banner85

banner84

Öğrencilere teknoloji bağımlılığı anlatıldı

Kapaklı Yıldızkent Ortaokulu öğrencilerine Türkiye Bağımlılıkla Mücadele (TBM) kapsamında yer alan Teknoloji Bağımlılığı anlatıldı.

Eğitim 08.05.2019, 12:45 Bakış Haber Merkezi
Öğrencilere teknoloji bağımlılığı anlatıldı

Kapaklı Bakış - Türkiye Bağımlılıkla Mücadele (TBM) kapsamında Kapaklı Yıldızkent Ortaokulu rehber öğretmenleri ve bilişim teknolojileri öğretmenleri tarafından öğrencilere, ‘Teknoloji Bağımlılığı’ ile ilgili okul konferans salonunda seminer verildi.

TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞININ ZARARLARI ANLATILDI

Ortaokul Düzeyi Teknoloji Bağımlılığı Eğitimi; materyalleri, teknoloji bağımlılığının başlangıç süreci, bağımlılık aşamaları, teknoloji bağımlısında görülen davranışlar, bilgisayarla doğru ilişkinin kurulması, teknoloji bağımlılığından kurtulmak gibi konularda bireylerin yeterli bilgi ve bilinç düzeyine ulaşması amacıyla verildi. Ayrıca seminerde öğretmenler tarafından yapılan sunumda teknoloji kullanırken uzun süre hareketsiz kalmak, belli bir pozisyonda oturmak, belli hareketleri tekrar etmek özellikle gelişim çağındaki çocuk ve gençlerde boyun ve omuz ağrılarına, duruş bozukluklarına neden olabildiği gibi erken yaşta sağlık problemleriyle karşı karşıya kalabilecekleri ifade edildi.

BİLGİLENDİRME AFİŞLERİ ASILDI

Verilen seminerin yanı sıra okulun çeşitli bölgelerine teknoloji bağımlılığı ile ilgili olarak, ‘Az bilgisayar, çok oyun’, ‘Bilgisayar ve telefon beni esir alamaz.’ gibi sloganlar içeren bilgilendirme afişleri asıldı.

Kaynak: Kapaklı Bakış
Yorumlar (0)
banner80
Namaz Vakti 31 Mayıs 2020
İmsak 03:38
Güneş 05:34
Öğle 13:13
İkindi 17:11
Akşam 20:42
Yatsı 22:28
banner81
23°
parçalı az bulutlu
banner82
banner83
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@