laf çok iş felsefesi ile bir yola çıktık”

Kapaklı Bakış- AK Parti Kapaklı İlçe Başkanlığı görevine atanan Recep Biyik için devir-teslim töreni düzenlendi. Biyik görevi, AK Parti Kapaklı İlçe Başkanvekili Mehmet Aymak’dan devraldı.  Biyik, yeni başlangıçlar heyecan uyandırdığını belirterek, “Az laf çok iş felsefesi ile bir yola çıktık.”dedi.

AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Salih Bezgin’in 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler sürecinden görevinden istifa edip belediye başkan aday adaylığını açıklamasının ardından bu göreve Ercan Üçel atanmıştı. Yaklaşık 1,5 yıl bu görevi sürdüren ve Kapaklı Belediyesi’nin AK Parti’ye geçmesinde büyük katkısı olan Üçel, genel merkez tarafından görevden alınmış, bu görevi ise vekaleten Mehmet Aymak yürütüyordu. Koronavirüs salgını nedeniyle asaleten ataması geciken ve vekaleten yürütülen AK Parti Kapaklı İlçe Başkanlığı’na yaklaşık 8 ay sonra geçtiğimiz 8 Haziran günü Recep Biyik atandı.
2009 ve 2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den Kapaklı Belediye Başkan aday adayı da olan Biyik için Kazak Gölü’nde devir-teslim töreni düzenlendi. Törene Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, AK Parti Kapaklı eski ilçe başkanlarından Salih Bezgin, Ercan Üçel, Ali Osman Orhan ve çok sayıda davetli katıldı.  Burada partililer hep birlikte akşam yemeği yedi. 

“YENİ İLÇE BAŞKANIMIZ BAYRAĞI DAHA YUKARI TAŞIYACAKTIR”

Programda ilk olarak ilçe başkan vekilliği görevini sürdüren Mehmet Aymak söz aldı. Aymak, “Herkes müsterih olsun. Yeni dönemde yeni ilçe başkanımız daha hızlı koşarak bayrağı daha yukarı taşıyacaktır. 6,5 aydır vekaleten başkanlığı yürütüyorum. benden önce başkanlık yapan Ercan Üçel’e teşekkür ediyorum. Önümüzde bir yerel seçim vardı ve genel merkezimizin verdiği kararlar kritikti. Önemli ve kritik bir karar verildi ve önce ilçe başkanımız belirlendi. Daha sonra Mustafa Çetin başkanımız aday olarak açıklandı. Güçlü teşkilat ve güçlü aday ile zafer kaçınılmazdı ve zafer bizlerin oldu. O günden bugüne daha verimli çalışarak bundan sonra neler yaparız, Kapaklı halkı bunu görecek. Bu bir veda değil yeni bir başlangıçtır.” dedi.

“BİR KARDEŞİNİZ OLARAK HER ZAMAN YANINIZDAYIM”

Aymak’ın ardından eski İlçe Başkanlarından Ercan Üçel söz aldı. Üçel, yeni ilçe başkanı olan Recep Biyik ile ilgili bir anısını anlatarak konuşmasına başladı. Üçel, “İyi bir dava adamı olmak istifa dilekçesini cebinde taşımaktır. Bir kardeşiniz olarak her zaman yanınızdayım.” dedi.

“BAŞARIMIZDA HERKESİN HAKKI VAR”

