banner85

banner84

Altyapı çalışmaları 15 Aralık’ta bitecek

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, Pınar Bulvarı’nda devam eden altyapı çalışmalarının 15 Aralık tarihinde son bulacağını ve ardından demirli beton yol çalışmasının yapılacağını ifade etti.

Gündem 04.11.2019, 17:04 Bakış Haber Merkezi
Altyapı çalışmaları 15 Aralık’ta bitecek

Kapaklı Bakış - Kapaklı Belediye Meclisi Kasım ayı olağan toplantısı, Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin başkanlığında gerçekleştirildi.
 

ALTYAPI ÇALIŞMALARI 15 ARALIK’TA BİTECEK
Gündem maddelerinin görüşülmesine geçilmeden önce söz alan Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, Pınar Bulvarı’nda devam eden çalışmalar ve Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Kapaklı’ya kazandırılacak olan projeler hakkında açıklamalarda bulundu.

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, “Öncelikle Büyükşehir Belediye Başkanımıza, TESKİ Genel Müdürümüze teşekkür ediyorum. Başkanımız Kadir Albayrak ile sabah yaptığımız telefon konuşmasına istinaden kendisi 15 Aralık’ta TESKİ’nin Pınar Bulvarı’ndaki çalışmalarını bitireceğini ifade etti.

15 Aralık’ta çalışmalar sonlandırınca hemen akabinde ilçe belediyesi olarak ilk etapta çamurdan kurtarmak için demirli beton çalışması yapacağız. Hava şartlarına göre ilerleyen zamanda asfaltlama çalışması da yapabiliriz. Kaldırımların genişletilmesi ve aydınlatma ile ilgili planlamayı akabinde yapacağız. İlkbaharda Kapaklı’ya yakışır bir cadde haline getireceğiz. Hürriyet Caddesi’nin de altyapısının yetersiz olduğunu ile ilgili TESKİ Genel Müdürümüzü bilgilendirdik. Konuyu Kadir başkanımız ile de konuştuk. Kendisi heyet gönderip, bağlantısı devam eden Hürriyet Caddesi’nin de altyapısının yapılmasıyla ilgili talimat verdi. Altyapı sıkıntılı oluyor, trafiği yoruyor vatandaşlar bu anlamda rahatsız oluyor. Ama Kapaklı için önemli bir konu. Esnaf ve vatandaşlarımızdan anlayış, sabır istiyoruz. Süreç değişik sebeplerden dolayı hızlı gitmiyor maalesef. Elimizden geldiği kadar hızlı tamamlanması için gayret gösterdiğimizi ifade etmek istiyorum. İnşallah Pınar Bulvarı ve Hürriyet Caddesi Kapaklı’ya değer katacak caddelerimiz olacak.” dedi.
 

“OLİMPİK YÜZME HAVUZUNU İLÇEMİZE KAZANDIRACAĞIZ”
Gençlik ve Spor Bakanı’nın Tekirdağ’a gerçekleştirdiği ziyaret ile ilgili de konuşan Başkan Çetin, “Bakanımız geçtiğimiz hafta Tekirdağ’a geldi. İlçemizle ilgili taleplerimizi ilettik, not aldılar. Bugün Gençlik Spor İl Müdürümüz bize bilgi verdi. Kapalı olimpik yüzme havuzunu ilçemize kazandıracağız. 5 sentetik çim sahayı ya mahalle ya da okul bahçelerimize yapacağız. Kapalı tenis kortu sözü de aldık. Bunlarla ilgili Gençlik Spor İl Müdürümüz Ahmet Üzgün müjdeli haberi verdi. Projelerimizi yürüyoruz, yazışmalarımıza başlıyoruz inşallah. Adım adım Kapaklımıza değer katmaya,  sizlerle beraber hizmet etmeye devam edeceğiz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada anlayışla, eleştirilere açık olarak Kapaklımıza değer katmaya devam edeceğiz.


“ART NİYET SÖZ KONUSU DEĞİL”
CHP adına konuşan Meclis Üyesi Muzaffer Yıldıran, “İnşallah o müjdeli haberler Kapaklımıza hayırlı uğurlu olur. En kısa sürede faaliyete geçer. Yapılacak eserlerden çocuğumuz çoluğumuz faydalanacak. Bu müjde için teşekkür ederim.” dedi. Yıldıran ardından ise Başkan Çetin’e geçtiğimiz günlerde yerel gazetede çıkan “Kapaklı Belediyesine ait traktörün Velimeşe’de çimento dolu görüntülenmesi” ile ilgili konuyu sordu. Başkan Çetin konuyla ilgili olarak, “Karaağaç’ta hizmet binamızın büyük bir kısmını hayırseverlerden bağışlar alarak yeniliyoruz. İşin başında da meclis üyelerimiz Metin Kanat, Özgür Cengiz ve Eray Güner var. Takiplerini yapıyorlar. İlk göreve geldiğimizde o binayı inceledik. Ciddi bir masraf vardı. 400-450 bin lira civarında. Belediye bütçesini kullanmadan hayırseverler yardımıyla tadilatını yapmak için girişimlerde bulunduk. Sponsorlar vasıtasıyla malzeme temini yaptık.

