banner85

banner84

Atatürk’ün anısına Mevlit okutuldu

Büyük Birlik Partisi (BBP) Kapaklı İlçe Başkanlığı tarafından Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 81’inci yıldönümü dolayısıyla Mevlid-i Şerif okutuldu. Kapaklı Merkez Camii’nde okunan Mevlid-i Şerif’in ardından dualar edildi ve vatandaşlara lokum dağıtıldı.

Gündem 10.11.2019, 17:19 Bakış Haber Merkezi
Atatürk’ün anısına Mevlit okutuldu

Kapaklı Bakış - Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 81’inci yıldönümü dolayısıyla Büyük Birlik Partisi Kapaklı İlçe Başkanlığı tarafından Kapaklı Merkez Camii’nde Mevlid-i Şerif okutuldu. Konuyla ilgili açıklama yapan Büyük Birlik Partisi Kapaklı İlçe Başkanı Fatih Diler, “Cumhuriyetimizin kurucusun Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün 81’inci ölüm yıldönümü münasebetiyle Mevlid-i Şerif okuttuk. Ardından vatandaşlarımıza lokum ikram ettik. Şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Gazilerimize de sağlıklı ömürler dilerim.” dedi.


“RUHUN ŞAD OLSUN”
Diler, Atatürk’ü rahmet ve şükranla andığını ifade ederek şunları söyledi: Kurtuluş Mücadelesinin Önderi, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu, ilk Cumhurbaşkanımız Büyük Önder Atatürk’ü ölümünün 81. yıl dönümünde rahmet ve şükranla anıyoruz. Emperyalist güçlere karşı bir milletin nasıl kurtuluş mücadelesi verebileceğini, kıskaca alınmış, her bir yurt köşesi işgal edilmiş bir vatanın nasıl kurtulabileceğini, çağdaş modern ve demokratik bir devletin nasıl kurulabileceğini dünya tarihine altın harflerle yazmış, dünya çapında çağına örnek olmuş bir öndere sahip olmanın milletçe kıvancını ve gururunu yaşıyoruz. Sevgili Atamız, kurduğun Cumhuriyetimiz senin vefatınla bir hüzne bürünmüştür. Şunu bilmeni isteriz ki; Büyük Birlik Partisi senin bıraktığın emanetine kanı pahasına, canını ortaya koyarak koruyacak ve demokrasiyle taçlandırarak daha da güçlendirecektir. Musul ve Kerkük topraklarını Misak-ı Milli Sınırlarımız içerisinde belirleyerek, bir gün topraklarımıza katmayı taahhüt ettiğini biliyoruz. Büyük Birlik Partisi mensupları ve Büyük Türk Milleti olarak bunu Gençliğe Hitabetine muhatap olan Büyük Türk Gençliği, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bölünmez bütünlüğünü, vatanın ve milletin birliğini korumak, terör ve her türlü tehdit karşısında milli kararlılığını sürdürecektir. Kritik dönemlerden geçtiğimiz şu günlerde senin Kurtuluş Savaşı’nda gösterdiğin kararlılık ve liderlik vasıflarını özlüyoruz. Bu duygular içerisinde seni rahmet ve minnet duygularıyla bir defa daha anıyoruz.

Ruhun şad olsun.

Kaynak: Kapaklı Bakış
Yorumlar (2)
Özcan yıldız 7 ay önce
BB
Özcan yıldız 7 ay önce
Allah kabul etsin inşAllah
banner80
Namaz Vakti 31 Mayıs 2020
İmsak 03:38
Güneş 05:34
Öğle 13:13
İkindi 17:11
Akşam 20:42
Yatsı 22:28
banner81
23°
parçalı az bulutlu
banner82
banner83
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@