banner85

banner84

Altyapı çalışmaları 15 Aralık’ta bitecek

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, Pınar Bulvarı’nda devam eden altyapı çalışmalarının 15 Aralık tarihinde son bulacağını ve ardından demirli beton yol çalışmasının yapılacağını ifade etti.

Gündem 04.11.2019, 17:04 Bakış Haber Merkezi
Altyapı çalışmaları 15 Aralık’ta bitecek
banner44

Kapaklı Bakış - Kapaklı Belediye Meclisi Kasım ayı olağan toplantısı, Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin başkanlığında gerçekleştirildi.
 

ALTYAPI ÇALIŞMALARI 15 ARALIK’TA BİTECEK
Gündem maddelerinin görüşülmesine geçilmeden önce söz alan Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, Pınar Bulvarı’nda devam eden çalışmalar ve Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Kapaklı’ya kazandırılacak olan projeler hakkında açıklamalarda bulundu.

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, “Öncelikle Büyükşehir Belediye Başkanımıza, TESKİ Genel Müdürümüze teşekkür ediyorum. Başkanımız Kadir Albayrak ile sabah yaptığımız telefon konuşmasına istinaden kendisi 15 Aralık’ta TESKİ’nin Pınar Bulvarı’ndaki çalışmalarını bitireceğini ifade etti.

15 Aralık’ta çalışmalar sonlandırınca hemen akabinde ilçe belediyesi olarak ilk etapta çamurdan kurtarmak için demirli beton çalışması yapacağız. Hava şartlarına göre ilerleyen zamanda asfaltlama çalışması da yapabiliriz. Kaldırımların genişletilmesi ve aydınlatma ile ilgili planlamayı akabinde yapacağız. İlkbaharda Kapaklı’ya yakışır bir cadde haline getireceğiz. Hürriyet Caddesi’nin de altyapısının yetersiz olduğunu ile ilgili TESKİ Genel Müdürümüzü bilgilendirdik. Konuyu Kadir başkanımız ile de konuştuk. Kendisi heyet gönderip, bağlantısı devam eden Hürriyet Caddesi’nin de altyapısının yapılmasıyla ilgili talimat verdi. Altyapı sıkıntılı oluyor, trafiği yoruyor vatandaşlar bu anlamda rahatsız oluyor. Ama Kapaklı için önemli bir konu. Esnaf ve vatandaşlarımızdan anlayış, sabır istiyoruz. Süreç değişik sebeplerden dolayı hızlı gitmiyor maalesef. Elimizden geldiği kadar hızlı tamamlanması için gayret gösterdiğimizi ifade etmek istiyorum. İnşallah Pınar Bulvarı ve Hürriyet Caddesi Kapaklı’ya değer katacak caddelerimiz olacak.” dedi.
 

“OLİMPİK YÜZME HAVUZUNU İLÇEMİZE KAZANDIRACAĞIZ”
Gençlik ve Spor Bakanı’nın Tekirdağ’a gerçekleştirdiği ziyaret ile ilgili de konuşan Başkan Çetin, “Bakanımız geçtiğimiz hafta Tekirdağ’a geldi. İlçemizle ilgili taleplerimizi ilettik, not aldılar. Bugün Gençlik Spor İl Müdürümüz bize bilgi verdi. Kapalı olimpik yüzme havuzunu ilçemize kazandıracağız. 5 sentetik çim sahayı ya mahalle ya da okul bahçelerimize yapacağız. Kapalı tenis kortu sözü de aldık. Bunlarla ilgili Gençlik Spor İl Müdürümüz Ahmet Üzgün müjdeli haberi verdi. Projelerimizi yürüyoruz, yazışmalarımıza başlıyoruz inşallah. Adım adım Kapaklımıza değer katmaya,  sizlerle beraber hizmet etmeye devam edeceğiz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada anlayışla, eleştirilere açık olarak Kapaklımıza değer katmaya devam edeceğiz.


“ART NİYET SÖZ KONUSU DEĞİL”
CHP adına konuşan Meclis Üyesi Muzaffer Yıldıran, “İnşallah o müjdeli haberler Kapaklımıza hayırlı uğurlu olur. En kısa sürede faaliyete geçer. Yapılacak eserlerden çocuğumuz çoluğumuz faydalanacak. Bu müjde için teşekkür ederim.” dedi. Yıldıran ardından ise Başkan Çetin’e geçtiğimiz günlerde yerel gazetede çıkan “Kapaklı Belediyesine ait traktörün Velimeşe’de çimento dolu görüntülenmesi” ile ilgili konuyu sordu. Başkan Çetin konuyla ilgili olarak, “Karaağaç’ta hizmet binamızın büyük bir kısmını hayırseverlerden bağışlar alarak yeniliyoruz. İşin başında da meclis üyelerimiz Metin Kanat, Özgür Cengiz ve Eray Güner var. Takiplerini yapıyorlar. İlk göreve geldiğimizde o binayı inceledik. Ciddi bir masraf vardı. 400-450 bin lira civarında. Belediye bütçesini kullanmadan hayırseverler yardımıyla tadilatını yapmak için girişimlerde bulunduk. Sponsorlar vasıtasıyla malzeme temini yaptık.