Katılımcıları selamlayarak konuşmasına başlayan Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, “Bugün böyle kutsal ve anlamlı günde görev teslimine katılmaktan gurur duyuyorum. Değerli dostlar, bir çok anımız var. 1994 yılında 25 yaşında meclis üyesi olarak Kapaklı’da siyasi arenasına girmiş biri olarak söyleyebilirim ki, siyaset insanın hep kendisinden vermektir. İçinizde vatan, millet aşkı varsa, aşk ile çalışan yorulmaz şiarı varsa hiçbir sıkıntının ehemmiyeti kalmıyor. Eski belediye meydanındaki mahşeri kalabalığı ve insanların gözyaşlarını unutamıyorum. Başarımızda herkesin hakkı var. Halkımız başarılı olacağımızı inandırdı ve Trakya’da en iyi oy aldık. 15 aydır görevdeyim ve bu sürede gerçekten geceme gündüzümü katmaya çalışıyorum. Gelen her vatandaşı kendim karşılamak için özen gösteriyorum. Zor bir göreve talip oldunuz. 11 ilçe arasında Kapaklı farklı özelliği var. Bir kere yeni ilçe olması hasabi ile çok eksik var. Devlet Hastanesi, emniyetimiz, eğitim sorunu velhasılıkelam kalabalığı fazla olan alt yapı üst yapı eksiği olan ilçeyiz. Hal böyle olunca sıkça Ankara’ya gideceğiz. Benim de bayağı bir Ankara programım olmuştu. Meclis başkanımız, kıymetli hocamız ve vekillerimiz bize yardım etmek için elinden geleni yapıyorlar. Ama Ankara’da dosya takibi yapmazsak istediğimizi alamayız. Ben her yerde söylüyorum, Kapaklı’ya pozitif ayrımcılık beklemekten doğal hakkımız yok. 125 bin nüfuslu ilçenin sorunlarını çözmek için Ankara yollarını aşındırmak gerekiyor. Hastane konusunda Ankara’da her bürokrasiyi aşmaya çalıştık. Sonunda hastane işi bitti ve temelini atacağız. Akabinde Yıldızkent kavşağı ile ilgili önemli mesai harcadım. Emniyet binası ile ilgili de 60 gün içinde proje ihalesi yapılacak ve uygulama projesi tamamlanınca temel atımı ve ihale aşaması bitecek. Millet bahçesi ile ilgili önemli bir yol aldık. Yerel anlamda en sıkıntılı olan şey yollarımızdı. Bunlalarla ilgili de ihalemizin yasal prosedürü bitince 2 yılda Kapaklı’da asfalt şikayeti olmayacak. 
Kaldırım çalışmaları ve kilit taşı çalışmaları, Pınar Bulvarı çalışması devam ediyor. Sosyal anlamda projeler inşallah bitecek ve temellerini atacağız. Kapaklı’da termal su araması yaptık ve MTA ile görüşme sonucu kazı işlemleri yapılacak. Sıcak su bulursak bölgemize katkısı olacaktır. Kapaklı halkı, AK Parti kurulduğundan bu yana görevini yapmıştır. Her zaman partiye yüzde 50 üzerinde destek çıkmıştır. Sahada da sandıkta da mahcup hiç olmadık. Bize destek veren herkese, yüzde 54 oyu göz önünde bulundurarak Ankara’da yoğun mesai harcayalım. 2024’e geldiğimizde halkın karşısında başımız dik olsun. Meclis üyelerimizle beraber sosyal belediyeciliğin gereklerini yapmaya çalışıyoruz. Makamımızı giriş kata taşıdık yetmedi vatandaşlarımızın evlerine gitmeye başladık.” dedi.

“SARAY’A VE ÇERKEZKÖY’E AYNA OLALIM”

Çetin, “Kapaklı’nın adını Ankara’da daha çok söyleyelim Saray’a ve Çerkezköy’e ayna olalım. Hayrabolu, Süleymanpaşa önemli ilçelerimiz ancak buradaki AK Partili seçmeni küstürmemek için, onları mahcup etmemek için farkımızı ortaya koymalıyız. Bunu bir rica olarak iletmek istiyorum. Kapaklı için pozitif ayrımcılık istiyorum.” ifadelerini kullandı.