Öğrendiğim bilgi Velimeşe’den bir arkadaşımızdan malzeme alınmış. Bu malzeme oraya dökülmüş, artanı da önce bir camiye hibe edilmiş. Hayırseverin bilgisi dahilinde geri kalanını da ona iade ettik. Mevzu bundan ibaret. Art niyet söz konusu değil.” yanıtını verdi.

GÜNDEME 3 MADDE EKLENDİ
Bu konuşmaların ardından gündem maddeleri okundu. Gündeme 2 ek ve 1 önergenin dahil edilmesi oy birliğiyle kabul edildi. Ardından açılış ve yoklama yapıldı. Daha sonra saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşımız okundu. Gündem maddelerinin görüşülmesi ile meclis toplantısı devam etti. İlk olarak yeni atanan personel listesi meclise sunuldu. Buna göre Ufuk Bayraktar Özel Kalem Müdürü, İslam Özçiftçi Muhtarlık İşleri Müdürü olarak görevlendirildiği ifade edildi. Ardından İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından sunulan 16.10.2019 tarih 155311/1089 sayılı Sosyal Denge Tazminatı konusuyla ilgili Başkan Çetin’e yetki verilmesi oybirliğiyle kabul edildi.
 

OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ
İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından sunulan 16.10.2019 tarih 155321/1090 sayılı Boş Kadro Değişikliği konulu yazının görüşülmesine geçildi. Madde oybirliğiyle kabul edildi. İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından sunulan 16.10.2019 tarih 155335/1091 sayılı Sözleşmeli Personel konulu yazının görüşülmesi ile toplantı devam etti. Söz konusu personellerin ücretlerinin tavan olarak belirlenmesi oybirliğiyle kabul edildi. İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından sunulan 16.10.2019 tarih 155308/2238 sayılı Protokol Yetkisi konulu yazı ile ilgili Başkan Çetin’e yetki verilmesi oybirliğiyle kabul edildi.
 

“İSTEDİĞİM PERFORMANSI ALAMADIM”
Kasım ayı meclis toplantısı İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından sunulan 21.10.2019 tarih 155678/1104 sayılı Dolu Kadro Değişikliği konulu yazının görüşülmesiyle devam etti. Söz konusu madde oybirliğiyle kabul edildi. Konuyla ilgili söz alan CHP’li meclis üyesi Muzaffer Yıldıran, “2 başkan yardımcımız görevden alındı. Bu iki boş kadroyu kurum içerisinden mi yoksa yeni memurlar ile mi tamamlamayı düşünüyorsunuz?” dedi. Başkan Çetin soruya, “Bazen dışarıdan bir gözün belediyeye dahil olmasının faydalı olacağını düşündüm. Bir tanesini İçişleri Bakanlığından talep ettim.

Eski bir valimizin oğlu, yakından da tanırsınız. Süreç işliyor. Bir tane de teknik bir kadro olarak düşünüyorum. İnşaat mühendisi bir arkadaşımız. İkisi de genç kardeşlerimiz. Bize değer katacağını düşünüyorum. Müdürlerimizin liyakatinden şüphemiz yok. Ancak dışarıdan bir bakış açısı bize katkı verir diye düşünüyorum. Böyle bir yapılandırma yapmak istedim. İki başkan yardımcımız Kapaklı’ya hizmet vermişlerdir. Ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Kapımız her ikisine de açık. Onların tecrübelerini dinlemek isterim. 7 aylık süre içerisinde istediğim performansı alamadım. Mental olarak uyuşamadık.

Herhangi bir şekilde mağdur değiller. Müdürlerimiz imkanlar çerçevesinde sınırsız imkan vermeye gayret ediyorlar. Bürokrasi ve teknik anlamda bize katkı vereceğine inandığım iki arkadaşı değerlendirdik. ”şeklinde yanıt verdi.


İMAR KOMİSYONUNA HAVALE EDİLDİ
Meclis gündemi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Satranç Federasyonu Kapaklı Temsilcili ve belediye tarafından 16-17 Kasım tarihlerinde düzenlenecek Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk Satranç Turnuvası organizasyon protokolü imzalanması için belediye başkanına yetki verilmesi konusunun görüşülmesi ve oybirliğiyle kabul edilmesiyle devam etti. Kastamonulular Dernek Başkanı Atıf Mıstaçoğlu tarafından sunulan herhangi bir park alanına Şehit Şerife Bacı ismi verilmesi konusu ve İspanya’da düzenlenen Avrupa Gençler Şampiyonasında Avrupa Şampiyonu ve Avrupa ikincisi olan Azra Çavuş ve Işıl Zafer’in isimlerinin ilçedeki park veya bir sokağa verilmesi konusu da İmar Komisyonuna havale edildi.
 