Öğrendiğim bilgi Velimeşe’den bir arkadaşımızdan malzeme alınmış. Bu malzeme oraya dökülmüş, artanı da önce bir camiye hibe edilmiş. Hayırseverin bilgisi dahilinde geri kalanını da ona iade ettik. Mevzu bundan ibaret. Art niyet söz konusu değil.” yanıtını verdi.

GÜNDEME 3 MADDE EKLENDİ
Bu konuşmaların ardından gündem maddeleri okundu. Gündeme 2 ek ve 1 önergenin dahil edilmesi oy birliğiyle kabul edildi. Ardından açılış ve yoklama yapıldı. Daha sonra saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşımız okundu. Gündem maddelerinin görüşülmesi ile meclis toplantısı devam etti. İlk olarak yeni atanan personel listesi meclise sunuldu. Buna göre Ufuk Bayraktar Özel Kalem Müdürü, İslam Özçiftçi Muhtarlık İşleri Müdürü olarak görevlendirildiği ifade edildi. Ardından İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından sunulan 16.10.2019 tarih 155311/1089 sayılı Sosyal Denge Tazminatı konusuyla ilgili Başkan Çetin’e yetki verilmesi oybirliğiyle kabul edildi.
 

OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ
İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından sunulan 16.10.2019 tarih 155321/1090 sayılı Boş Kadro Değişikliği konulu yazının görüşülmesine geçildi. Madde oybirliğiyle kabul edildi. İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından sunulan 16.10.2019 tarih 155335/1091 sayılı Sözleşmeli Personel konulu yazının görüşülmesi ile toplantı devam etti. Söz konusu personellerin ücretlerinin tavan olarak belirlenmesi oybirliğiyle kabul edildi. İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından sunulan 16.10.2019 tarih 155308/2238 sayılı Protokol Yetkisi konulu yazı ile ilgili Başkan Çetin’e yetki verilmesi oybirliğiyle kabul edildi.
 

“İSTEDİĞİM PERFORMANSI ALAMADIM”
Kasım ayı meclis toplantısı İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından sunulan 21.10.2019 tarih 155678/1104 sayılı Dolu Kadro Değişikliği konulu yazının görüşülmesiyle devam etti. Söz konusu madde oybirliğiyle kabul edildi. Konuyla ilgili söz alan CHP’li meclis üyesi Muzaffer Yıldıran, “2 başkan yardımcımız görevden alındı. Bu iki boş kadroyu kurum içerisinden mi yoksa yeni memurlar ile mi tamamlamayı düşünüyorsunuz?” dedi. Başkan Çetin soruya, “Bazen dışarıdan bir gözün belediyeye dahil olmasının faydalı olacağını düşündüm. Bir tanesini İçişleri Bakanlığından talep ettim.

Eski bir valimizin oğlu, yakından da tanırsınız. Süreç işliyor. Bir tane de teknik bir kadro olarak düşünüyorum. İnşaat mühendisi bir arkadaşımız. İkisi de genç kardeşlerimiz. Bize değer katacağını düşünüyorum. Müdürlerimizin liyakatinden şüphemiz yok. Ancak dışarıdan bir bakış açısı bize katkı verir diye düşünüyorum. Böyle bir yapılandırma yapmak istedim. İki başkan yardımcımız Kapaklı’ya hizmet vermişlerdir. Ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Kapımız her ikisine de açık. Onların tecrübelerini dinlemek isterim. 7 aylık süre içerisinde istediğim performansı alamadım. Mental olarak uyuşamadık.

Herhangi bir şekilde mağdur değiller. Müdürlerimiz imkanlar çerçevesinde sınırsız imkan vermeye gayret ediyorlar. Bürokrasi ve teknik anlamda bize katkı vereceğine inandığım iki arkadaşı değerlendirdik. ”şeklinde yanıt verdi.


İMAR KOMİSYONUNA HAVALE EDİLDİ
Meclis gündemi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Satranç Federasyonu Kapaklı Temsilcili ve belediye tarafından 16-17 Kasım tarihlerinde düzenlenecek Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk Satranç Turnuvası organizasyon protokolü imzalanması için belediye başkanına yetki verilmesi konusunun görüşülmesi ve oybirliğiyle kabul edilmesiyle devam etti. Kastamonulular Dernek Başkanı Atıf Mıstaçoğlu tarafından sunulan herhangi bir park alanına Şehit Şerife Bacı ismi verilmesi konusu ve İspanya’da düzenlenen Avrupa Gençler Şampiyonasında Avrupa Şampiyonu ve Avrupa ikincisi olan Azra Çavuş ve Işıl Zafer’in isimlerinin ilçedeki park veya bir sokağa verilmesi konusu da İmar Komisyonuna havale edildi.
 