“SİYASETİN BU YÜKÜNÜ OMUZLARIMIZA ALDIK” 

AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Recep Biyik ise, yeni başlangıçların heyecan uyandırdığını belirterek, “Bu heyecanı hissediyorum. Kapaklı’da AK Parti’de 2014 yılında, İstanbul teşkilatlarından sonra doğduğum bu topraklara hizmet etmek için Tekirdağ siyasetinde devam etme kararı almıştım. Buraya geldiğimde dost edindiğim teşkilat mensupları, sıcakkanlılıkları bizim bu saatten sonra başka yerde siyaset yapmamızı engelledi. Çok farklı alanlarda çalışan, aynı zamanda siyasette yer edinmiş ortaklığımız oldu. Siyasetteki arkadaşlarımızla hemhal olduk. Bu bir aşk ve bu görev bize nasip oldu. Belediye Başkanımız Kapaklı’nın beklentilerini, hükümetten istediklerini ve kaybedilen 15 yıldan sonra yapılması gerekenleri sıraladı. Bu bir zor görev, bu görevin bizde ayrı bir ulviyeti var. Siyasetin her zaman zoru vardır. Siyasetin bu yükünü omuzlarımıza aldık. Bayrak yarışında daha önceki görev yapan arkadaşlarımızın gayretini daha ileriye kardeşlik hukuku ile ileriye götüreceğiz. Bu meselelerin başlangıcında, AK Parti’nin belde dönemindeki görev yapanlara, ilçe olduktan sonra görev yapan Ali Osman başkanıma, Salih başkanıma ve Ercan başkanıma, kadın kollarımıza ve diğer teşkilat mensuplarıma teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun emeklerini zayi etmesin. Az laf çok iş felsefesi ile bir yola çıktık. Allah’ın izniyle İl Başkanımızın bize yüklediği her görevi yapacağımızı belirtmek isterim. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın koymuş olduğu 2023, 2053 ve 2071 vizyonları  çerçevesinde çalışmalarımızı sürdüreceğimizi bildiriyoruz. Herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

“YENİ BİR SÜREÇ BAŞLIYOR”

Son konuşmayı ise AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan yaptı. Özcan, “AK Parti iktidarı öncesi milleti kendisi için neyin iyi olduğunu tarif edemeyen bir merkezin olduğunu biliyoruz. Bu merkezde, askeri müdahaleler, komplolar planladığını gördük. Çevreden gelenlerin Türkiye’de ağır bedeller ödediğini de biliyoruz. Düne nispetle çok daha sıkı, et ve kemik misali yol yürümemiz gerektiğini biliyoruz. Çok şey yaptık ama yaptıklarımızı yazmak lazım. Bir parti olarak değil aydın yarınları inşa etmek için bu durumda olmak zorundayız. Bugün fethin simgesi ve ecdadın emaneti Ayasofya, Recep Tayyip Erdoğan ile prangalarından kurtuldu. Bu bir haykırış, kurtuluş mücadelesinin devamıdır. Bugün Kapaklı ilçemiz içinde hayırlı bir gündeyiz. İlçe başkanlık görevine gelen Recep Biyik’a hayırlı olsun diyorum. Eski ilçe başkanlarımıza da teşekkür ediyorum. Değerli dava arkadaşlarımız yeni bir süreç başlıyor, bu süreci taçlandırmak lazım. Ağustos ve Ekim ayı ilk haftası ile kongre süreçlerimizi tamamlamış olacağız. Kapaklı için tarih veremeyeceğim ama ilçe başkanımız daha sonra açıklayacaktır. Pandemi süreci ile kongreler ertelendi. Cumhurbaşkanımız ve Sağlık Bakanımızın yoğun çalışmaları ile bu süreci başarılı şekilde yönetiyoruz. Tekirdağ’da bu süreçte en iyi 5 ilden biri, ülkemizde en iyi 5 ülkeleri arasında. Gönül seferberliği başlatıyoruz, bunu sosyal medyada değil sahaya inerek geçirmeye çalışacağız. Burada inşallah yeni ilçe başkanımıza ilk vazifemizi verelim, üye sayılarımızı Tekirdağ üye sayımızı 150 bine çıkarmayı hedefliyoruz. İlçe başkanımızdan bir rakam elbetteki isteyeceğiz. Belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. Canla başla çalışıyor. Kapaklı ilçesi pozitif ayrıcalık istemesini takdirle karşılıyoruz. Örnek 3 belediye içerisinde Kapaklı pozitif ayrıcalığı hak eden bir ilçemiz. Ankara’da gelişmeleri takip ediyoruz. İstenilen projelerin takibini sürekli yapacağız. İlçemizin daha ferah bir ilçede yaşamaları için canla başla mücadele edeceğiz. Bugün Kapaklı için önemli. Geçen hafta TBMM başkanlık seçimleri yapıldı ve Prof. Dr. Mustafa Şentop tekrardan TBMM Başkanlığı makamına oturdu. Bu bir onur meselesi bizim için. Ayrıca bizim için iyi bir fırsat. Bir işin başarıya ulaşması için sürdürülebilir olması lazım. Tüm teşkilatımız önümüzde 3 yılı kaliteli değerlendirecektir. Ben bunu heyecanı Recep Biyik’ta görüyorum. İyi bir ekiple, görevini yapacaktır. 2023 genel seçimleri ve yerel seçimlere müthiş bir hazırlık yapacaklardır. Seçime 50-60 gün kala inelim demeye ihtiyaç olmayacaktır. Bu minvalde çalışma ortaya koyacağız. Herkese teşekkür ediyorum. Kapaklı’nın müstesna köşesinde sizlerle beraber olmaktan mutluyuz. Yarından itibaren düğmeye basacağız. Teşkilatta da bir istişare olacak ve güzel bir itibar yönetimi kuracağız.” İfadelerini kullandı.
 