“ENGELLİLERE ÖZEL LOCA YAPILACAK”
Meclisin tamamlanmasının ardından AK Partili meclis üyesi Nizamettin Çoban söz aldı. Çoban, “Dünya vücut geliştirme sporcusu Furkan Memiş, Kapaklıspor forması altında Romanya’da birinci oldu. Statta engelli kardeşlerimizin maç izleyemediğini fark ettik. Onlardan özür diliyorum. Onlara özel loca yaptıracağız.” dedi.
 

“GENÇLERİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ”
Ardından konuşan Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, “Kapaklıspor ve Sitespor yöneticilerine teşekkür ediyorum. Geçen sene her iki takıma da çok ciddi rakamlar ayrılmış. Bu sene mütevazı bir bütçeyle iki takımımıza da destek olmaya çalıştık. Bir takımımız birinci, diğeri üçüncü. İyi gidiyorlar.

Gençlerimize sahip çıkacağız. Belediye bünyemizde voleybol, basketbol, güreş ve okçuluk kursları açtık. Bir teşekkürü de Kent Konseyimize etmek istiyorum. Bir taraftan tiyatro, bir taraftan halk oyunları çalışması yapıyorlar. Trakya’nın en büyük kitap fuarını ortaya koyduk. Gelen yazarlar memnun ayrıldılar. 102 bin ziyaretçi geldi. Yeri kaygısına rağmen önemli bir ilgi gördü. Kapaklı okuyan, gelişen, gençlerine sahip çıkan bir ilçe olma yönünde önemli adımlar atıyor. Kulüplerimizle, belediyemiz öncülüğünde yapacağımız faaliyetlerle gençlerimize sahip çıkacağız ve Kapaklımızın adını daha fazla duyuracağız.” dedi.


 

Kaynak: Kapaklı Bakış
Yorumlar (0)
banner80
Namaz Vakti 07 Haziran 2020
İmsak 03:33
Güneş 05:31
Öğle 13:14
İkindi 17:13
Akşam 20:47
Yatsı 22:36
banner81
20°
açık
banner82
banner83
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 26 53
2. Başakşehir 26 53
3. Galatasaray 26 50
4. Sivasspor 26 49
5. Beşiktaş 26 44
6. Alanyaspor 26 43
7. Fenerbahçe 26 40
8. Göztepe 26 37
9. Gaziantep FK 26 32
10. Denizlispor 26 31
11. Antalyaspor 26 30
12. Gençlerbirliği 26 28
13. Kasımpaşa 26 26
14. Konyaspor 26 26
15. Malatyaspor 26 25
16. Çaykur Rizespor 26 25
17. Ankaragücü 26 23
18. Kayserispor 26 22
Takımlar O P
1. Hatayspor 28 53
2. Erzurum BB 28 47
3. Bursaspor 28 46
4. Adana Demirspor 28 45
5. Akhisar Bld.Spor 28 45
6. Fatih Karagümrük 28 43
7. Altay 28 43
8. Ümraniye 28 40
9. Giresunspor 27 38
10. Keçiörengücü 28 35
11. Balıkesirspor 28 35
12. Menemen Belediyespor 28 35
13. İstanbulspor 27 33
14. Altınordu 28 31
15. Boluspor 28 25
16. Osmanlıspor 28 24
17. Adanaspor 28 20
18. Eskişehirspor 28 17
Takımlar O P
1. Liverpool 29 82
2. Man City 28 57
3. Leicester City 29 53
4. Chelsea 29 48
5. M. United 29 45
6. Wolverhampton 29 43
7. Sheffield United 28 43
8. Tottenham 29 41
9. Arsenal 28 40
10. Burnley 29 39
11. Crystal Palace 29 39
12. Everton 29 37
13. Newcastle 29 35
14. Southampton 29 34
15. Brighton 29 29
16. West Ham 29 27
17. Watford 29 27
18. Bournemouth 29 27
19. Aston Villa 28 25
20. Norwich City 29 21
Takımlar O P
1. Barcelona 27 58
2. Real Madrid 27 56
3. Sevilla 27 47
4. Real Sociedad 27 46
5. Getafe 27 46
6. Atletico Madrid 27 45
7. Valencia 27 42
8. Villarreal 27 38
9. Granada 27 38
10. Athletic Bilbao 27 37
11. Osasuna 27 34
12. Real Betis 27 33
13. Levante 27 33
14. Deportivo Alaves 27 32
15. Real Valladolid 27 29
16. Eibar 27 27
17. Celta de Vigo 27 26
18. Mallorca 27 25
19. Leganés 27 23
20. Espanyol 27 20

Gelişmelerden Haberdar Olun

@