“ENGELLİLERE ÖZEL LOCA YAPILACAK”
Meclisin tamamlanmasının ardından AK Partili meclis üyesi Nizamettin Çoban söz aldı. Çoban, “Dünya vücut geliştirme sporcusu Furkan Memiş, Kapaklıspor forması altında Romanya’da birinci oldu. Statta engelli kardeşlerimizin maç izleyemediğini fark ettik. Onlardan özür diliyorum. Onlara özel loca yaptıracağız.” dedi.
 

“GENÇLERİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ”
Ardından konuşan Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, “Kapaklıspor ve Sitespor yöneticilerine teşekkür ediyorum. Geçen sene her iki takıma da çok ciddi rakamlar ayrılmış. Bu sene mütevazı bir bütçeyle iki takımımıza da destek olmaya çalıştık. Bir takımımız birinci, diğeri üçüncü. İyi gidiyorlar.

Gençlerimize sahip çıkacağız. Belediye bünyemizde voleybol, basketbol, güreş ve okçuluk kursları açtık. Bir teşekkürü de Kent Konseyimize etmek istiyorum. Bir taraftan tiyatro, bir taraftan halk oyunları çalışması yapıyorlar. Trakya’nın en büyük kitap fuarını ortaya koyduk. Gelen yazarlar memnun ayrıldılar. 102 bin ziyaretçi geldi. Yeri kaygısına rağmen önemli bir ilgi gördü. Kapaklı okuyan, gelişen, gençlerine sahip çıkan bir ilçe olma yönünde önemli adımlar atıyor. Kulüplerimizle, belediyemiz öncülüğünde yapacağımız faaliyetlerle gençlerimize sahip çıkacağız ve Kapaklımızın adını daha fazla duyuracağız.” dedi.


 

Kaynak: Kapaklı Bakış
Yorumlar (0)
banner80
Namaz Vakti 15 Kasım 2019
İmsak 06:23
Güneş 07:51
Öğle 13:00
İkindi 15:35
Akşam 17:58
Yatsı 19:21
banner81
10°
açık
banner82
banner83
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Sivasspor 11 21
2. Fenerbahçe 11 20
3. Trabzonspor 11 19
4. Alanyaspor 11 19
5. Başakşehir 11 19
6. Galatasaray 11 19
7. Malatyaspor 11 18
8. Beşiktaş 11 18
9. Gaziantep FK 11 15
10. Çaykur Rizespor 11 14
11. Göztepe 11 13
12. Konyaspor 11 13
13. Kasımpaşa 11 12
14. Denizlispor 11 11
15. Antalyaspor 11 11
16. Gençlerbirliği 11 10
17. Ankaragücü 11 9
18. Kayserispor 11 7
Takımlar O P
1. Hatayspor 11 21
2. Fatih Karagümrük 11 19
3. Ümraniye 11 18
4. Balıkesirspor 11 18
5. Akhisar Bld.Spor 11 18
6. Erzurum BB 11 18
7. Keçiörengücü 11 18
8. Bursaspor 11 17
9. Menemen Belediyespor 11 17
10. Altay 11 15
11. Adana Demirspor 11 12
12. İstanbulspor 11 12
13. Giresunspor 11 12
14. Boluspor 11 10
15. Osmanlıspor 11 10
16. Adanaspor 11 8
17. Altınordu 11 7
18. Eskişehirspor 11 1
Takımlar O P
1. Liverpool 12 34
2. Leicester City 12 26
3. Chelsea 12 26
4. Man City 12 25
5. Sheffield United 12 17
6. Arsenal 12 17
7. M. United 12 16
8. Wolverhampton 12 16
9. Bournemouth 12 16
10. Burnley 12 15
11. Brighton 12 15
12. Crystal Palace 12 15
13. Newcastle 12 15
14. Tottenham 12 14
15. Everton 12 14
16. West Ham 12 13
17. Aston Villa 12 11
18. Watford 12 8
19. Southampton 12 8
20. Norwich City 12 7
Takımlar O P
1. Barcelona 12 25
2. Real Madrid 12 25
3. Atletico Madrid 13 24
4. Sevilla 13 24
5. Real Sociedad 13 23
6. Athletic Bilbao 13 20
7. Getafe 13 20
8. Granada 13 20
9. Valencia 13 20
10. Osasuna 13 19
11. Villarreal 13 18
12. Levante 13 17
13. Real Valladolid 13 17
14. Deportivo Alaves 13 15
15. Eibar 13 15
16. Mallorca 13 14
17. Real Betis 13 13
18. Celta de Vigo 13 9
19. Espanyol 13 8
20. Leganés 13 6

Gelişmelerden Haberdar Olun

@