Kaynak: Kapaklı Bakış
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 18 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 9 21
2. Fenerbahçe 9 19
3. Beşiktaş 9 17
4. Karagümrük 9 17
5. Galatasaray 9 17
6. Hatayspor 8 16
7. Altay 9 15
8. Konyaspor 9 14
9. Alanyaspor 8 14
10. Adana Demirspor 9 12
11. Kayserispor 8 11
12. Gaziantep FK 8 11
13. Sivasspor 9 10
14. Başakşehir 9 9
15. Antalyaspor 9 9
16. Öznur Kablo Yeni Malatya 9 9
17. Göztepe 9 8
18. Giresunspor 9 8
19. Kasımpaşa 9 6
20. Rizespor 9 1
Takımlar O P
1. Ümraniye 9 21
2. Ankaragücü 9 21
3. Erzurumspor 9 18
4. Eyüpspor 9 17
5. Kocaelispor 8 16
6. Bandırmaspor 9 15
7. Tuzlaspor 7 14
8. Samsunspor 8 11
9. Gençlerbirliği 8 11
10. Menemenspor 9 11
11. Denizlispor 9 10
12. Altınordu 9 10
13. Adanaspor 9 9
14. Manisa FK 9 9
15. Boluspor 8 8
16. Bursaspor 8 8
17. İstanbulspor 7 7
18. Balıkesirspor 8 6
19. Ankara Keçiörengücü 8 4
Takımlar O P
1. Chelsea 8 19
2. Liverpool 8 18
3. Man City 8 17
4. Brighton 8 15
5. Tottenham 8 15
6. M. United 8 14
7. West Ham 8 14
8. Everton 8 14
9. Brentford 8 12
10. Wolverhampton 8 12
11. Leicester City 8 11
12. Aston Villa 8 10
13. Arsenal 7 10
14. Crystal Palace 7 7
15. Southampton 8 7
16. Watford 8 7
17. Leeds United 8 6
18. Burnley 8 3
19. Newcastle 8 3
20. Norwich City 8 2
Takımlar O P
1. Real Sociedad 9 20
2. Real Madrid 8 17
3. Sevilla 8 17
4. Atletico Madrid 8 17
5. Osasuna 9 17
6. Rayo Vallecano 9 16
7. Barcelona 8 15
8. Athletic Bilbao 8 13
9. Valencia 9 12
10. Real Betis 8 12
11. Villarreal 8 11
12. Mallorca 9 11
13. Espanyol 8 9
14. Elche 9 9
15. Cádiz 8 7
16. Celta de Vigo 9 7
17. Granada 8 6
18. Levante 9 5
19. Deportivo Alaves 7 3
20. Getafe 9 2

Gelişmelerden Haberdar Olun

@